Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Crystalheart #6750 üzenetére

    Remélem következő évadba már bekerülnek azok a szereplők is, akiket az opening-ben mutogattak, de az anime-ba nem kerültek be :DDD

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Darth_Revan #6751 üzenetére

    :DDD Na ja. Megeshet. :DDD (Erre föl sem figyeltem, míg nem mondtad, az openinget mindig csak egyszer nézem meg.)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Crystalheart #6750 üzenetére

    Klannad? Az mi?

    Mit készítettek el újra 2006-ban? A Clannad 2007-es. Az ~After Story~ 2008-as és az a második évad.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Synthwave #6753 üzenetére

    Szerintem a Kanon-ra gondolt :))

    Amúgy ha nem magam olvasok utána, akkor el se hittem volna, hogy az első, "alap" játék, ami alapján készült a Kanon (persze anime-ban már 360 fokos fordulatot téve), eredetileg felnőtteknek szóló erotikus játék volt, aminek a célja az 5 hősnő egyikének a megfektetése volt :Y

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Darth_Revan #6754 üzenetére

    Banyek, igen. Fogalmam sincs, miért olvasztottam egybe a címeket. Talán többet kellene aludni, de akkor most nem lennék túl a zombin. :D Szal Kanon.

    "eredetileg felnőtteknek szóló erotikus játék volt" - Hát igen, ez engem is meglepett. :D Ezek a japók... :)

    _________

    Valahol a neten elkaptam egy magyarra szinkronizált részletet ebből az animéből, ahol speciel a két megszólaló szereplő nem is volt annyira gáz, persze oldschool szinkronminőség volt. 1984-es movie, szóval elég régi, de a MyAnimeList-en #108, az nem rossz. Látta már valaki bármilyen formában?

    [ Szerkesztve ]

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Crystalheart #6755 üzenetére

    Kanon, Clannad, majdnem egy kutya, ugyanaz a stúdió, ugyanaz a rendező, ugyanaz a stílus :D

  • ArchElf

    addikt

    válasz Crystalheart #6755 üzenetére

    Természetesen. Az összes (legalább is majd az összes) Ghibli must have :D
    Utolsó előtti képen ott sorakoznak középen :)

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz ArchElf #6757 üzenetére

    Kösz a linket, akkor ezeket szintén sorra veszem majd. :) Nagy agy lehet az ipse. Főleg, hogy animével Oscart elérni, az valami.

    Kíváncsi leszek a magyar szinkronra, régebben talán még jobban odafigyeltek.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Crystalheart #6758 üzenetére

    De csak azért igazán valami, mert a legtöbb ember korlátolt.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Synthwave #6759 üzenetére

    Már úgy értettem, hogy az külön piaci bravúr, ha Hollywoodban sikerült vetíteni X ideig az animét mozikban, mert csak az indulhat az Oscar-díjért. :) A világtörténelem legjobb filmjét is meg lehet csinálni Európában, ha azt nem játszották Hollywoodban, akkor nem kaphat díjat sem.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Crystalheart #6760 üzenetére

    A "hollywoodi" közönség általában nem elég fejlett és kifinomult szellemileg ahhoz, hogy egy jó anime-ot értékelni tudjon. Sok még feliratokat sem tud olvasni. Új dub-bal meg az anime lelkének min. 50% halott. Lehet, hogy ezt a forgalmazók is tudják és ezért nem vetítenek sokmindent arrafelé. ;]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Synthwave #6761 üzenetére

    Jah, angol dub nem kicsit rontja el az anime-ok nagy részét. Leggyakoribb ok vagy a gyenge szinkronszínész, aki a japán kollégája teljesítményének a közelébe sem ér vagy pedig nincs szinkronban a szájmozgással, mivel japán szinkronhoz lett időzítve a szájak animációja :(

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6749 üzenetére

    Engedj meg egy kis off topic kukacoskodást:

    Látom te nem rajongsz a MPCHC-ért ami nem baj, de:
    - Kipróbáltad a legfrissebb béta verziókat? Ezt azért kérdem, mert elmúlt időszakban sok fejlesztés történt nála felirat ügyben.
    - Miért fontos neked egy lejátszó külseje? Úgyis a filmet nézed!

    Amúgy meg azt nem értem, hogy KM Player mellé miért ajánlasz még egy külső kodek pakkot. A külső kodek pakkok csak bajt okoznak, de hasznuk nem igazán van. A KM-nek is rengeteg belső dekódere van. Azt ugyan nem tudom, hogy DXVA téren mennyire hatékonyak, de azt biztosan tudom, hogy a MPCHC sajátja az egyik legjobb e téren, mármint az AVC dekóderre gondolok. A CoreAVC pedig totál felesleges annak, akinek van DXVA képes videokártyája. Ha nincs, akkor a CoreAVC itt sokat segíthet, ugyanis az a leggyorsabb szoftveres dekóder.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6763 üzenetére

    Minek a CCCP:
    Azért, mert van egy-két olyan encode (leginkább a FLAC-esek között), ami glitch-eket produkál a KMPlayer beépített FLAC-dekódolójával---->ki kell kapcsolni, és a helyét automatikusan átveszi a CCCP FLAC-dekódere. Semmi összeakadás nincs.

    CoreAVC-t pedig integrálni kell AVC1 és H.264-hez a KMPlayer-be, hogy kb. a felére csökkenjen az a processzorhasználat és ami eddig szaggatott, csúszkált és élvezhetetlen volt (amúgy bármilyen más lejátszóval IS), az lagmentesen, gyönyörűen menjen.

    "A CoreAVC pedig totál felesleges annak, akinek van DXVA képes videokártyája"

    Egyrészt az nem mindenkinek van, másrészt meg nem minden HD van úgy kódolva, hogy ebből előnyt merítsen - még az 1080p-sek között sem-. Volt jópár olyan, ami tré volt DXVA-val, CoreAVC-vel meg hibátlanul ment.
    Nem egy nagy was ist das feltelepíteni és betársítani azt az 1 db file-t.

