Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz Aryes #7565 üzenetére

    "nemcsak lassú, de igen drága is" :( Hallgatok rád...

    Szóval az applikáció: 5db LED-es stúdió lámpa fej (DIY) vezérlése egy kézből, egy központi egységről.

    Az alábbi, nagyon idealizált illusztrációt dobtam össze, netes képekből:

    Két módot kell tudniuk:
    1. folyamatos fény, 0-100% (videós projektekhez)

    2.) Vaku mód: a beállított erősséggel villan exponáláskor, különben pedig csak az ún. "beállítófénnyel" világít, ami jóval kisebb intenzitású, nem égeti ki a modell szemét, kevesebbet fogyaszt, kíméli a LED-et, stb. A beállítófény a villanási erősséghez kötött, beállított %-kal (pl annak 40%-a) Ezen kívül terveztem egy "duration" azaz villanási idő paramétert is egyes témák "megfagyasztásához" akár 1/1000s, 1/2000s rövidségű villanás is kellhet.

    Ezt a MicroBit-en egy küldött stringgel akartam megoldani, ami tartalmazta a lámpafej azonosítóját, a villanás, az állandó fény értékét (0-1023) és egy "duration" értéket, ezekből az azonosítónak megfelelő lámpa kihalássza az értékeket és beállítja az adott változókba, kb. ennyi. Ezen kívül ha a packet nem stringet, hanem egy számot tartalmaz (1) akkor azonnal a Flash azaz villanás érték kerül a kimenetre. Bocsánat, hogy itt végig a fenti screenshotra hivatkozom, azáltal talán jobban megérthető amit itt leírni próbálok. :D A villanás triggerelését a fényképezőgép küldi ki a vaku csatlakotón.

    Lehet hogy ennek a triggerelését nem is a mikrokontrolleren keresztül kéne megoldani, hanem egy jóval egyszerűbb csatornán külön? A uC meg csupán a beállításokért felelne?

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák