Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • QuarK

    senior tag

    Nah udvozlet!

    Sajna nincs sok idom, h irjak, pont az egy oras session vegen gondoltam, h esetleg a ph-t is kiprobalhatom, ugyhogy kifejtem a gondomat, s megprobalok du. ujra bejonni a konyvtarba.

    Tehat Leda tojasaitol majus elejen a csalad nagyon kozeli baratja kijott Angliaba, ezelott is vont mar kinnt 6 evet, szakacs a szakmaja. O ajanlotta fel, hogy jojjek utana, szol, ha lesz biztos allas. Majus vegen en is kijottem, volt nalam £150, es Nottinghamig kellett felmennem busszal. A munkahely jonak tunt, azt mondtak hamarosan megkotjuk a contractot, s el lesz intezve a National Insurance number is. A szakacs barat kozben eszak Wales-ben volt, egy Rhyl nevu tengerparti varosban dolgozott; Nottinghamben pedig egy masik magyar kezei ala kerultem. Aztan jottek a turpissagok, mert ez az emberke £400 kozvetitesi dijat kert el, amit 50esevel fizettem ki, es persze kesobb se lett semmifele szerzodes kotve, es az IN is AB12345... volt. A kezem meg volt kotve, edesanyamot rakkal kezelik otthon, tehat mast nem tudtam tenni, a kezhez kapott heti 185 fontbol 50 ment a fickonak, 50 magamnak, a tobbit meg kuldtem haza, h otthon is menjenek a dolgok. Majd 8 het utan mikor mar volt a zsebemben eleg penz, vettem telefont, felhivtam a szakacs baratot, aki azt mondta, jojjek el Rhylbe, van munka. Ugyhogy elutaztam, atmentunk egy nagyobb szallasba, ott letettuk a depozitot, es kifizettunk elore egy csomo hetet. Aztan biztos, ami biztos, megvettem a repulojegyet is, aug. 27-re, mert mar csak arra volt penz. Azota eltelt 2 het. Az elso heten a leendo munkahelyemre mentem, ahol kiderult, csupan egy csomo tobbi papir koze bekerul az en jelentkezesem is... Igy elindultam ezen a heten, hogy keressek valamit, de a legtobb interjun amikor kiterunk az Insurance szamra, egybol majd hivjuk, kuldjuk a levelet, stb. es persze semmi. Elmentem a Home Officeba, ott pedig azzal fogadtak, amig nincs munkahelyem, nem indithatom el az igenylest. Tehat eleg 22-es csapdajaban vagyok, itt nem igazan ismerek magyart meg senkit, elozo helyre nem mehetek vissza, raadasul a szakacs is allas nelkul lett, mert kiraktak a helyerol, ugyanis gay. Amit en is most tudtam meg. Tehat, tomoren: negy het mulva megy a gep, van 5 font a zsebemben, es most szombatig van szallas fizetve, s kaja a hutoben. Szerintetek?

    Lejart az idom, du. meg megprobalok ujran netkozelbe kerulni.

    barmilyen otlet jo

  • QuarK

    senior tag

    válasz QuarK #498 üzenetére

    nah most jutottam vissza a konyvtarba. amit meg hozza kell tennem, h kozep angol nyelvvizsgam van, es Szegeden tanulok szept.tol progtervmaton. a szakacs pasas kisse alkesz, igy az o segitsegere nem igazan szamithatok, egyedul pedig egy pottyet remenytelennek tunik a helyzetem. Az pedig eselytelen, h az otthoniak osszeszedjenek annyit, h en rogton visszarepuljek BP-re, tehat a cel, h valahogy ezt a maradek negy hetet tuleljem. s a gond akkor is adott, ha kapok munkat, mert egy jo hetet minimum akkor is ki kell huznom az elso fizuig... a lakasok atlag heti 50et kostalnak, s 15 font alatt nem igazan lehet kajalni, ahogy tapasztaltam... :(

    szal nem tudom ki milyen tippel otlettel tud segiteni, hova forduljak, de egyelore ugy fest egyedul vok mint a kisujjam, es bar otthon biztosan var az egyetem, a szocosztondijak es a diakhitej, de ezt a negy hetet konkretan nem tudom, hol fogom kihuzni...

  • QuarK

    senior tag

    válasz PaladiN #508 üzenetére

    Az otletet koszi, otthonrol is kaptam egy ilyen fulest. Most egyelore meg nincs nagy gond; a lakotarsam egy Working Link nevu iroda szarnyai ala vetette magat; ezen a heten remelhetoleg kap munkat; 2-3 hetig a lakber 90%-at is fizetik; ugyhogy talan nincs olyan hatalmas gond mar... Persze ez nekem csak annyit segit, hogy el tudok lenni valahol a hatralevo idoben, de munka nem igazan adodik. Egy helyre felvettek ugyan, de az egy 20 merfoldre levo telepules volt (Morrison, itt Rhylben mentem interjura, de csak oda tudtak elhelyezni, ejjeli 2-tol hajnali 6-ig, de ott nincs vasutallomas, busz pedig nem visz oda, es anyagilag vegkepp nem engedhettem volna meg, hogy odakoltozzek.)

    Meg egy itteni srac, aki mar jol befurta ide megat az igert egy mosogeposszeszerelo uzemben munkat, de azt is csak a lakotarsnak, tudvan, hogy en le fogok lepni.

    Meglatjuk mi lesz, legvegso esetben tehat a templom, itt Rhylben van vagy nyolc, christ, catholic, baptist, ...

  • QuarK

    senior tag

    Tipp:

    Keressetek a kozeletekben egy Working Link irodat. Nagyon meglepodtem rajtuk, igaz, hogy olyannak segitenek, akinek van NI szama, de talan ahhoz is adnak tanacsot, ha nincs meg. Kajajegy, ha nincs mobilod, 50 fontig fizetik, es a szallast is fizetik, mig nincs munka; es nagyon hatekonyak. A lakotarsam valoszinuleg jovo heten mar munkaba is allhat, szoval nagyon megleptek.

    Templomba azert elmegyek, osszefutottam egy katolikus pappal, aki meg 56-ban jott ki. :)

Új hozzászólás Aktív témák