    A felület alatt pedig nem a skin-t értem, hanem a konfigurálhatóságot, menü-elrendezést, hotkey-programozhatóságot. Ezek nem a MP származékok erősségei. Nagyon nem.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6764 üzenetére

    "CoreAVC-t pedig integrálni kell AVC1 és H.264-hez a KMPlayer-be, hogy kb. a felére csökkenjen az a processzorhasználat és ami eddig szaggatott, csúszkált és élvezhetetlen volt (amúgy bármilyen más lejátszóval IS), az lagmentesen, gyönyörűen menjen."

    Erről beszéltem én is, ha nincs lehetőség (megfelelő GPU/IGP hiányában) DXVA használatára, akkor a CoreAVC a legjobb megoldás, mivel az a leggyorsabb szoftveres dekóder.

    "Egyrészt az nem mindenkinek van, másrészt meg nem minden HD van úgy kódolva, hogy ebből előnyt merítsen - még az 1080p-sek között sem-. Volt jópár olyan, ami tré volt DXVA-val, CoreAVC-vel meg hibátlanul ment."

    Ez nagyon Reframe gyanús dolog. Amennyiben az adatlapodon szereplő GeForce GTS 250-ről van szó, akkor probléma nélkül mennie kell a DXVA-nak.
    Hogy érted azt, hogy DXVA alatt "tré" volt néhány videó?

    A FLAC hangsávval ellátott encode-al én még sose találkoztam, és mivel én rendelkezem ilyennel ,így ezt sajnos nem tudom leellenőrizni, hogy MPCHC hogyan boldogul vele.
    Hotkey ügyben pedig rengeteg gombot be lehet állítani benne, nem értem, hogy ezzel mi a probléma.

    Mielőtt nekem esne valaki: nem kötözködni, hanem segíteni akarok néhány probléma megoldásában.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6765 üzenetére

    Azt, hogy próbáltam a DXVA-s lejátszást WMPC HC-val (itt van valahol PH!-n egy tutorial, hogy mit-hogy), és késtek frame-k. CoreAVC-vel nem. Maradok ennél.
    (Meg miért dolgozzon a VGA pluszba? Hűsöljön csak, a procin meg úgyis TX2 van. ^^ Amúgy sem szeretem a WMP-ket.)

    "Hotkey ügyben pedig rengeteg gombot be lehet állítani benne, nem értem, hogy ezzel mi a probléma."

    Az, hogy nem szeretem a WMPC HC felületének primitívségét. KMPlayer-t százszor jobban testreszabhatom, több mindent beállíthatok -egy logikusan megtervezett menürendszerben- - és emellett még mindig sokkal kisebb a processzorterhelésem.

    "A FLAC hangsávval ellátott encode-al én még sose találkoztam, és mivel én rendelkezem ilyennel ,így ezt sajnos nem tudom leellenőrizni, hogy MPCHC hogyan boldogul vele."

    Miket szedsz te? :) Rengeteg FLAC-es BD release van (720p/1080p).

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6766 üzenetére

    Ájájájájáj!

    WMPC HC: ilyen NEM létezik! A Media Player Classic Home Cinema (MPCHC) és a Windows Media Player (WMP) két különböző lejátszó, semmi közük egymáshoz! Az előbbi az egyik legjobb Windows platformos lejátszó, míg az utóbbi a legsz*rabb (bár a dekódere meglehetősen jó)!

    Hogy miért dolgozzon a VGA pluszban? Pont azért, mert ott van a GPU-ban a PureVideo/UVD nevű fix funkciós egység, ami nevetséges (néhány Wattnyi) fogyasztás mellett dekódolja a videókat, ami azt eredményezi, hogy a VGA mellett a CPU is nagyon hűvös marad, mert nincs terhelés. Ezzel nagy mennyiségű CPU idő szabadul fel, amit a háttérben bármire el lehet használni. A CPU-s dekódolás sokszor annyi fogyasztást és hőtermelést generál, mint a hardveres. Akkor már nem volna jobb, ha a CPU hűsölne ha már van egy külön erre a célra kialakított egység a GPU-ban?
    Nekem legalábbis a (paraszti) falusi logikám ezt mondja. Miért terheljem a CPU-t több tíz watt fogyasztást generálva, amikor a dedikált fix funkciós egység ugyanezt néhány Wattból is megcsinálja? Ráadásul - ahogy előbb is említettem - a CPU szinte teljesen felszabadul.

    Az, hogy mekkora a CPU terhelés, nem Player, hanem dekóder függő! Mondjuk egy alternatív megoldást jelenthet a CUDA-n keresztül történő dekódolás, amit a CoreAVC-vel lehet aktiválni. Bár ez valamivel kevésbé hatékony, mint ha a PureVideo-n keresztül dekódoltatnád az anyagot.
    Esetleg próbáld meg a MS DTV/DVD dekódert befogni DXVA-ra. Az is nagyon jó dekóder, úgy talán jó lesz a DXVA mód.

    Amúgy meg a KM Player is támogatja a DXVA-t Win7 alatt. Azzal is megpróbáltad, hogy hogy megy?
    FLAC ügyben érdemes volna tenned egy próbát a Splash Pro nevű szoftverrel, amely szintén nem igényel semmilyen külső dekódert, nagyon profi belső dekóderrel rendelkezik, természetesen DXVA képes és támogatja a FLAC hangsávokat. Van belőle ingyenes verzió is, ahol nem kell lemondanod ezekről a szolgáltatásokról, szóval egy próbát mindenképp megér szerintem.

    Én eddig csak olyan BD Ripeket találtam, ahol AAC hangsávok voltak.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Caesarion

    aktív tag

    elnézést ha megszakítom az off-os sormintát :B :P
    de nincs meg valakinek már letöltve: Dantalia no Shoka 01 ep ?
    Mert 2-5ig még csak talátam seedert, de az 01-re nincs még csak leech se ...

    Te is fiam, Bluetooth ?!

