Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    válasz smiti #740 üzenetére

    Hát... nem feltétlenül parasztvakítás, csak a fizikát nem tudja átlépni a technika.
    Egy rendes EKG esetében 9 + 1 elektródot helyezünk a betegre, és ebből lesz párhuzamosan 12 mérésünk (görbénk). Ez alkalmas részletes elemzésre. Az óra esetén 2 elektróda van (a két kar), és ebből lesz 1 mérésünk. Ami mutat valamilyen görbét, de abból a pulzus ritmusán (gyors, lassú, ritmusos, arythmiás, extra ütések vannak) kívül mást információt megbízhatóan levonni nem nagyon lehet. Azt meg egy pulzoxyméter is tudja, csak ott a háttér te vagy, aki felismeri, hogy valami gond van. Az óránál az extra a szoftver, ami helyetted felismeri, hogy itt most rendellenes volt a szívműködésed, és kiírja, hogy menj el orvoshoz. Az orvos pedig egy optimális világban feltesz egy 24 órás EKG-t, és reménykedik, hogy újra megjelenik az az anomália, így azt már elemezhetően képes lesz detektálni.

    Az óra ugyan mindig rajtad van, de nem mér állandóan, főleg nem EKG-t. Tehát, mire rájössz, hogy mérni kéne, elindítod a szoftvert, oda teszed az ujjadat ahova kell, és elindul a mérés, már lehet, hogy bőven vége is a rendellenességnek. Egy hirtelen jelentkező arythmiás szívműködést egy pulzoxyméterrel is kb. ugyan ennyi esélyed van elcsípni.

    A véroxigén szint mérésének hétköznapi hasznosságával szemben is vannak kételyeim, de ott még tudok olyan példát felhozni, ami hasznos is lehet (pl. aerob/anaerob edzés, magaslati edzések, ilyesmi). De kórházon kívüli blikk diagnosztikára nem feltétlenül tartom alkalmasnak/szükségesnek, mert a használható információhoz ismerni kell a mérés korlátait.

    Ha úgy gondolod, írj rám privátban, hogy mi is a gond, szívesen segítek, amiben tudok.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák