Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juuzer

    addikt

    Sziasztok!

    Tegnap én is boldog tulajdonosa lettem egy 2015-ös, 13"-es MacBook Air-nek :) Eddig nagyon szeretem a gépet, annak ellenére, hogy sosem használtam még OSX-et.

    Egy kérdésem lenne. Nálam a trackpad, hogy ha hozzáérek enyhén kattog. Ez normális? Mármint az alsó része. Ez lehet amiatt, mert ez még a "kattintós" trackpad? (Nem a Force Touch-os)

    Előre is köszönöm a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

    Vamos a la playa.

  • juuzer

    addikt

    Sziasztok!

    Cserélve lett a Macbook Air-em kijelzője de fedlapostul. Az új fedlapon van egy folt ami olyan, mintha valaki rácseppentett volna egy csepp savat vagy nem tudom. Bontott alkatrész, olcsóbban meg is kaptam jóval de nem is ez a lényeg.

    Szeretnék csak a fedlapra egy fóliát, hogy ezt eltakarhassam. Rápattintós tokot használtam, de sokkal nehezebb lett tőle a laptop és csapódott kb a fedlapja.

    A Dbrand fóliáit néztem, mivel ott ki tudod választani, hogy melyik részre szeretnél fóliát rendelni. Viszont sajnos nagyon drága.

    Aliexpressen is néztem fóliákat de nem találtam nagyon normálisat.

    Tudtok esetleg ajánlani helyeket, ahol olcsóbban kapok csak a fedlapra pl carbon mintázatú fóliát?

    Előre is köszönöm a helpet! :)

    [ Szerkesztve ]

    Vamos a la playa.

  • juuzer

    addikt

    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyen járok e, lehet kicsit off-topic lenne a kérdésem.

    Adott 2 mac gép, egy early 2015-ös macbook Air (2 magos i5, 1,6GHz, 4GB RAM, 128GB SSD, illetve egy 2012-es mac mini (4 magos i7, 2,3GHz, 16GB RAM, 1TB HDD).

    Namost elköltöztem otthonról, viszont kéne otthonra valami átlag felhasználásra (böngészés, netezés) meg lightos League of Legendsre egy gép. Gondoltam eladnám az Airt, amíg még ér valamit és megtartanám a 2012-es minit. Az lenne a kérdés igazából, hogy a Mini mennyivel gyengébb vajon az Air-től? Nagyon nem használok olyan programot, amin le tudnám mérni a LoL kivételével, ott kijön valamennyire az Air előnye, de nem vészes egyáltalán a minin se alacsony grafikán és 720p-re állítva a kliens felbontását.

    Nem tudom, hogy mennyire bottleneck a HDD benne, gondolkodtam rajta, hogy nézek egy 500 gigás SSD-t, hátha az gyorsít valamennyit a kicsit komótosabb működésen.

    Szoftver tekintetében mindkét macen 12.4 Monterey van, a minire felpatcheltem és teljesen jól működik minden rajta.

    Csak tényleg nem tudom, melyiket érné meg megtartani secondary gépnek, hogy amikor hazamegyek, meglegyek gép nélkül. (Van egy WIN-es PC-m, azt használom mindenre is + játékra, illetve van egy céges M1 Pro-s MBP, igaz, arra nagyon telepítgetni nem lehet az IT szerint. A böngészős dolgok okésak.)

    Előre köszönöm, ha tudok nekem segíteni! :)

    [ Szerkesztve ]

    Vamos a la playa.

Új hozzászólás Aktív témák