  • Archanon

    őstag

    válasz Caesarion #6768 üzenetére

    Elkéstem. :B
    Nekem ez tökéletesen működik, 1,9mb/sec-el jön. Szerintem 720p, elég nagy hozzá a fájl mérete.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6767 üzenetére

    Hogy-hogy semmi közük egymáshoz? A MPC (HC) tudtommal WMP alapú. Persze utóbbinál sokkal jobb (van egyáltalán olyan, aki azt használja?), de igen messze van a tökéletestől. Diszkomfortos kezelőfelület, szegényes beállítások. Persze egy VLC-nél vagy BSPlayer-nél sokkal jobb.

    Így se nagyon megy 45 °C felé a CPU, fölösleges ebbe bevonni a VGA-t.

    "Az, hogy mekkora a CPU terhelés, nem Player, hanem dekóder függő!"

    Igen. A lejátszóba beépített dekóderek függvénye. Amiben KMPlayer alapból remekel. Más kérdés, hogy AVC1-hez és H.264-hez van jobb (és gyorsabb) megoldás (CoreAVC).

    Én csak azt nem értem, hogy miért küzdjek ismeretlen software-ekkel (Splash Pro), meg a DXVA használhatóvá tételével, amikor minden patentul megy, ráadásul azzal a lejátszóval, amit szeretek - alacsony processzorterhelés mellett - ? Ha valami bevált, minek rajta változtatni?

    "Én eddig csak olyan BD Ripeket találtam, ahol AAC hangsávok voltak."

    Furcsa helyeken nézelődsz. :) A nagy subber(/encoder) csapatok újabb BD rip-jei (THORA kivételével - ők kitartanak az X.264 és AC3/DTS mellett) elég gyakran FLAC audiosok. Sok nagy klasszikus is kijött már BD/FLAC-ben.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6772 üzenetére

    Úgy, hogy abszolút semmi közük egymáshoz! A WMP (Windows Media Player) a Microsoft kezében van és az fejleszti (ha fejleszti egyáltalán), míg a MPCHC (Media Player Classic Home Cinema - korábbi nevén Gulliverkli) egy OpenSource projekt, mely folyamatos fejlesztés alatt áll. A kettő totál különbözik egymástól, gyökerestül eltérnek. Nem szabad a kettő egy lapon említeni, ez két különböző szoftver!

    Persze nem azt mondom, hogy válj meg attól, amihez hozzá szoktál, én semmit nem akarok rád erőszakolni, mindössze a paraszti logika beszélt belőlem és csak egyszerűsíteni akartam a dolgodat azzal, hogy mindent egy darab lejátszó intézzen el és ne kelljen semmilyen külső cuccot felrakni.

    A Splash Pro-t azért ajánlottam, mert a fentebb vázolt pontoknak tökéletesen megfelel és egyáltalán nem kell küzdeni vele. Az ember letölti, feltelepíti és megy, kész, azon ráadásul semmit nem kell bekonfigurálni.

    Abban viszont tökéletesen egyet értünk, hogy a VLC Windows-os verziója egy rak*s fos. :) Bár nálam a KM Player se jöhet szóba, mint versenyző.

    Az Eclipse csapat ha jól tudom nem egy noname banda, ők is AAC-t alkalmaznak a hangsávoknál.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6773 üzenetére

    A Splash Pro pontos filenév+időindex (tehát az lesz a screenshot neve) alapján menti le a screenshot-okat?
    Lehet vele 2.4 GHz-es Celeron + 512 MB RAM + Radeon 9200 SE-vel vagy 1.6 GHz Atom + 1 GB RAM + GMA 950-nel hibátlanul magas bitrátájú 720p-t nézni? Ahogy a system requirements-et néztem, nem nagyon...

    Meg most nézem, a Lite verzióból olyan dolgok hiányoznak (Basic video controls (saturation, brightness, contrast), Capture Frame, Autoresume video playback, stb.)... Nézni kell egy PRO EX változatot.

    Pedig meglepődnél, hogy mennyien vannak, akik manapság is VLC-t meg BSPlayer-t használnak, mert az a "császár". Nem tagadom, jók voltak azok még a DVD-s időkben, de azóta eltelt azért pár év..:)

    Eclipse nem rossz. Pl. Doki, Coalgirls, Ryuumaru, Polished, ReDone-MDC, Seto Otaku, G_P-nek vannak FLAC release-ei. Komolyan nem láttál még FLAC audios BD rip-et??

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Caesarion #6771 üzenetére

    A zsiga-féle m.3.3.w verziót szedd. Kicsit más kaliberű csapat, mint a Commie.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6774 üzenetére

    Igen és BMP formátumban.
    A minimális rendszerkövetelmények között szerepel az SSE2 támogatása CPU részről ami egy Celeronnál talán nem gond. Ami probléma az említett régi géppel az a GMA950, ami nem támogatott a szoftver részéről, vagyis itt a DXVA módról le kell mondani. A GeForce GTS 250-et viszont gond nélkül ki tudja használni.
    Igen, a Free verzióból több mindent kiszedtek, de alap lejátszásra tökéletes.

    Komolyan nem találkoztam még FLAC audiosávval videóban, bármennyire is hihetetlenül hangzik.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6776 üzenetére

    "a Free verzióból több mindent kiszedtek, de alap lejátszásra tökéletes"

    Ennél azért igényesebb (power) user vagyok. :))

    "Ami probléma az említett régi géppel az a GMA950, ami nem támogatott a szoftver részéről, vagyis itt a DXVA módról le kell mondani"

    Szerintem a lagmentes, nagy bitrátájú 720p-ről is, úgy általánosságban.

    Közben néztem egy PRO EX-et.

    3.5 MB-os *.bmp-be ment (720p esetén), azt még kell konvertálgatni.

    A kezelőfelület nagyon buta. Amikor először megláttam a beállításokat, a Google Chrome jutott az eszembe... Az a fajta interface, ami azt hiszi, hogy a user hülye, ad neki ~5 beállítást (csak írtam egy számot), oszt' jóvan.

    A tekerés nem azonnali, hanem eltelik kb. 1 s, mire ugrik (és aztán is kell neki egy fél sec, mire hangot is ad - elég idegesítő).

    Most integrált GeForce 6150SE-vel megy a gép. Mondanom sem kell, hogy PRO EX-szel az 1080p laggolt, mint állat (ellentétben KMPlayer + CoreAVC-vel).

    *.ogm-et, *.flv-t le se játssza...:Y

    Lehet, hogy DXVA módban nem rossz (kizárólag HD-hoz), ha van hozzá géped, de ez sem változtat azon, hogy mennyire buta az interface (és hogy régebbi encode-ok lejátszására alkalmatlan).

    "Komolyan nem találkoztam még FLAC audiosávval videóban, bármennyire is hihetetlenül hangzik."

    Nézz azoktól is release-t, akiket felsoroltam; fogsz találni.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • phanzetomox

    őstag

    Jesszusom most látom hogy a naruto shippudennek még nincs vége , hát akkor most megint várakozhatok az új részekig... ezt utálom a legjobban...

    Tudtok ajánlani valami hasonló feelinges, BEFEJEZETT, animét ? :)

  • bozont

    veterán

    válasz phanzetomox #6779 üzenetére

    Amik megint filler részek, szóval az se baj ha kihagysz egy-kettőt. :(

  • Archanon

    őstag

    válasz phanzetomox #6779 üzenetére

    El ne kövesd azt a "hibát", hogy folytatod a mangával, mert annak sincs vége. :) Én elkövettem. Naruto iller részek amúgy nem olyan rosszak, igaz, zavaró, mikor várja az ember a sztori folytatását, aztán nem halad szinte semmit. De kellenek ezek a töltelékrészek is, túl hamar vége lenne, ha nem volnának. És azért a Shippuuden-ben egész színvonalas fillerek vannak szerintem.

    Tudom ajánlani a Fairy Tail-t, nagyon jó, hasonló koncepcióval (csak itt nem ninjafalvakkal, hanem céhekkel, és ninják helyett mágusokkal), és eszméletlenül beteg. :DDD Viszont még nincs befejezve (93 ep), s a sztori kb ott tart "kibontakozásilag", mintha Naruto tartana úgy a 80-90. rész környékén. De már alakul, s szerintem nagyon jó kis sztorija van.

    Befejezett a Rurouni Kenshin, állítólag jó (pontszámok se rosszak), csak mivel egy hosszabb darab (95 ep), még nem láttam, így én nem tudok róla nyilatkozni. De ninjás, szóval... rossz nem lehet. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz phanzetomox #6779 üzenetére

    Ha szereted a swordplay akciót, akkor

    pl.
    Ninja Scroll (a nagyfilm - a sorozat szerintem nem annyira jó)
    Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen (ebből is van 90+ részes sorozat, ami nem rossz, de ez sokkal komolyabb minden tekintetben)
    Highlander: The Search for Vengeance (Director's Cut)
    Mugen no Juunin
    Seirei no Moribito

    esetleg Samurai 7.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6777 üzenetére

    Nos, amint mondtam, a Splash Pro-t a GeForce GTS 250 kártyádhoz (az adatlapod szerint ilyened van) ajánlom, azzal kitűnően fog menni. Azért laggol nagyon, mert azt a régi gépet, amit említettél nem támogatja és mivel a GeForce 6150SE bőven nem támogatott, így a CPU-ra hárul az összes számolás, de mivel a CPU-ban sincs sok erő, így értelemszerűen szaggatni fog az összes HD videó. Ha azonban egy támogatott GPU ül a gépben, akkor szépen megy. Nálam hibátlanul megy, bár igaz, hogy egy Park XT GPU dolgozik neki UVD 2.2-es motorral. :)

    Ezt a lejátszót HD videókra tervezték és fejlesztették ki, amit ki is emelnek a fejlesztők a hivatalos oldalon, és mivel FLV és OGM konténerbe nem raknak HD videosávot, vagyis finoman szólva nem elterjedt formátumokról van szó, így ez sem róható fel a szoftvernek.
    Bár azt nem értem, hogy miért akarsz egy ilyen régi konfigon HD anyagot erőltetni. Azért akad Splash alatt az 1080p videó, mert DXVA képes GPU nélkül szoftveres dekódolásra van kényszerítve, ahol sokkal lassabb a feldolgozás gyengébb CPU mellett. Mindennek megvan a helye. A Splash Pro egy támogatott GPU-val és egy Dual-Core procival elképesztő látványt képes nyújtani, ,emellett azt szeretem még leginkább benne, hogy iszonyat gyors, reszponzív a GUI-ja, stabil és a seek is azonnal történik előképpel együtt. A lényeg, hogy a konfigod nem felel meg a minimális rendszerkövetelményeknek, így nincs értelme lehurrognod.
    Abban viszont egyet értünk, hogy a beállítások menüpont nagyon kevés beállítási lehetőséget nyújt. Ez remélhetőleg bővülni fog a későbbiekben, hiszen nagyon fiatal szoftverről van szó.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6784 üzenetére

    Igen, tudom én is, hogy amiatt szaggatott az 1080p Splash-val. Csak kiábrándító látni, hogy ami eddig gyönyörűen ment, az akad, mint állat. ^^

    "Abban viszont egyet értünk, hogy a beállítások menüpont nagyon kevés beállítási lehetőséget nyújt."

    Ez így van. Nagyon nem szeretem az ilyet. Kell, hogy megfelelően testreszabhassam a software-t, amit használok.

    "mivel FLV és OGM konténerbe nem raknak HD videosávot, vagyis finoman szólva nem elterjedt formátumokról van szó"

    Egy média lejátszóval nem csak HD/DVD filmeket szoktak nézni. Igenis felrovom nagy hátránynak, hogy ilyen kommersz formátumokat még csak meg sem nyit.

    *.flv nem elterjedt? Szedtél már le valaha pl. YouTube video-t (nem filmet)? A legtöbb *.flv.

    *.ogm pedig előfordul régebbi anime-ok release-einél, amiket már valószínűleg nem is fognak újrakódolni.

