Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergosz2

    veterán

    válasz inf3rno #1349 üzenetére

    Igen működni fognak Arduinoval is. WIFI shiled eléggé zabálni fogja az akksidat .

    Ti hogyan szoktátok összerakni a műanyag/fém borítását ezeknek az eszközöknek?

    Ezt nem nagyon értem, vagyis nem tudom mit akarsz pontosan. Gondolom mindent egy dobozba akarsz tenni , úgyhogy egy project boxra lesz szükséged. Persze ezekből is van kismillió fajta.

    Arduino-t meg mint mint sok minden mást ebay-ről/ ali-ról stb... olcsón megkapja az ember.. Mivel opensource , ráadásul Eagle-ben még schematic és a board is benne van mintaként így nem jelent nagy kihívás legyártani a boardokat.

    (#1348) ajo026

    Ezt most nem tudom megmondani, de gyanítom ez esetben is működne amit írtam. De eddig egy billentyűzetet sem szedtem még szét szóval ebben nem vagyok teljesen biztos. Meg gondolom ezekből is rengetegféle van.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • Gergosz2

    veterán

    válasz inf3rno #1351 üzenetére

    Milyen kijelződ van?

    Hogy kapni-e pont olyat amilyent te akarsz azt nehéz megmondani, de gyanítom nem. Jól körül kell nézni hátha akad egy. Én ilyenkor jófogásra is beszoktam nézni és ott is szoktam keresni régi nem működő holmikat, dobozokat mert sokszor sokkal olcsóbban megkapom idehaza mintha rendelnék.

    A memória beiktatása pedig nem rossz ötlet. Rádiót próbáltam én is és most is hasznéom egy [NRF24L01] személyében. Házon belül mindenhol tudtam vele kommunikálni. Pc-re sem nagy kunszt rákötni, egyszerűen még egy arduinoval, soros porton keresztül küldöd neki az adatot és kész. Elvileg ezekből létezik nagyobb antennás kivitel.

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • Gergosz2

    veterán

    válasz inf3rno #1368 üzenetére

    nálam is sokszor előfordult már. Volt, hogy már az IC-ket szedtem ki és mértem rájuk és a végén kiderült, hogy egy lyukkal arrébb tettem a kábelt mint kellett volna :W :DDD

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • Gergosz2

    veterán

    válasz inf3rno #1370 üzenetére

    sorozatgyártásban igen, de otthoni és egyedi megoldásokhoz aligha.

    (#1371) Bobyjack

    Ki- és bedugdozás gondolom meg volt? Fordítóban jó board van kiválasztva? Esetleg próbáld meg, hogy eszközkezelőben törlöd az eszközt, majd újra bedugod, hogy felrakja.

    Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

  • s3toraph

    senior tag

    válasz inf3rno #1486 üzenetére

    Közben írtam a másik topicba, hosszú inkább csak linekelem.

    Alapvetően az eszköz csatlakozhatna LAN-on is. Mobilitás miatt wi-fi jobb lenne, de ez majd eldől. Tápellátást adapterröl kapna, folyamatosan. Magukat az érzékelőket kellene majd vezeték nélkülivé tenni, hogy ha működik a rendszer, utána megszabaduljak a kábelezéstől. Ha egy lakáson belül az RF olcsóbb, és megbízható, akkor az is jó megoldás lehet. Az érzékelőkhöz nem tudom, hogyan lehet akár RF, akár más vezeték nélküli adó modult kapcsolni. Valamint, ezek tápellátása (külön az érzékelő, ill. érzékelő + modul) hogy oldható meg? Csak hálózati adapterrel? Mondjuk ha elemes megoldással (láttam ilyen 2 db ceruzaelemes telepet vagy mit, mint energia forrást) nem bír ki legalább 1 hetet, akkor marad az állandó hálózati tápellátás.

    A linkelt hozzászólásomban lévő megoldás nem elég biztonságos?

    Illetve, én úgy gondoltam, hogy maga a megjelenített weboldal is legyen tárolva az SD kártyán, és a böngészőben az adott dyndns-es url-re magát a weboldal felületét kapom meg, bejelentkezés után. A böngészőben amit látok hőmérsékleti adtok, azoknak 20mp-enként kellene frissülni, mindig az új aktuális mért átlagértékkel, hogy real time legyen. Ha diagramot akarok nézni, akkor meg kiválasztom az időintervallumot, és felrajzolja.

    Ez így mennyire hangzik életképesnek?

    + (#1487) stopperos:
    Hmm.... ezek szerint, az adatbázis és a számítások miatt, kevés egy arduino.
    Kábeles a legbiztosabb, viszont ha kényelmi szempontokat és esztétikumot is nézek (mint otthoni rendszer, szerintem erre is figyelnem kellene), akkor jobb lenne vezeték nélküli. Vagy marad a kábelcsatorna, ami itt nincs. (Persze a vezeték nélküli drágább is, ami ellene szól).
    Valamint, egy hőmérő szenzornak mekkora a max. megengedett kábelhossz, ahol még biztosan nem változik a jel "útközben", nem kell erősítés, és nem lesz lényeges késleltetés?

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • gyapo11

    őstag

    válasz inf3rno #1491 üzenetére

    Megírtam egy led kapcsolgatós példa címét kb. egy hete, egy formot ad, lehet kapcsolgatni a három ledet, és már nem fért bele a nanoba, mert 2000 byte fölött volt a változók helyigénye. Lehet próbálkozni eepromba írni a weboldal szöveges részét, és onnan kiolvasni, esetleg sd-kártyát, de az is megeszik sok helyet.
    Vagyis lehet server, de elég hamar elfogynak a helyek. Lehet megát használni, ott van két soros port és több mem, de én nem bíznám arduinora a feladatot, ha van esély a bővítési igényre. Az meg pláne gond, ha olyan az oldal, hogy többen is néznék egyszerre a netről. Titkosítás is elég számításigényes, nem arduinonak való. Raspit nem ismerem közelebbről, de ha videót lejátszik, meg linux fut rajta, akkor az már sokmindent meg tud oldani, teljesen más kategória.
    A mérési adatok begyűjtésére és pc-nek átadásra tökéletes, olcsó, kis fogyasztás, egyszerűsége miatt átlátható és üzembiztos, akár egy rendszeres reset is megoldható, 2 sec múlva újra működik, könnyen és olcsón bővíthető a rendszer pl. rs485 busszal max 30 eszközig, 1000 m-ig.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • s3toraph

    senior tag

    válasz inf3rno #1490 üzenetére

    A webböngészőben a kinyert adatokat lehetne megnézni, de pl. funkciókat lehetne ki-be kapcsolni is, pl. hogy szobánként ki-be lehetne kapcsolni a monitorozást. Tehát lenne vezérlés is.
    Egyelőre PC-re kötve futna, aztán ha működik, netes elérést megvalósítása is jöhet, addig még majd kiderítem hogy hogyan lehet biztonságosan megoldani, legegyszerűbben.

    Persze én is úgy gondolom, hogy előbb működjön vezetékesen. Aztán majd meglátom, lesz-e továbbgondolva, meg tudom-e oldani.

    Hardverben nagyon nagy az eltérés a pi javára, de azért kérdezgetek hogy nehogy ágyúval verébre eset legyen.

    (#1492) gyapo11 :

    Még nem nagyon érkeztem visszaolvasni a topicban, igyekszem. :B

    Úgy szeretném megoldani a dolgot, hogy önálló rendszer legyen. Ne a PC tároljon, számoljon, mert ahhoz üzemelnie kell. Önállóan működjön az eszköz. Amitöl függni fog, az a router a netkapcsolat biztosítása miatt, de azt sosem kapcsolom ki. Ill. az esetleges áramkimaradások, de nálunk nem szokott lenni, valamint lehet hogy meg tudom majd azt is oldani, mondjuk power bank-rol.

    Úgy látom, az adatbázis, számítási igények miatt a pi lenne a jó vonal nekem.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • gyapo11

    őstag

    válasz inf3rno #1493 üzenetére

    Olyan az arduinonak a webserver mint amikor kiskanállal ásod ki az emésztőt. Ki lehet? Ki. De nem a kiskanál a megfelelő eszköz. És ha kicsit is köves a talaj, akkor már nem fog menni. A webserver is pillanatok alatt ki tudja nőni az arduinot. Amíg egy 10-20 soros html forrást kell generálni, addig még csak-csak, de utána kifullad. Egy pár szenzorig, egyszerű kijelzésig jó, ha komolyabb kell, akkor felejtős. Az meg, hogy a serverről fontokat, javascripteket, flasheket is beszív a böngésző végképp nem játszik. Az arduino egy mikrovezérlő, egychipes cucc az adott memóriákkal, ráadásul nem is assemblyben kódolunk rá kihasználva maximálisan a hw-t, ráadásul librarykat öntünk a nyakába, amit valaki összelapátolt valahogy működőre jó esetben.

    Egy internet szolgáltatónál egy account php értelmezője kap mondjuk 1 GB ramot, és van mögötte egy linux meg egy desktop géphez hasonló teljesítményű processzoridő. Ezt szoktuk meg, hogy ez egy server, 0.02 sec oldalgenerálási idővel. Ennél még a raspi is lassúbb jóval, de az arduino meg csak álmodozhat ilyenekről.
    Nem volt még a kezemben raspi, nem is láttam azon futó weboldalt, nyilván annak is megvannak a jóval tágabb határai, de profi kinézetet normális válaszidőkkel csak desktop gép sebességgel és memóriával lehet csinálni, vagy többel.

    Úgyhogy én továbbra is azt javaslom, hogy az arduinot csak végeszköznek használjátok, ami mér, beavatkozik, kapcsolatot tart leginkább soros porton.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • Babetta-X

    senior tag

    válasz inf3rno #1614 üzenetére

    Lehet, hogy erről van szó, ezt nem vitatom, de ha körülnézek a neten gyakorlatilag alig vannak professzionális cuccok ilyen alkalmazási módhoz. Ami van, az még a 20-30e-s árkategóriában is inkább a kínai gagyit képviselik. Az illető sokmindennel próbálkozott, de tény és való, a saját szememmel láttam, hogy használhatatlanok, egyszerűen nem működnek úgy, ahogy kellene nekik.

  • bacus

    őstag

    válasz inf3rno #1645 üzenetére

    Ez egy érdekes sztori, évekkel ezelőttről, mikor még apám telek szomszédja (valami tanult doktor volt), DIY öntözőrendszert csinált a kertben. De ahogy az lenni szokott, valamit nem számitott bele a dologba, mert amikor megnyitotta az automata a csapokat, akkor a legközelebbi még úgy ahogy locsolt, de a csaptól való távolságra csökkent a locsolási sugár. (a nyomáshiány ugye..)
    //nem időzitette, hanem mindent egyszerre akart meglocsolni, este 8-9 között...//

    Na akkor átjött hozzám a doktor úr az ötletével, hogy nyilvánvaló az a probléma, hogy -mint az áramnál- párhuzamossan van kötve a sok csap, igy a legkönnyebb ellenállás felé megy a viz, ami ugye a legközelebbi öntöző. Na mivel az áramnál is ugyanaz az áram megy ha sorba van, menjek már át és segítsek neki sorba kötni a csapokat :)) , mert ha ugyanaz a viz megy át mindegyik öntözőn, akkor jó lesz...

    Érted? Na így gondolkozott egy igazi tanult doki.. (nem orvos volt, hanem a faxom se tudja miből volt doktorija)

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák