Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • májkimiki

    őstag

    válasz Shyciii #6361 üzenetére

    Nálam ez a téma úgy jött, hogy két cimbim egyszerre talált meg vele tegnap. Mindegyik a telóját szerette volna usb-n összekötni és fájlokat mozgatni a belső tárhelyről a gépre.
    Ezt én eddig bluetooth-al oldottam meg.
    Debian-on ez pikk-pakk összejött.
    Arch-on meg láthatod a történéseket. Elindultam az Arch Wiki alapján, aztán mikor terminálból ment jmtpfs-el. Arra gyártottam ezt a kis felcsatoló szkriptecskét asztali indítóval.
    Jó kis gyakorlat volt ez nekem, nem kellet még ilyet csinálnom.
    Cimbi meg fel tudja tenni a gvfs-mtp csomagot és örűl majd, hogy működik.

  • Frawly

    veterán

    válasz Shyciii #6361 üzenetére

    De, érdemes, ha minimalista rendszert akarsz. Én pl. ilyen minimalista, majdnem csak terminal only, meg fapad tiling WM-es rendszerre soha nem tennék fel gvfs-mtp-t, felteszi a gvfs-t, meg egy csomó bloat függőséget, futás közben eszik egy csomó memóriát. Persze akinek eleve full extrás DE-s bloat rendszere van, annak mindegy, már nem oszt-szoroz, sőt, azokba sokszor már be is van építve ilyen megoldás.

    Minimalista rendszerekre teljesen jó a jmtpfs, annyi kényelmetlensége valóban van, hogy nem teljesen automata (bár azért valami udev szabállyal lehet ki lehetne trükközni) alapból, de mégis stabilan működik.

    Nálam úgy van megcsinálva, hogy a Vifm-ből hívom a jmtpfs-ses scriptet, mikor a telefon csatolására fenntartott mappára váltanék bookmark-kal benne, nyilván ehhez a telefont előtte csatlakoztatnom kell bekapcsolt MPT-vel. De működik, még csak kényelmetlennek sem mondanám.

    A minimalista rendszerek ilyenek, elsőre észszerűtlennek tűnnek, nem is azonnal lehet beleszokni, egy folyamat, míg átállsz ilyenekre.

Új hozzászólás Aktív témák