Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelanced

    addikt

    válasz Smiley #119494 üzenetére

    Üdv,

    Köszönöm a választ.
    Ideiglenesen se? Mondjuk 2014 végéig? Jelenleg a 8 gigás modell kevés lenne vélhetően az M1-ből a 16GB-os modell meg majdnem duplája, ha csak használtan nem fog ki valamit az ember.

    Nem szolgálhatja ki a felhasználót egy 16GB-os régebbi verzió az elkövetkezendő egy évben?

    tothbe

    Köszönöm a választ, korrekt meglátások, én is nagyjából erre jutottam a témában, talán még az idei év oké, amig támogatva van Security Update-k terén de aztán már tényleg kérdéses, hacsak nem mókol az ember.

    "Nézd, az ár az nagyon sok tényezőtől függ. Nem véletlenül van akkora szórás. Egyrészt az állapot (mind a gépé, mind pl az aksié), másrészt az eladók is több forrást használnak az árazáshoz és ahhoz lövik be az árat. Meg persze nem mindegy, hogy valamit mennyiért kínálnak és hogy valójában mennyiért megy el, mert a kettő között sokszor igen nagy a különbség."

    Ebben az esetben mi lehet egy jó arany középút? Mármint állapot, akku stb. terén? Hány ciklus? Ami aztán esetleg még el is adható, vagy megfelelően használható az évek során? Jobb egy drágább, netán garis, mint egy laharcoltabb, sok ciklusos olcsóbban? Te milyen irányba nézelődnél?

    "Azok már nagyon kifutók. Olyat csak akkor vegyen az ember, ha nagyon nincs pénze M szériásra de mindenképp kell a MacOS. " -> Ha mégis ezen az úton haladna az ember, és kell a 16GB ram mi a legkisebb rossz?

    Egyrészt adottak a 2011-2012-es gépek melyek még bővithetőek ram meg ssd terén, a 2015-ös gépek ami a Staingate-t leszámitva ha jól rémlik egy jó széria volt, illetve a 2018 és azutáni gépek, de ott meg majdnem M1 árban mennek a dolgok, plusz ha nem tévedek rengeteg gond volt velük, a keyboard is notóriusan rossz volt, a többi dologról nem is beszélve.

    #119497 tothbe
    Nos csak röviden néztem utána, de az ajánlásoknál a Photoshop + Lightroom kombó esetén már nagyon karcsú a 8GB elvileg, mondhatni használhatatlan, sőt, a sima Lightroomra is panaszkodtak sokan, persze ez lehet a program hibája is. De saját tapasztalatom nincs vele, csak olvastam véleményeket. Ha bárki használ ilyet és elfut neki kényelmesen szivesen veszek ellenpéldát. :K

    Köszönöm előre is,

    [ Szerkesztve ]

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák