Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyedes

    addikt

    válasz M@trixfan #20554 üzenetére

    az egeszben a color managementben tudok nagyon egyet erteni. 3 db win install utan sem tudtam megoldani. :W

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • MoP_FX 57

    őstag

    válasz M@trixfan #20554 üzenetére

    A virtualizált megoldással csak a felszínes dolgokat fogja látni és azt sem teljeskörűen.

    A nyilvánvaló kötekedésen kívül nem látom a problémádat igazán. Természetesen nem lesz hardveres gyorsítása a grafikához, és nem lesz teljes értékű. De nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy egy olyan ember, aki még nem használt OS X-et, az ismerkedhessen a GUI-val, a beépített programokkal, OS X-es alternatívákat kereshessen és próbálhasson ki a megszokott Windows-os alkalmazásaihoz, mielőtt elkölt vakon egy jelentősebb összeget. Erre pedig tökéletes egy előretelepített virtuális gép, amit percek alatt össze lehet lőni.

    A komment további részére:
    Én direkt nem mentem el abba az irányba, hogy konkrétumokkal bombázzak bárkit is pro vagy kontra.
    Nem akarok senkit meggyőzni egyikről sem, csak nem árt elgondolkozni minden leendő switchernek, mielőtt az érzelmei és a hirtelen felindulása elragadják.

    Abszolút megértem és elismerem, hogy vannak olyan szakterületek, amelyhez kiváló az OS X. Nem vitatom egy percig sem. Itt nem erről van szó. Alap felhasználásról, kezdőknek. Egy olyan átlagemberben, aki egyik napról a másikra átül a Windows elől az OS X elé nem az a kérdés fog megfogalmazódni, hogy a color management miért ilyen vagy miért olyan, hanem az, hogy az eddig használt, megszokott „ingyenes” shareware Total Commandere helyett miért kellene a Forkliftet 30 dollárért megvennie, és a többi.

Új hozzászólás Aktív témák