Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz andrasko #4883 üzenetére

    Az elsődlegesség csak annyit számít, hogy a Windowsban, a képernyőbeállításoknál melyik kijelző jelenik meg majd elsődlegesként. Ha kivetted a kártyát és csak egy monitor csatlakozik, onnan kezdve mindegy, mert egy közül nincs elsődleges.

    Video Shared RAM opció lehet "Auto", ha nincs betéve külön kártya. Ha azonban beteszünk egy kártyát, ilyenkor a BIOS automatikusan elveszi a RAM-ot az iGPU-tól, ezért ha azt is járatni szeretnénk, "Auto" helyett valamilyen fix értékre állítsuk (pl. 256 MB).

    - Esetleg megpróbálhatod, hogy állítsd vissza a korábban működő rendszert, a kártyával.
    - Video Shared RAM legyen 256 MB.
    - IGPU multimonitor opció közömbös, ezt csak a Lucid Virtu részére szükséges engedélyezni.
    - Utána telepítsd az Intel VGA drivert.
    - Utána dugd át a monitort az alaplapi kimenetre. Az Intel-driver automatikusan érzékeli a csatlakoztatott monitort, újraindítás nélkül is. Esetleg a Windowsban beállíthatod, hogy az legyen az elsődleges kijelző, bár egyébként automatikusan arra a monitorra szokott kapcsolni a desktop, ami üzemel.

    Normális esetben persze ez úgy működik, hogy VGA-kártya nélkül simán felmegy a Windows, utána Intel-driver, és megy minden. De én sem tudom, hogy nálad mi kavarodhatott meg.

    Úgy látom, az i7-3770S legalább 1.10 BIOS verziót igényel, az is legyen meg.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Bacusuz

    őstag

    válasz andrasko #4883 üzenetére

    Lehet hülyeségnek hangzik ,de próbálj meg egy mások hddt ,másik rendszerrel elindítani.
    Én így jártam,és sok idő után derült ki a hiba.:mégpedig win loader régi volt ,felraktam az újat és hoppá lőn világosság.

    ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Új hozzászólás Aktív témák