Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz májkimiki #7311 üzenetére

    sati

    Termite-ot használtam sokáig, de aztán neki álltam ennek a Simple Terminal-nak. Igazából kevés előnye van a Termite-hoz képest, mert a Termite elég jól összerakott terminál, viszont ami nekem funkciók kellenek, ahhoz képest a termite tele van felesleges cuccokkal, és ezért nagyobb is, több memóriát is foglal, kicsit nehezebb, mint a Simple Terminal, mert abba csak azt forgattam bele, amire nekem szükségem van. Így könnyű lett, kevés erőforrást foglal, és gyorsabb.

    májkimiki

    A "megszokott" Doucments, Downloads, Pictures stb mappákhoz telepeíteni kell az xdg-user-dirs csomagot.

  • Frawly

    veterán

    válasz májkimiki #7311 üzenetére

    Az első felét megválaszolta a kolléga. A /run/ mappában hozd létre kézzel a media mappát. Vagy csinálsz a ~/ mappádba csinálsz egy megosztási mappát, és szimbolikus linket hozol létre hozzá, ami a /run/media-ra mutat:
    ln. -s /home/felhasználónév/csatolási_mappa/ /run/media/

    Bár azt sem értem, hogy mi az, hogy /run/media-ba csatolódnak? Mi csatolja őket oda? Magától semmi nem csatolódik Linux alatt, az ne tévesszen meg, hogy nagyobb DE-knek van automount szolgáltatása, ez nem alapból adott minden grafikus felületen, meg rendszeren. Te oda mountolod, ahová akarod, akár az fstab-ban, akár kézzel vagy scripttől, terminálból. Lehet ha automata megoldás csatolja, akkor létrehozza a /run/media/-t.

    Xorg indítása előtt nincs nagyon tennivaló, főleg, ha olyan fullosabb DE-t futtatsz, mint az Xfce4. Ha kisebb WM, akkor annak az indulása előtt lehet indítani szükséges dolgokat ~/xinitrc fájlban (dbus szolgáltatás, vagy valami más kézi apróság, amit a WM nem old meg saját hatáskörben), de ezt lehet a WM indulásával együtt autostartba is tenni általában.

    Neked ilyesmire duplán nincs szükséged, mivel az Xfce4 mindent intéz, kompozitálás, dbus, panel, háttérkép, panelappletek, értesítések, billkiosztás, egérbeállítások, és nem te indítod startx-szel, hanem elvileg lightdm-et tettél fel, és abból indul. Így semmi állítani való nincs, a X.org mindent detektál. Xorg és login manager telepítése után vagy újraindítod a rendszert, vagy elindítod sytemctl enabla loginmanageres && systemctl start loginmanagered paranncsal a login managert, és mehet a móka. Fontos, hogy a login managered systemd service-ét engedélyezni kell, különben újraindításkor nem fog indulni a rendszerrel, hanem neked kell mindig kézzel elindítani.

    Állítgatni csak minimalista rendszeren kell, de ott sem a X.org-ot magát általában, hanem a WM autostartjában futtatni a fentebb sorolt dolgokat, hogy legyen minden, mert a minimalista WM-ek általában alapindulásban SEMMIT nem tudnak, se háttérkép (fekete vagy szürke háttér van csak), sokszor panel se, se indítómenü, se képernyőkikapcsolás, se egér/bill-beállítás, se semmi, mindenről neked kell gondoskodni. A fullos DE-k viszont eleve úgy jönnek, hogy minden be van állítva, neked már csak grafikus menükben testre kell szabni (téma, panel megjelenése, háttérkép váltása) és használni a rendszert. Viszont ennek megvan a hátránya is, mert tömegigényekhez állítják be, meg eldöntik milyen komponensek legyenek benne, és ezeket vissza kell csinálnod kézzel, le kell szedegetni.

Új hozzászólás Aktív témák