Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Mr. Y #36740 üzenetére

    Teljes mértékben tisztában vagyok egy liion vagy lifepo cella töltési görbéjével, a nagyáramú gyorstöltéssel is, fiam évekig RC modellezett és ott volt lehetőségem gyakorlati tapasztalatot szerezni.
    Abból indult ki az eszmecsere hogy 3A telefontöltő és én arra reagáltam.
    Telefonokban én eddig egy olyat se láttam amiben az akkuba van integrálva a töltőkör, valamint az sem a szó igaz értelmébe vett töltésvezérlő hanem a feladata az esetleg mégis előforduló túltöltés és mélykisütésvédelem. Vagyis on-off jellegű és nem veszi figyelembe a töltési görbét. Sajnos ezt sokan tévesen töltésvezérlőnek képzelik, ez hiba. Jellemzően a telefon töltésvezérlője látja el ezt a feladatot, max. egy hőérzékelő van még az akkuban.

    "a fogyasztó dönti el, mennyit vesz fel éppen abban a pillanatban, nem pedig a hálózat, '
    Ezt így nem tudom értelmezni és nem így van. Ha a "fogyasztó' alatt az akkucellát érted, akkor állításod hamis, az bizony annyit vesz fel amennyit belepumpálsz. Felforrt PB akkuk, felpuffadt lithiumos akkuk tömkelege erre a bizonyíték. Ha van rajta védelem, akkor az már nem natúr fogyasztó.
    Ugyanez igaz a hagyományos fogyasztókra is, egy izzólámpa annyit vesz fel amennyit belepumpálsz, majd elég az izzószál vagy szétrobban a körte.

    de ne offoljuk az androidos topikot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák