Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkp900

    senior tag

    válasz Pano #111258 üzenetére

    Hello! Nekem van Mac Minim asztali setuppal .De volt egy Ipad Prom 12,9-esem is mellette. Én is azt terveztem ,hogy veszek egy másik Ipad Prot 12,9-eset ,mivel eladtam a 2.generációsomat. De mikor szembesültem az idei árakkal, és még azzal is , (hogy lentebb megyek egy 11" -ra) akkor is kurva drága lett. De még az is drága amit te szeretnél szerintem legalábbis az Ipad Air 5-ös. Konkrétan a legjobb ár érték arányos hordozható cucc szerintem az M1 Macbook Air lett . Arra várok ,hogy a Hardverapron sok Istyle-os hirdetett lentebb megy mint a nagy multik ,de ahogy elnézem ezek relatíve "Nagyot" akarnak kaszálni 50 -et raknak rá.. 370 alatt egy sincs akkor inkább megveszem magam, és nem kell kocsikázni se érte Budapestre.

    https://euronics.hu/notebook/apple-macbook-air-2020-13-retina-asztroszurke-mgn63mga-p241947 itt most annál is olcsóbb jelenleg és hivatalos hely.

    Én meg a 4K 120HZ tudását engedem el mivel még a sima M2-esek se tudják a leírások alapján se a Macbook Air M2 -es se a Mac Mini M2-es . Csakis a Pro verziók sajnos...

  • Thewent12

    aktív tag

    válasz Pano #111258 üzenetére

    Nekem egy M1 Air macbook mellett egy Ipad 9 van. Volt 18-as 11” Pro-m, de eladtam 2 év után majdnem annyiért amiért használtan vettem. Én rájöttem, hogy nekem a tabletre kizárólag tartalomfogyasztás miatt van szükségem. Mivel viszonylag sokat járok külföldre ezért nekem elengedhetetlen a hordózhatóság miatt egy macbook. Ha viszont csak otthon használnád, akkor a mini mellé simán jó lehet neked az ipad.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Pano #111258 üzenetére

    en mindig azt mondom mindenkinek ilyenkor, hogy gondolja at mennyire kell a billentyuzet. mert ha atgondolja es a valasz a "nem kell", akkor nincs jo erv az mba-ra egy azonos aru ipaddel szemben. en szemelyesen egyebkent az mba-ra mennek, mert egesz eletemben szamtechhel foglalkoztam es szeretem ezeket a cuccokat, de akinek csak kell valami youtoubeozni meg instazni, annak az ipad egy vegtelen tokeletes eszkoz. az atlagos napi taskokhoz (netes bevasarlas, bongeszgetes, youtube nezes, zene hallgatas, utazasszervezes, mittudomen) egyszeruen sokkal jobban fit mint egy laptop.
    szerintem az utobbi 1 evtized ket legnagyobb (es egyertelmuen a legeloremutatobb) fejlesztese a konzumer szamtech iparagban az az ipad es az apple silicon. az ipad jelenleg az egyetlen VALODI alternativa arra, hogy mi van ha a telefon kicsi (otthon) , de a laptop meg feleslegesen tul nagy ? es semmi mas nem letezik az ipaden kivul, ami erre a kerdesre valaszt ad.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Parson

    addikt

    válasz Pano #111258 üzenetére

    Én kiváncsiságból megvettem mindkettöt - iPad-hez apple pencil + Logitech tok +lecsatlakoztatható billentyüzet. Azt kell mondjam, hogy nagyon ki van találva, hogy mindkettö céleszköz legyen, mert sokszor van olyan eset, amihez a másik kell. De ha választani kellene úgy, hogy van esetleg másik szgép a közelben, akkor én a táblagépet ajánlom. Tartalomfogyasztásra hihetetlenül nagy szabadságot ad, és a pencil-lel én pl hirtelen sketcheket is tudok csinálni, prezentálni online meetingen élöben rajzolva, stb... Ha nincs másik szgép a közelben, akkor és csak akkor okoz fejtörést, mert viszont a táblagép nem lesz MacBook soha, ezt be kell látni. Egyszerüen vannak korlátjai az iPadOS-nek, amiket sokkal kényelmesebben lehet megoldani egy normál laptopon.

    A többiekkel annyiban mindenképpen egyetértek, hoyg a cél szentesitse az eszközt, fogalmazd meg magadban, hogy milyen felhasználásra lenne igazán szükséged: tartalomfogyasztásra + kisebb creativkodásra, vagy rendes irodai szoftverek ha nem is mindennapos, de alkalmankénti normál használatára, mert már ez eldöntheti... én pl egy táblázatkezelést az iPad-en már utálok, de ez csak egyetlen példa, és szubjektiv is.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • gzbotii

    veterán

    válasz Pano #111258 üzenetére

    Szia,

    Nekem van M1 Air munkához, egy iPad Air 3, iPad mini 2 (igen, jó régi :DDD).
    Tapasztalatom szerint, nekem az Air mindenhez kényelmesebb, jobb. Méretben egy kicsivel nagyobb mint az iPad, tény, de ahová egyik befér, szinte a másik is (táska).
    Mindenre is jobb az Air, könnyn lehet lerakni egy ágyre, ha épp videót/filmet akarsz nézni, netezni is jobb, ha gépleni kell, akkor fényévekkel jobb egy fizikai billentyűzet mint a kijelzőn pötyögni (ha meg veszel egy komolyabb, de nem Apple billt az iPadhez, akkor már többe került az egész).
    Üzemidőben sem kell a laptop esetén kompromisszumot kötni.

    When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Új hozzászólás Aktív témák