Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    Üdv az Uraknak!

    Nos, a hasfájós nyűgösséget megoldotta a köménymagos tea. Anyatej is mintha akaródzik jönni. Cseperedünk, megvagyunk.
    A tanácsokat meg nagyon köszönjük.

    No, egy kis kupaktanácsra lenne szükségem. A kórházba kitöltöttünk egy papírt,hogy majd kijönnek a babakötvénnyel kapcsolatban tájékoztatni. Éreztem,hogy valami nem állami lesz, de gondoltam legyen. Tegnap telefonált emberünk, hogy jönne ma. Tudtam,hogy valami nem stimmel, mert állami alkalmazott sokszor még pénteken se dolgozik, nemhogy szombaton, de a kérdésünkre,hogy nem-e valami banki cuccot akar ránk sózni, azt mondta nem. És hát nem hazudott, de ez majd kiderül.

    Szóval kijött és mondta az igét, hogy az állam ráteszi a kezét október egytől a babakötvényre, ami igaz is. Hogy a bankok mennyi kamatot adnak, hogy ellenőrzi az állam, stb. Már közben kérdeztem tőle,hogy nem vagy te biztosítós...mondta nem. Na de a végére csak kiderült, hogy generali-s cuccot akar ránk sózni, ami végülis nem volt annyira gáz ajánlat. A lényeg,hogy minimum 12500 forintot kéne félre tenni havonta és kb 3 milliója lenne a gyereknek 18 éves korára, ami nem rossz ha csak a kamatot nézzük, mert egy bank se kínál hasonlót állami támogatás nélkül, ami ki tudja meddig lesz. Plusz az állam se férhet hozzá ugye, ellentétben a banki számlával.(Ugye? :U )
    Ahol a gyógyszer elgurult és mondtam,hogy akkor itt és most vége mindennek, amikor azzal jött, hogy ezt csak itt és most kell megcsinálni, mert kedden le kell adni, sok emberhez kell menjen és nem tud visszajönni. No hát ehhez már túl sok mindent csináltam, hogy bedőljek, így mondtam neki, hogy akkor ezt most hagyjuk is, mert az az Isten nincs, hogy csupán az ő elmondásai alapján bármit is aláírjak neki, anélkül ,hogy utána ne néznék a dolgoknak. És egyébként is ezért a csak itt és most ért tarkón lövés járhatna.

    Szóval emberünk elment. Mi viszont szeretnénk a gyereknek félre tenni úgy, hogy ahhoz se mi, se az állam ne férjen hozzá és még kamatozzon is kicsit. Ezzel kapcsolatban nektek mi a véleményetek? Kinek milyen javaslata van a témában?

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák