Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz Siriusb #106 üzenetére

    Ebbe a backupba bele kell majd szokni, mert még az eddigi linuxos pályafutásom alatt nem kellett, de nem is volt dolgom rolling disztróval. Eddig a home könyvtárról egy másolatot tartanom elég volt, hogy esetleges adatvesztés esetén meglegyenek a beállításaim. (Na akkor én az utóbbiba tartozom mert rendszerösszeomlásom még nem volt :B )

    Hát az LXDE esetén nem igazán tudok okot user errorra, mert pl Ubuntu után próbálkoztam az LMDE rendszerrel LXDE kezelővel és minden ment is benne klasszul, na az nem lassult, de volt pár olyan bug ami kényelmetlen volt, ezért néztem más után. Majd feltettem a Lubuntut - felbuzdulva az LXDE gyorsaságán - rá a programjaim, és elkezdtem használni. Semmi különösbe nem nyúltam bele csak elkezdtem használni. És miután már fél nap alatt meg volt nyitva jó pár program - ami addig szépen gyorsan futott együtt - egyszer csak elkezdett belassulni és a végére már ablakot váltani sem lehetett.
    Szóval nem az LXDE-t találom lassúnak, hanem magát az Ubuntu rendszert.
    Persze az is benne lehet, hogy LXDE-n is használtam/használok KDE programokat, mert nem találtam rájuk jó alternatívát, mint pl Amarok és Krusader, de ha fél napig nem lassítja a rendszert akkor utána egyszercsak mégis miért? És az LMDE (vagy akár Debian - csak abban is volt pár dolog ami nem úgy működött ahogy kell és nem találtam rá megoldást a neten sem) vagy az Arch miért nem lassul be sok program hosszabb használata esetén sem? Szerintem annyi az egész, hogy ezek a rendszerek jobban kezelik a hardvert. Optimalizáltabban.
    Szerintem az Ubuntunak meg csak annyi volt a baja, hogy nem. Mivel feltételezi az erős gépet maga alá.
    Lehet, hogy abban is, a lelkébe mászva meg lehetne piszkálni, hogy jobb legyen, de akkor meg már inkább az Arch, ha könyékig kell benne lenni. (Szerintem ebben a mondatban te is egyet értesz ;) )
    Az Ubuntutól elvárnám, hogy anélkül legyen rajta minden flott, hogy hozzányúlok. Ha egyszer a felhasználóbarátság a célja.
    Ja, meg hozzá tartozik még, hogy olyankor mikor az Ubuntu úgy belassult, akkor hiába zártam be mindent - már amikor sikerült egyáltalán és nem fagyott meg annyira hogy 5-10 perc várakozás után rebootoltam inkább, mert egy reboot is gyorsabb volt mint kivárni hogy észhez térjen -, feltételezve, hogy akkor mindent kiürít mindenhonnan és visszakapom az erőforrásokat, olyankor sem gyorsult vissza. Akkor is 4-5x lassabban töltött már be mindent, és lehetetlen volt dolgozni rajta. És megelégeltem, hogy már szinte olyan legyen mint egy Windows ami hosszabb üzemidő után már úgy meglassul, hogy rebootolni kelljen.
    Azért használtam/használok Linuxot, mert ezzel napokig mehet úgy a gép, hogy ha meg van nyitva minden programom és mikor ráérek dolgozni velük akkor a géphez ülök és folytatom, akkor is tökéletesen működik.
    Az Ubuntu is tudta ezt régebben, de az utóbbi kiadások óta nem. (És próbáltam friss telepítéssel is, nem csak az évekig upgrade-elt partícón levővel).
    Na de ez már lényegtelen, csak elmeséltem a történetemet. Nem akarom már az Ubuntut begyorsítani (majd esetleg ha egyszer lesz egy újabb gépem akkor másodlagosnak visszateszem). Most már remélhetőleg az Arch-ot fogom használni - elégedetten és sokáig ;)

    Ahogy pedig egyre régebb óta használom a rendszert, már látom kezdek én is rászokni a rootra. Azaz leszokni a sudoról. Rákényszerít, mert így nem kell folyton a jelszót is bepötyögni.

    A wicd-t meg majd esetleg később próbálom, ha a másikat le kell állítani (az ugyanis most auto indul a rendszerrel). Az elmúlt napokban kicsit belefáradtam a sok wikizésbe és konzolozásba. Most kicsit használni, élvezni akarom a rendszert ha már egyszer végre kész van, szép lett és gyors :)

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák