Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz ribarszki #19415 üzenetére

    és buci30:

    Én az előző 15"-os MBP-met itthon ha asztali üzemmódban használtam akkor bedugtam, ha nem használtam kihúztam (estékre pl), ha meg elvittem/itthon mozgattam akkor akksiról használtam, így heti jópár alkalommal lemerült. Így egy évesen 97%-os akkukapacitással adtam el. Az itthoni másik 15"-os MBP szintén most került eladásra 2 évesen, de ott egyáltalán nem figyelt a használója az akksira, ha használta és lemerült akkor felrakta tölteni, akár hosszabb időre is, az pedig 88%-os kapacitással ment el. Pontos ciklusszámokat nem tudok, de mindben volt azért rendesen, elsődleges gépnek voltak használva. Most az Airrel kicsit másképp vagyok, akkor töltöm amikor lemerül, ez pedig a lightosabb használat miatt 2-3-4 naponta van, attól függően, hogy viszem-e valahova.

    Jó minőségű akksik kerülnek ezekbe a gépekbe, úgyhogy a legjobb tippem: használd. Ne legyen feleslegesen mindig töltőn, ne hagyd hetekig lemerülve, illetve jól szellőző helyen legyen a cucc, a meleget nem szeretik az akkuk, és ha gyakrabban használod töltőről akkor merítsd le havonta egyszer. Én ezt találtam a legjobb felhasználási módnak a laptopjaim használata során.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák