Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz kesztió #14617 üzenetére

    Köszi!
    Így már érthető.
    Viszont, ha csak a relatív hőmérséklet a lényeg, akkor értelmét veszti az alvó/wifi módos problémád és teljesen fölösleges a referenciahőmérő is.
    Hiszen érzés után mész és nem tényleges értékek után.
    Vagyis, ha az ESP folyamatosan megy és tartja a kapcsolatot a wifi routerrel, akkor talán még egy konstans melegedést is produkál, ami bár eltolja a szenzor által mért "szoba" hőmérsékletet, de ez ugye nem is lényeg. Ha nem lenne elég konstans, akkor meg kell oldani, hogy az legyen. Egyenletes terhelés mellett egyenletes lesz a hőleadása is.

    Valamint, ha a termosztáton átjár a levegő - másképp nem lenne képes mérni a szoba hőmérsékletét - és a komfortérzésnek ennyire fontos a tizedhőmérséklet (teljes mértékben elhiszem, csak én nem követem tizedpontosan a magam számára, de 1-2 fok különbséget észreveszek), akkor nagyon meg kell választani a helyét. Hiszen az értéket a lakásban járkálva már el lehet tolni, emellett adott esetben az sem mindegy, hogy épp milyen idő van kint. Akármennyire is le legyen szigetelve a ház, a nyílászáróknál akkor is más értékek lesznek, amik már eleve légmozgást generálhatnak a helyiségben.
    De ez majd talán egy későbbi probléma lesz. Vagy lehet, hogy nem lesz, csak én gondolom túl.

Új hozzászólás Aktív témák