Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz M1995 #120886 üzenetére

    Na most teszteltem, mert emlékeztem, hogy valami agyalágyult dolog van ezzel:

    1. Csak drag & drop fájlművelettel van Merge (nem szeretem, de oké) és már előre le kell nyomni az Option gombot hozzá (szemben azzal, amikor csak a fájlokat mozgatod és a felugró kérdésnél utólag is nyomhatod az Option gombot a Skip előcsalásához).

    2. A Merge felülír minden meglévő fájlt és mindig azt tartja meg, ami időben később lett létrehozva (esetemben nem probléma).

    3. Ha van Merge, akkor nincs Skip, szóval olyan opció ilyenkor nincs, mint Windowson, hogy a fájlnév egyezés esetén ne tegyen az adott fájlokkal semmit.

    4. Ha van Skip, nincs Merge, de Skip csak akkor van, ha nem könyvtárat, hanem annak tartalmát másolod a forrás könyvtárból a cél könyvtárba.

    5. A Replace törli a cél könyvtárat és a forrást könyvtárat teszi a helyére és visszaállíthatatlanul törlődik annak a tartalma, mivel a kukából arra hivatkozva nem tudja visszaállítani a fájlokat, hogy névazonosság ide vagy oda, de már nem létezik a könyvtár, ahonnan törlődtek! A cél könyvtárban van A, B, C fájlod és a forrás könyvtárban pedig B, C, D, akkor a Replace miatt el fog veszni az A nevű fájlod.

    Magánvélemény, de szerintem a Replace erőltetése és a Merge eldugdosása veszélyesebb a felhasználóra nézve. Anno ezt szoptam be egyszer én is kezdő csikó koromban.

    Lehet itt tök sok dolog miatt (pl: bloatware hegyek és Microsoft termék reklámok) jogosan fikázni a Windowst, de egyszer belenéznék egy Apple vezető mérnök fejébe, amikor azt mondta, hogy ez logikusabb, mint feldobni ilyen esetben egy ablakot, ahol választani tudsz az összes lehetséges opció közül, hogy mit tegyen a fájlkezelő a könyvtárban lévő fájlokkal, szemben azzal, hogy a titkos kézfogás szintjén lévő gombkombinációkat kelljen bemagolni.

    Mindegy, innentől megleszek, csak közben meg ilyenkor kiütközik, hogy valami nemhogy megvédi a felhasználót, hanem képes veszélybe sodorni. Amikor a túlféltés már inkább kontraproduktív.

Új hozzászólás Aktív témák