    Tudom értékelni, ha bármilyen mozgókép-formátumra kattintok, akkor nyitja is a lejátszó. ^^

    Ergo Splash-val CSAK HD-t (ami leggyakrabban *.mkv) meg *.avi/*.mp4-et tudok nézni (és előbbit is csak akkor, ha van mellé "izmos" gépem).
    Ha valami régebbi encode-ot akarok (pl. *.ogm), vagy csak YouTube-ról / egyéb helyekről szedett *.flv-ket szeretnék nézni, akkor MÁSIK lejátszót is telepíteni kell, szóval egyáltalán nem all-around megoldás.

    "Bár azt nem értem, hogy miért akarsz egy ilyen régi konfigon HD anyagot erőltetni."

    LOL. Mert nem kell atomerőmű ahhoz, hogy hibátlanul nézz HD-t.

    Amíg be nem rakom az új alaplapot, addig A64 X2 4200+ + 4GB RAM + int. GeF 6150 SE @ 256 MB. Azért annyira nem régi, nem? :U Illene hibátlanul FullHD-t nézni vele. (Mondjuk tudok is, csak nem Splash-val. ^^)

    Nem erőltetem, hanem gond nélkül nézem. ;)

    Eredmények (az ominózus KMPlayer+CoreAVC+CCCP-vel):
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    720p:
    Celeron 2.4 GHz (s478) + 512 MB DDR + Radeon 9200 SE---> hibátlan 720p

    1080p:
    Pentium 4 3.0 GHz HT (NW, s478) + 1 GB DDR + Radeon X1300 PRO ---> a FLAC audio-sok kivételével hibátlan 1080p (amikor megjött anno hozzá az AGP-s HD 3850-esem, azzal már nem próbáltam, de úgy szerintem a FLAC-esek is jók lettek volna)

    (A vicc kedvéért kipróbáltam, és egy PIII 733 + 384 SD + TNT2 Vanta 16 MB (!) + WinXP-vel tudtam nézni 480p-s H.264 kódolású *.mkv-t, úgy hogy csak néha röccent egyet.)

    Ergo 2004-es alapokon nyugvó géppel is lehet simán HD-t nézni, ha okosan csináljuk. ^^

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6785 üzenetére

    "*.flv nem elterjedt? Szedtél már le valaha pl. YouTube video-t (nem filmet)? A legtöbb *.flv."
    Igen, a nagyon alacsony felbontású videók FLV konténerben vannak, de az összes HD felbontású anyag MP4 formátumban van fent, ami gond nélkül támogat is a Splash Pro. Már többször mondtam és a hivatalos oldalon is hatalmas betűkkel van feltüntetve, hogy ez HD videók lejátszására kihegyezett szoftver, korántsem minden az egyben lejátszó, mint például egy MPCHC. Ezt kéne megérteni.

    "Egy média lejátszóval nem csak HD/DVD filmeket szoktak nézni. Igenis felrovom nagy hátránynak, hogy ilyen kommersz formátumokat még csak meg sem nyit."
    Miért várod el, hogy megnyissa? FLV konténer HD-hoz? Ugye ezt nem gondolod komolyan? Még a hivatalos és szabványos MP4 is igen ritka a neten!

    "nem all-around megoldás."
    Pontosan. Ezt nem is állítottam egyszer sem, sőt fel is hívtam rá a figyelmet, ahogy az a hivatalos oldalon is szerepel, hogy ez csak HD videókra van kihegyezve. (Itt azért megjegyezném, hogy ennek ellenére sok SD formátumot is támogat, szóval egy e szempontból egy rossz szava sem lehet az embernek!)

    Az eredmények pedig valóban szépek. A 3850-es Radeont érdemes lenne befogni munkára, azzal látványosan jobb eredményeket lehetne elérni, sőt mi több, vele már komplexebb shaderek alkalmazása sem akadály.
    Amúgy mekkora monitoron/TV-n nézed a videókat, hogy ennyire ragaszkodsz az 1080p-hez?

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6786 üzenetére

    "Pontosan. Ezt nem is állítottam egyszer sem, sőt fel is hívtam rá a figyelmet, ahogy az a hivatalos oldalon is szerepel, hogy ez csak HD videókra van kihegyezve. (Itt azért megjegyezném, hogy ennek ellenére sok SD formátumot is támogat, szóval egy e szempontból egy rossz szava sem lehet az embernek!)"

    Az egész onnan indult ki, hogy minek rakok fel ennyi mindent (3 dolgot...amivel MINDENT, ami mozgókép, hibátlanul nézek, alacsony processzorterhelés mellett. A CCCP nem is kéne, csak egy-két FLAC-es encode (azokból sem az összes -messze nem) miatt szoktam felrakni.).

    Nekem azért volna pár rossz szavam, de szerintem a fentebbi kommentekben kifejtettem, hogy mik, fölösleges újra leírnom.
    Lehet, hogy 720p/1080p valamivel szebben néz ki rajta (amik már amúgy is nagyon szépek), de cserébe jópár dolgot megnyitni sem tud, "erős" hardware kell hozzá, és buta felülete van.

    "Miért várod el, hogy megnyissa? FLV konténer HD-hoz? Ugye ezt nem gondolod komolyan? Még a hivatalos és szabványos MP4 is igen ritka a neten!"

    Megint ez a HD, HD...NEM CSAK HD létezik. YouTube-ra/egyéb videomegosztókra se mindent raknak fel HD-ben.
    Azért várom el, mert videoformátum, a Splash pedig videolejátszó. Lehet, hogy csak én várok túl sokat. :)
    Így telepítgethetek mást is (lejátszót). Nem beszélve arról, hogy gyengébb gépeken még HD-re is használhatatlan.

    Ez a mi ritka, meg ki mit szed...eleddig FLAC-es BD rip-pel sem találkoztál, pedig Dunát lehet velük rekeszteni. :)

    "Az eredmények pedig valóban szépek. A 3850-es Radeont érdemes lenne befogni munkára, azzal látványosan jobb eredményeket lehetne elérni, sőt mi több, vele már komplexebb shaderek alkalmazása sem akadály."

    Bizony, azok. CoreAVC-POWA. Performance and quality - even on old bricks.^^

    Befognám én, ha nem adtam volna el azt a konfigot, több, mint fél éve. :) Annak a gépnek lelke volt; jó kis Springdale-es AOpen lap volt benne, minden finomsággal. Volt már vagy kéttucat konfigom (ha nem több - köztük erősebb is), de ezt szerettem a legjobban. :B
    Bár nem tudom, hogy mit értesz ezeknél "látványosabban jobb eredmények" alatt...(10 bites 1080p-hez már kevés lenne szerintem Northwood-val. De az a BD rip-ek kb. 0,5%-a.)

    "Amúgy mekkora monitoron/TV-n nézed a videókat, hogy ennyire ragaszkodsz az 1080p-hez?"

    Egyelőre csak 21" Trinitron. De ezen is kijön a különbség, ha nem gagyi upscale-ről van szó.
    Ellenben valamikor csak összejön már az a 82-es, FullHD-s Sony Bravia. :B
    Másrészt meg feltett szándékom, hogy mindenből az elérhető legjobb minőségűt szedem (felbontás/sub egyaránt) és tárolom az örökkévalóságnak. Lenni igényful gyűjtő. ^^ :))

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6787 üzenetére

    "Megint ez a HD, HD...NEM CSAK HD létezik. YouTube-ra/egyéb videomegosztókra se mindent raknak fel HD-ben.
    Azért várom el, mert videoformátum, a Splash pedig videolejátszó. Lehet, hogy csak én várok túl sokat."

    Most azt nem tudom eldönteni, hogy nem vagy képes vagy egyszerűen nem vagy hajlandó megérteni azt, hogy a Splash nem all-in-one lejátszó, nem arra lett tervezve. Minden lejátszónak, sőt mi több, minden szoftvernek van egy célközönsége. A Splash-t kizárólag HD videók lejátszására hegyezték ki, MPEG-2, AVC és VC-1 stream-ek minél jobb minőségben való dekódolására. Tehát ha az SD anyagokat a HD videókhoz kifejlesztett és tervezett lejátszó nem képes hibátlanul kezelni, akkor már nehogy ez a szoftver legyen a ludas!
    A Splash-t mindössze azért ajánlottam, mert láttam, hogy sok HD anyagot nézel, így megemlítettem, hogy ezekhez az anyagokhoz egy kiváló alternatíva. SD anyagokhoz természetesen továbbra is talán egy All-In-One Player a legjobb.
    Ezeket többször már nem fogom leírni, már így is nagyon sokszor ismételtem önmagam.

    Amúgy te akkor például a RealPlayer-től és a QuickTime Player-től is elvárod, hogy minden létező kodeket és konténert támogassanak és hibátlanul kezeljenek csak amiatt, mert lejátszó szoftverek? Mert én nem. :)

    Mondjuk egy 21 colos monitoron totál felesleges az 1080p, sőt igazán 24 col felett van igazán értelme. Azonban ahogy látom, a Full HD TV-hez már elkezdted gyűjteni az anyagot, így más, ezt abszolút megértem! :K

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #6788 üzenetére

    "Most azt nem tudom eldönteni, hogy nem vagy képes vagy egyszerűen nem vagy hajlandó megérteni azt, hogy a Splash nem all-in-one lejátszó, nem arra lett tervezve."

    De, én ezt értem. Csak te nem érted, hogy egyrészt a "vita" abból kezdődött, hogy te írtad, hogy minek telepítek 3 dolgot, másrészt pedig, hogy nem csak kizárólag HD-t nézek és player-ből tényleg fölöslegesnek tartok még egyet telepíteni, főleg, ha ilyen buta beállításai vannak.
    Harmadrészt pedig ez csak HD-hoz lehet igazán alternatíva és csak új géppel rendelkezőknek.
    P4-gyel (esetleg kétmagos procival, de valami egyszerűbb integrált VGA-val) ne is álmodjon róla senki, hogy Splash-val 1080p HD-t néz.

    "Tehát ha az SD anyagokat a HD videókhoz kifejlesztett és tervezett lejátszó nem képes hibátlanul kezelni, akkor már nehogy ez a szoftver legyen a ludas!"

    Nem a lejátszó a ludas, hanem akik írták a forráskódját meg belepakolták a dekódereket. ^^
    (Amúgy nem "nem képes hibátlanul kezelni", hanem van, amit meg sem nyit. :) )

    "Amúgy te akkor például a RealPlayer-től és a QuickTime Player-től is elvárod, hogy minden létező kodeket és konténert támogassanak és hibátlanul kezeljenek csak amiatt, mert lejátszó szoftverek? Mert én nem."

    Nem, azoktól az égvilágon SEMMIT nem várok, mert ilyen hulladékokat nem használok. :) (Ill. pontosítok, a RealPlayer böngészőbe beépülő modulját használom, hogy legyen mivel letölteni néhány netes video-t, amit amúgy nem lehetne.)

    "Mondjuk egy 21 colos monitoron totál felesleges az 1080p, sőt igazán 24 col felett van igazán értelme. Azonban ahogy látom, a Full HD TV-hez már elkezdted gyűjteni az anyagot, így más, ezt abszolút megértem!"

    Totál nem felesleges, jó encode esetén látszik a különbség. (Nem ratyi TN-panel.)
    Ill. maximalista gyűjtői-mentalitás. ^^
    Egyszer meg csak meglesz már az a Bravia..

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #6789 üzenetére

    Igen, egy darab lejátszó általában elég. Arra mondtam a Splash-t, ha esetleg egy darab All-in-One lejátszóval nem lennél elégedett, de ugye ez már 2 darab lejátszó, értelek.
    Bár azért ott pontosításra szorul a dolog, hogy egy egyszerű, de DXVA képes IGP-vel könnyedén megy egy 1080p videó egy P4 rendszeren Splash alatt.

    A lejátszókat illetően sajnos még mindig nem tudok követni a logikádat, ezért inkább hagyjuk a témát.

    Ha közevetlen közelről nézed a Full HD anyagot egy IPS monitoron, az természetesen teljesen más. :)

    Kösz, hogy ennyi időt és energiát áldoztál rám!

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #6736 üzenetére

    Befejeztem a Trinity Blood-ot. Hát.. őő.. izé. Komolyan, egyedül Abel Nightroad atya miatt volt érdemes nézni az egészet. A sztori végül nyitott maradt, bár félig-meddig le lett zárva. Viszont annyira nem tudott beszippantani, hogy fanatikus módjára muszáj legyen elolvasnom a folytatást. Nem volt olyan jó... az anime első fele különösen nem. Halál unalmas, semmitmondó részek követték egymást a sorban, s mikor a második felére végre történt valami, vége is lett. :F

    Valami igazán jó vámpíros sztorit is megnéznék már... Mondjuk a Hellsing U. jó, csak kicsit pszichopata. ;] Vampire Knight túlságosan is soujo. Mit tudtok ajánlani?

    Blood+
    Rosario to Vampire

    Ezek vannak még a listán.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Darth_Revan #6792 üzenetére

    Azt mondom, hogy pszichopata, de tetszik. 4. résznél tartok, csak nem bírom rávenni magam, hogy japánul folytassam (eddig angol szinkronnal lestem). :DDD Elvileg idén jön újabb 3 részhez szinkron, lehet megvárom. Esetleg valami más? vagy nincs más? :D

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • bozont

    veterán

    válasz Archanon #6791 üzenetére

    Blood+
    Rosario to Vampire

    Egyik sem igazán az a jó vámpíros sztori, de azért megéri megnézni mindkettőt. A Blood+ animeról megoszlanak a vélemények, de nekem tetszett, igaz néha belassul kicsit a történet.
    A Rosario to Vampire meg egy harem anime, amin jókat lehet nevetni, meg van benne sok ecchi. Viszont a Capu2 az kihagyható véleményem szerint, bár lehet csak én vártam túl sokat tőle. :U
    Tényleg nincs olyan sok jó vámpíros anime, de amit még ajánlanék: Vampire Hunter D és Vampire Hunter D - Bloodlust, Dance In The Vampire Bund, Kyuuketsuki Miyu, Kaibutsu Oujo, Karin és ha elég bátor vagy akkor Nyanpire The Animation ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Archanon

    őstag

    válasz bozont #6794 üzenetére

    Vampire Hunter D-ket kifelejtettem (valószínűleg ezek lesznek a következő vampire story-s áldozatok, csak két movie), azok is már a megnézendők között vannak. De köszi a többit is, elrakva mind. Ebbe a Nyanpire-be meg majd egyszer mindenképp belekukkantok, elég ijesztő a borítóképe. :DDD

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz bozont #6794 üzenetére

    Karin nem rossz, csak a rajzstílus lehetett volna komolyabb. Egyetlen nagy baja, hogy elég fele-másan zárták le az anime-t, mintha nyitva hagyták volna egy 2. évad reményében. A mangát lezárták happy end-el.

    Az a rész volt a legjobb az egész sorozatban, amikor Karin "igazi" vámpírrá alakult :U

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Archanon #6791 üzenetére

    Ne hallgass bozontra :), a Rosario to Vampire második évadja is igencsak jófajta. Egyik legjobb harem-ecchi-comedy. Nem mellesleg Kugimiya Rie is hallatja hangját - ami egy új dimenzióba emeli az egészet ^^.

    Yukari-channn ---> <333

    :B :B

    ---------------------------------------------------------------

    huskydog17:

    "Bár azért ott pontosításra szorul a dolog, hogy egy egyszerű, de DXVA képes IGP-vel könnyedén megy egy 1080p videó egy P4 rendszeren Splash alatt."

    Ilyen se nagyon van. Akinek P4 rendszere van, leginkább DDR1-es lapokat használ (esetleg DDR2, ha LGA775), azon meg nincs igazán DXVA-képes IGP. De lehet, hogy még a VGA-ja sem DXVA képes.
    P4-en marad a CoreAVC (meg nálam is :) ).
    Sokat bizonyított, látszik rajta, hogy még vannak, akik tudnak programozni és kihozzák a lehető legtöbbet a hardware nyújtotta lehetőségekből. A 2.5-ös verziót még nem próbáltam, mert nem éreztem szükségét a cserének, de lehet, hogy vetek rá egy pillantást - nem tudom, mi van a change log-jában.
    Azon kívül, hogy Splash-vel lehet, hogy valamivel szebb a HD (és csak az), túl keveset nyújt ahhoz, hogy leváltson egy annyire jól megírt codec-et, mint a CoreAVC.
    Talán a jövőben írnak hozzá egy beállítás-rendszert, ami nem analfabétáknak készült :), meg belepakolnak néhány plusz video-dekódert - akkor talán már elgondolkodnék a cserén, de jelen körülmények közt semmiképpen.

    ---------------------------------------------------------------

    Más:

    Befejeztem a Seirei no Moribito-t.

    fantasy/action/adventure/seinen (?) - nem annyira szerintem

    Egészen jó, annak ellenére, hogy nem igazán kedvelem ezt a műfajt.
    Az OP hangulatos, az ED pedig kellemes.
    Az art is szépnek mondható, a hátterek rátesznek egy lapáttal.

    Amikor swordfight van, akkor az általában kellőképpen megkoreografált és gyors - igaz, vér nem túl sok folyik. Valószínűleg azért, hogy a fiatalabbaknak emészthetőbb legyen - bár én azért megbírkóztam volna egy csipetnyivel több gore-val (és egy masszívabb romantikus szállal). :)
    A történet nem túl fordulatos, meglehetősen egyenes irányban halad a végkifejlet felé, de ez nem von le túl sokat az értékéből - könnyen követhető.
    Egyedül a végével nem vagyok teljesen kibékülve, ennél sokkal kielégítőbb is lehetett volna. Bár így van rá, sansz, hogy folytatni lehet Balsa (aki meglehetősen szimpatikus volt) történetét, de nem hiszem, hogy erre sor fog kerülni.
    Összességében nem rossz, a stílus kedvelőinek ajánlott megnézni.

    És Saya ---> <333

    ^^

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Synthwave #6797 üzenetére

    Le sem tagadhatnátok, hogy prohardveresek vagytok, már egy ideje több szó esik a lejátszókról, mint az animékről... :DDD

  • Psych0

    őstag

    Basszus.
    Mekkora hatalmas vitából maradtam ki.
    Most csak pár dolog, ami szemet szúrt.
    Butaság:
    Az MPC-HC-ről azt állítani, hogy fapados, kevés beállítási lehetősége van, mert a legtőbb lejátszót/kodekeket/kimenetet érintő beállítással rendelkezik. Sok ember, aki azt hiszi tudja mit csinál és elállít valamit, amiről azt sem tudja, hogy létezik, majd leszarozza a programot... Tény hogy nincs csicsás kerete, de aki a film helyett a GUI-t nézi, az meg is érdemli. Mondjatok egy olyan beállítást, ami nem elérhető benne és szükség lenne rá.
    A CoreAVC a legygyorsabb szoftveres AVC dekóder, ami a nem szabványos streameket is jól kezeli. Ez kb a megjelenésekor volt igaz, amíg nem létezett az ffmpeg-mt branch, ugyanis az egyetlen előnyük az az volt hogy ők voltak az elsők, akik többszálas AVC dekódolót írtak, így kvázi megduplázták a sebességüket a többiekkel szemben. Ez az előny hamar elfogyott és máig a nevükből élnek(most írnak valami cuda acelerated dekódert is, de azzal már rég elkéstek, mert van ingyen alternatíva arra is). Az pedig hogy azt is lejátssza, amit más nem, arról meg annyit, hogy nem egy dvdrippel találkoztam, ami kódolás előt nem volt deinterlacelve, és a coreavc nem küldte ki a renderernek, az interleced flaget, és csíkos volt a kép, pedig minden más rendesen le tudta játszani.
    A Kmplayerről azt állítani, hogy nem egy kalap sz*r. Most komolyan. Zárt forrás, egy fejlesztő, aki Delphiben tákolja. Kéthavonta új béta, amiben csak bugfixek vannak, ha vannak. Random fagyások... Az egyedüli jó dolog benne az a szebb gui, meg a jobb playlist támogatás. Annó akkor használtam, mikor észrevettem, hogy szebben rendereli a feliratokat, mint az mpc. Két hónapig ment, aztán elegem lett, hogy folyton lefagy és visszatettem az mpc-t, amiben már benne is volt a jobb feliratkezelés... Ráadásul amíg létezett, addig fent volt az ffmpeg hall of shamen, mert, nem volt képes a gpl feltételei szerint használni az ffmpeget és még a srác új lejátszója (potplayer) sem képes rá.

    Minden belső dekóderes lejátszó az ffmpeg libavcodec/libavformat filtereit használja, tehát mindegyik lejátszik szinte minden ismert formátumot és pont ugyanazokat, amit a többi. Különbség abból adódhat, hogy frissítik-e azt, vagy a saját bugfixeikkel foltozgatják, míg a világ elhalad mellettük.

    A kmplayerben/potplayerebn a mai napig egy régebbi ffmpeg van, az ffdshow-tryouts mindig frisset használ, az mplayer ,VLC, mpc-hc, is mindig friss plusz az egyéni dolgok.

    A CCCP kodek pakk annak az időnek a csökevénye, amikor az emberek még azt hitték, hogy telepítgetni kell kodekpakkot, hogy minden le legyen játszva. Anno néhány anime rajongó összeált és csinált egy installert, ami egyszerre feltelepíti az ffdshowt/mpc-t/zoomplayert/haali splittert/vsfiltert. És beállítja hogy nektek ne kelljen. Tök felesleges. Sok fansub csapat már egy ideje ellene van. Annyiban, jó, hogy ha már az ember annyira buta, hogy kodekpakkot telepít, akkor inkább ezt, mint mást.

    Az én véleményem, hogy jelenleg a legjobb lejátszó windows alá az MPC-HC. Rengetegen fejlesztik, minden nap van 5-10 commit, amit egyből kipróbálhatsz, mert sokan forgatnak naponta snapshotot. Nem volt olyan videofile, amit ne játszott volna le, és a gyenge laptopom ez dekódol a leggyorsabban(nem tudok rajta sd videót nézni a youtube-on olyan lassú a flashes player, de ha letöltöm, akkor az mpc probléma nélkül lejátsza). Semmi nem kell mellé, habár én betettem a filter chainbe egy rar source filtert, és most ideiglenesen hi10p avc dekódernek az lavf-et, mert még nem frissítették az ffmpeget. De ez kb1-2 hét.

    Nem ezt használnám, ha bármi mást jobbnak találnék, és ha majd valami jobb lesz akkor azt fogom használni.

    [ Szerkesztve ]

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Psych0 #6799 üzenetére

    Áh, mi ezt már lezártuk.

    "Sok ember, aki azt hiszi tudja mit csinál és elállít valamit, amiről azt sem tudja, hogy létezik, majd leszarozza a programot... Tény hogy nincs csicsás kerete, de aki a film helyett a GUI-t nézi, az meg is érdemli."

    Miért érzem úgy, hogy hülyének nézel? :U A legkevésbé sem érdekel, hogy milyen csicsás a GUI. Az ellenben, hogy mi hol van benne, már annál inkább.

    CoreAVC - nem találkoztam még olyan rip-pel, ami b@szódott volna. Pedig van egy pár száz release vinyón.

    KMPlayer - a GUI, mint már mondottam, nem érdekel, hogy hogy csillog-villog. Egyszerűen gazdag beállítási lehetőségek, logikus felépítés, kényelmes testreszabhatóság. Playlist-et még életemben nem használtam. Fagyogatni sem szokott. Lehet, nem mindig a legújabb beta-t kellene próbálgatni. :)

    "A CCCP kodek pakk annak az időnek a csökevénye, amikor az emberek még azt hitték, hogy telepítgetni kell kodekpakkot"

    Mint ezt is mondottam volt, a FLAC kodek miatt rakom fel, hogy kiváltsa a KMPlayer internal-ját (1-2 release jobb így). Ennyi.
    MPC HC-val van egy rakat gondom, nem kezdem megint felsorolni, mert ezen a lapon már vagy 4x megtettem.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák