Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vitezlejszlo

    őstag

    Sziasztok

    Egy egyszerű relé vezérlést szeretnék csinálni, de valami nagyon nem kerek. Az első relé amivel próbáltam amikor HIGH értékre rakom a IN lábát, akkor alig hallhatóan kattan egyet, de a hozzá tartozó led világít.A második relénél (más fajta, de kb mind ugyanaz a Songle relére épülő cucc) semmi hatása nincs a kapcsolásnak. A harmadiknál ami dupla relé (jumperrel lehet váltani a VCC és JD-VCC kapcsolatot) ott szintén nem történik semmi, viszont ami fura, hogy ha a GDN-t és az IN1-t összeérintem (IN1-en nincs rajta az arduino, csak a GND és VCC-t adom) akkor behúz a relé, és kattan nagyot, és világít a led az IN1-es relénél. De GND-vel kontaktol az IN1 és behúz? De a rendes IN1-es arduino összeköttetéssel meg nem? Bár ott is 4.5V jön csak akkor ugye nem lehet a GND-vel kontaktban :D

    Ha rámlérek 4.5V jön ki az arduinóból, ami a GND és VCC között van. Ellenben ha a relékre rá van kötve az IN, VCC és GND, akkor a GND és IN között mérve mindig más értéket kapok, az első relénél aminél világít a led és halkan kattan ott 4.5V van, de a többinél 0.8 és 1.0 V a feszültség az IN és GND között, ha rá van dugva minden a relére és HIGH-be teszem az IN-t.

    Szóval valami nagyon furán működik, esetleg nem találkoztatok ilyen problémával? Relék lennének gyárilag rossz tervezésre? Vagy valamit én bénázok el? Leginkább a GND-IN összeérintésre behúzást se értem...

    Köszi

    laca

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz vitezlejszlo #173 üzenetére

    Megoldottam. Az volt a gond, hogy csak USB-re volt dugva az arduino, es igy nem mukodott a rele. Adtam neki kulso tapot 7.5V-osat, rogton a 4.5V helyett 4.95V lett a digitalis kimeneten, es a relek el is kezdtek szepen mukodni.

    Hatha segit valakinek, hogy csak USB-rol uzemeltetni nem eleg. Egyszerre mehet USB-rol es kulso taprol is, igy programozni is tudom es stabilan relezik is :D

    Hmm.. van egy ethernet shieldem az UNO-n, ami idonkent eddig elveszitette magat.. ilyenkor aramtalanitani kellett az egesz rendszert.... ilyenkor is csak USB-rol ment.. lehet akkor a kulso tap ezt is megoldja.. Kazant fog vezerelni, ott nem lenne baj, ha stabilan menne :D

    laca

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    Sziasztok

    Van egy Nano-m, ami most csak annyit csinál, hogy "i" betű soros porton történő beírása után kiirja az uptime idejét. Az az érdekesség van, hogy tök szépen növekszik a szám, de ha bezárom a konzol ablakot az arduino fejlesztő programban, majd újra csatlakozom, akkor az eszköz újra indul, és nulláról kezdődik az uptime számolás. Ez normális, hogy újra csatlakozásnál újra indul a nano?

    Köszi

    laca

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Danex #190 üzenetére

    Így aztán lehet hibát keresni... :D van egy UNO-m is megnézem az is csinál-e ilyet... :)

    Köszi

    laca

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Danex #190 üzenetére

    A Nanom alatt van egy shield, amire lehet kulso tapot is dugni. Ha 12V-os kulso tapot dugok ra, akkor USB radugasanal nem indul ujra. 7.5V-os tapnal viszont ujra indult.

    Ami erdekes, hogy a 7.5V-os tapbol is csak 4.5V merheto az Arduinonal, pont mintha csak USB-rol lenne megtaplalva. De 12V-os tapnal csodalatos 5V -ja van, es nem indul ujra.

    Ellenben az 3.3V-os regulator vagy mi a gorcs baromi meleg, meg az arduino kulso fele is forro, pedig , ha a kulso 5V-ot rendesen megkapja. Csak USB-rol taplalva szinte nem is langyos.

    laca

  • vitezlejszlo

    őstag

    Sziasztok

    ESP8266-os mini ed normal meretu kiepitessel is van egy problemam, hatha lattatok mar ilyet. Egy egyszeru web szervert szeretnek belole, wifon felcsatlakozik, webszerveren egy hello worldd-ot kiir.
    Ami a gond: wifire fellep, kap ip cimet, amin pingik is. 80-as portja nyitva, de semmire se hajlando valaszolni. Se bonhedzok se egy telnet IPCIM 80-ra nem ad valaszt. Telnetnel kapcsolat retjejon, veirok egy get-et, es nincs valasz. Ezer, masnak mukodo peldaval probalkoztam, de egy se mukodik ettol a ponttol. Van valami gobd ezekkel ami ezt tudja? Esetleg valami firmware vagy barmi amit frissitenem kellene?

    Koszi

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Janos250 #5050 üzenetére

    Fúúú gyerekek, itt nagyobb gond lesz. Eleve örültem volna valami olyannak, hogy az ESP8266-al baj van, bugos, vagy kell ra valami alap firmware frissites amitől jobb lesz... ilyen nincs? :D

    Nem vagyok (még :) ) olyan szinten, hogy egyből vágom amit írtok :)

    Konkrétan ezt a példát próbáltam ki: https://weblogs.asp.net/mikaelsoderstrom/creating-a-temperature-web-server-using-esp8266

    Na az, hogy a hőmérő nem megy, egy dolog. Lehet rossz lábon van eleve, lehet, hogy ez akasztja meg a kiszolgalast, hogy ha nincs homerő detekálva, akkor nem is ad vissza semmit a 80-as porton?

    Illetve ami még érdekes, hogy most DHCP-n kap ip-tvan az eszköz, bekapcsolás után pingik is, tehát neten rajta van. Pár óra mulva viszont a wifin fent van, látom a routeren, de pingre már nem válaszol. Nylván megpróbálom fix IP címmel, az úgyis inkább a barátom, csak a példa DHCP-s volt, és ezért van most is így...

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz vitezlejszlo #5052 üzenetére

    Megoldodott a gondom...

    Jellemzően a példák olyanok, hogy detektálják a hőmérő szenzort, és ha az sikeres, akkor mennek tovább. Na én rossz lábra dugtam a hőmérő adatját, ezért nem ment rendesen. Fenti pédánál maradva a #define ONE_WIRE_BUS D1-et átirtam 2-re, az adatot a D4-es lábra kötöttem, és szépen megy a webszerver...

    Köszike :)

    ui: mostmár csak azt nem értem, hogy a fenti kis program fordítása egy I7 3770K-n mi a francért kb 15-20 másodperc? :)

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Janos250 #5055 üzenetére

    Ahh nagyon köszönöm! A wifit kipróbálom. Bár most is működik, jelenleg a kiadott adatokból grafikont rajzolok a szoba hőmérsékletéről :) De megnézem ez mit változtat.

    De.

    Megint belefutottam valami baromságba.

    A ESP8266 és a DS18B20 eddig egy Xiaomi külső akkuról ment, kb 1 napot ki is bírt róla :) De most áttettem 220-as telefontöltőre. A következő történt. Elindult, pingik, de adatot weben nem ad ki. A boardon (nem az ESP8266-os kis wifisen, hanem amire rá van rakva) egy nagyon kevéssé de világító kék ledet lehet látni. Ez nem az a led, ami a ESP sarkán baromi erősen villog. Ez egy másik led :) Namost vissza a Xiaomira, kis led nem világít, minden fain. Másik telefontőltővel ugyanez. Elvileg mindkettő 0.7A-rt tud. Aztán alá tettem egy 2A-t tudó töltőt, na azzal vígan megy, nincs kis kék led, és van web kiszolgálás.

    Namost. Minden logikámat összeszedve lehet, hogy a 0.7A kevés neki? Ennek a kis körömkosznyi cuccnak? Vagy nem adnak ki 5V-ot csak mitudomén 4.8-at és az a baj? Vagy mi ez már :) ESP12E doit.am -es boardról van szó.

    Köszi :)

    ui: amugy bakker most esik le, hogy eddig az Ardiunóban Wemos D1 retired volt beállítva NodeMCU ESP-12E helyett :P

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz Janos250 #5063 üzenetére

    Fura ez a táp téma. Alátettem egy 2A-es RasPI-s tápot. Azzal nem világított a kis kék beépített led. 1 óráig. Majd utánna halványan csak elkezdett derengeni. Fogalmam sincs mi lehet ez...

    Amúgy most nagy projektem van, hátha van ötletetek :)

    Adott egy kazán. Ezt vezérelném. Erre ezer példa van a neten. Most egy legegyszerűbb tekerős termosztátja van, ennél csak jobbak lehetünk :)
    Nade. A tekerős termosztát nem digitális, hanem tud szabályozni, tehát kis hőmérséklet különbségnél csak alacsonyabb feszültséget küld a kazán fele, ergó a kazán csak kicsit melegít. Ha kell meg nagyon.

    Arra gondoltam, mi lenne, ha csinálnék egy esp8266-ot relével, amit nem a kazánra kötök direktbe ahogy szokták, hanem a termosztát "adat" kábelét szakítanám meg vele? Azon egyenáram megy ahogy mértem. Tehát arra kötném a relét. A tekerőjén beállítanék egy maximumpot, aminél tuti nem szeretnék nagyobb meleget a lakásba, mondjuk 24 fokra. A relével pedig a visszajövő vezérfeszültséget szakítom meg. Így pl 22 foknál is le tudok kapcsolni, illetve megmarad az analóg vezérlés, tehát mondjuk 24 fokra beállított tekerőnél 22 fok esetén már nem fűt 100%-al akazán csak mitudomén 50-el.

    Na? :) Egy ilyen egybeépített relés ESP cucc 2-3000 ft körül van .

    Amúgy en most úgy látom a legnagyobb baja ennek az egesz hobbi arduinós dolognak a ház. Mert lehet itt bármit építeni, az, hogy nincsennek házak az alaplapokhoz szerintem tök gáz. Pl amit vennék relés ESP-t fogalmam sincs mibe tudom kultúráltan beépíteni. 3D nyomtatót meg ezért most nem vennék, hogy tudjak házakat építeni... vagy nem jól látom?

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz fpeter84 #5069 üzenetére

    A termosztatban van egy kapcsolo, hogy digitalis vagy analog vezerlest kerek-e. Analog eseteben a kazan fele meno feszultseg valtozik a "mennyire van kozel a beallitott homerseklethez" -merten. Tipust megnezem ha hazaerek.

    A sonoff nem a betap 230-at viszi tovabb a reles labra? Tehat amivel maga az esp is meg van hajtva? Tehat gyengearam kapcsolasra nem alkalmas nem?

    Janos250: lehet, de annyira nem ertek ehhez az egeszhez sajnos. Relevel megszakitani meg egyszerunek tunik
    .. Mondjuk nyaron elkoltozunk, lehet addig nem kene mar piszkalni.. Az uj helyen meg majd ujra kezdeni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák