Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PaladiN

    aktív tag

    válasz atirag #1741 üzenetére

    A legjobb ha van egy közeli ismerősöd, aki rendelkezik olyan lehetőséggel, mondjuk a munkájából adódóan hogy középárfolyamon, vagy esetleg mégjobban tud váltani. Másik lehetőség hogy olyan nagyobb számú társaságot látogatsz ahol előfordul hogy külföldre mennek ien-oan okoból kifolyólag az emberek és szükségük van arra a valutára ami neked van. Egyéb lehetőségeket is fel lehet hozni, de nekem a tapasztalataim csak eddig terjedtek. Értelemszerűen lehet utcán is váltani, meg bankban is. Ha egy kicsit utánaszámolsz akkor rájössz hogy túl sokat nem érdemes ezen görcsölni, mivel keveset nyerhetsz a befektetett munkához képest, hacsak nem egy lakás árát vagy mégtöbbet akarsz behozni.

    Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

  • Azazello-

    senior tag

    válasz atirag #1741 üzenetére

    nekem van otthon az otp forint szamlam melle egy deviza szamlam, igy sikerula legjobban valtatni... aszem :)

    Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

  • mynames

    senior tag

    válasz atirag #1741 üzenetére

    /Hu de jó kis topicot leltem!/

    Nekem erste forint számlám van otthon itt pedig lloyds tsb. az utalás 20 font alkalmanként, + az erste is megvág 2000 Huf-ra.
    Viszont ha kézben hazaviszem a pénzt akkor, sima árfolyamot kapok, mint bárki , ha viszont utalok akkor kereskedelmi vételi árfolzamot számolnak ami jelen állás szerint kb10-11 Ft-tal több.
    szal az utalást a biztonság miatt jobbnak tartom, nagyobb lénél megéri.

    /mikor volt a pesti balhé akkor 411 volt a font egy-két napig, és akkor nem utaltam :W /

    Viszont most írt a Paypal (ebay miatt regeltem) mailt, hogy küldjek haza pénzt velük mert az milyen jó nekem. De hát ebben az adathalász időkban, ez elég húzos....írtam nekik mailt, nem-e kamu a mail, de le se szartak... :(

  • Bondi

    csendes tag

    válasz atirag #1741 üzenetére

    Olyan kérdésem lenne a tapasztalt emberkékhez,hogy ki hogy szokta hazavinni a pénzt.Mármint,hogy a legjobb az átváltás vagy utalás vagy akármi.Mert simán vihetném a fontot és váltathatnám be de ott csak a vételi ár van és az most elég alacsony.
    Ha van valakinek tapasztalata attol szivesen várom a tanácsokat.
    Köszönöm.


    Én legutóbb kipróbáltam a Moneybookers-t, és jó. Mondjuk, ehhez az kell, hogy legyen normális angol bankszámlád (tehát ne a használhatatlan ''cash account'' meg hasonlók), illetve otthon is legyen bankszámlád. Plusz hozzá ''online banking'', mivel a neten indított átutalásokért nem számolnak fel a bankok költséget (míg ezzel szemben a bankfiókban tényleg elég keményen megkérik az árát).
    Annyi az egész, hogy feltöltöttem a Moneybookers-számlámat az angol bankszámlámról, utána onnan ''leutaltam'' az OTP-s számlámra. A költség mindössze 1,20 font (tehát ha kiveszel pénzt a MB-számláról). És még a font-->forint átváltásuk is korrekt volt, mert ugyanannyira jött ki, mintha személyesen készpénzben váltottam volna át valamelyik otthoni pénzváltónál. (Meg hát így a tuskó ótépé sem vonhatott le semmi ''díjat'', mert már forintban kaptam oda a zsét.)

    Előtte próbáltam a Western Uniont, avagy próbáltam volna, mert kb. még a Takla-Makán sivatagba is olcsóbban utalnak, mint egy európai országba, Mo-ra, úgyhogy inkább hazavittem készpénzben.

    Készpénzes váltásokhoz egyébként a Raiffeisent ajánlom. NEM a bankfiókjait (mert ott egyből neked esnek azzal, hogy nyissá' devizaszámlát meg hasonlók), hanem a kihelyezett valutaátváltóit, akik csak pénzváltással foglalkoznak (nem tudom, országszerte is így van-e, de mifelénk a Tescókban ők üzérkednek).
    Nagyobb összegeknél még az a két-három forint is sokat számít. Nem kevés ezernyi forintokat bukhat vagy nyerhet az ember.

Új hozzászólás Aktív témák