Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz instantwater #111842 üzenetére

    zseblámpával néztem, aztán rávakuztam és lőttem egy képet. Eléggé hátrahajtottam, de biztos lett volna még benne pár fok, de már így is jobban kihajtottam, mint ahogy nézem normál esetben.
    Igazából mivel a kábelek tolják ki és a ragasztás a ludas, de az is lehet nincs is ragasztó, csak így tuszkolták be nálad a kábeleket, szerintem csak idő kérdése, hogy mindenkinek ilyen legyen :D 1-2 év és lehet én is látok izgi dolgokat majd.
    Por szerencsére ott nagy kárt nem tud okozni, de nekem kellett most vagy 10 perc, mire kiszedtem minden vacakot onnan, a klavi takaró ronggyal súroltam kb (ami miért is kell? ja mert a kijelző még mindig szétkopik a retekbe a klaviatúra résztől és a rajta megtapadt porszemektől), aztán jött a kezem és össze is zsíroztam :D
    Szerintem ne nagyon foglalkozz vele, por nem öl meg ott semmit, zavar, mert észrevetted, amúgy másnak fel sem tűnne és a gép teszi a dolgát. Én már megszoktam, hogy sokkal komolyabb hibák vannak több milliós felszerelések esetén, nem csak mostanában, 10 éve is vettem olyan rohadt drága objetívet, amire az eladó is azt mondta mikor visszavittem, hogy ilyet még a büdös életbe nem látott. Kb hintőpor volt benne. Volt váz, amit 6-szor cseréltem, kétszer ugyan azt adták vissza újrafóliázott csomagban, egyszer pedig a kirakati példányt, ami ott rohadt már 1 éve. Mindegyiknek lefotóztam a sorozatszámát és az akku belsejébe tettem egy kis pötty jelölést is, aztán mutattam nekik, hogy helló, szórakozzatok már mással :) Nikon z6ii vázat 4 alkalommal kellett kiküldenem, közben gari idő járt, kiesett a melóból fél év annak a váznak, utána végre hajlandóak voltak elismerni, hogy jaaa, igen, cseréljük az alkatrészt, előtte állították minden jó. A hű de híres nikon z9-ból is a második volt okés, első 20 percet működött. Kb ezért nem veszek semmit sem, amire igazából nincs szükségem, mert előre utálom, hogy úgy is vissza kell majd vinni és cserélni párszor. Tv sincs, a tököm sem akar foltos kijelzőt bámulni ami működik 2-3 évet max, örülök, ha találok 2 monitort ami elfogadható és tudok dolgozni, de persze abból is az egyik, ami külön válogatott volt, melegben megőrül, villog, majd kép elmegy. Hurrá fogyasztói társadalom.

    Kérdeztem feljebb és jött is egy válasz, hogy a force touch tapipad amúgy mindenkinek mozog e, aki felelt írta nézzem meg kikapcsolt állapotban, de megnyomom akkor bekapcsol a gép, így nem tudom megnézni :D Viszont változatlan érdekelne, hogy ha elektromágnesek vannak alatta, akkor minek mozog a tapipad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák