Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ksanc #36744 üzenetére

    Aranyosak vagytok, 40 év erősáramú és hobbielektronika után győzködtök. :)

    "Pedig te tévedsz, a fogyasztó annyi áramot fog fölvenni, amennyi kell neki."
    Persze, normál körülmények között, a témaindítóba az szerepelt hogy majd a FOGYASZTÓ annyit vesz fel amennyit ő akar. Hát nem mert ha te rákényszeríted akkor sokkalta többet fog felvenni és ezt próbáltam levezetni valahogyan. Elkenyarodtam a lifepo akkutól de az izzólámpás példa helyénvaló,
    R=U/I ebből ugye I meg R hiányzik egyelőre, de P=U*I a P meg az U megvan azaz
    60W/230V=0,26A ez az ÜZEMI áram. Ebből 230V/0,26A=884ohm az izzószál üzemmeleg állapotban.
    Mivel Te ezeket a paramétereket letojod, úgy döntesz hogy "pumpálod" mert ugye erről volt szó az akkutöltés témában. Mondjuk rákötsz a könnyű számolás kedvéért 2300voltot. Minden egy nullával arrébb ugrik, az áramfelvétel a 10szeresére nő, a teljesítmény 600W lesz és az izzó szétrobban. Pedig hol járunk még az említett 16A kismegszakítótól, még csak le sem fog oldani mert az áram még "csak" 2,6A.
    Erre mondhatod hogy én most itt hülye vagyok de a példát vonatkoztassuk az akkumulátorra.
    Lipo cella, a kolléga mit írt, hogy ugye "annyit fog felvenni amennyi kell neki"
    Hogyne. Kösd rá egy 12V/5A áramforrásra. Ugye mint fogyasztó állítólag annyit vesz fel amennyi kell neki..??
    A nagy lószart, felmegy a kapocsfeszültsége, a 12voltot soha nem éri el mivel 4,5-5V környékén felfújódikmés tönkremegy. Pedig mit is állított a kolléga, a fogyasztó annyit vesz fel amennyit ő jónak lát, ugye? NEM lehet belepumpálni többet. Dehogynem és pont erre van a töltésszabályzó.
    Most mondod, megint hülyéket beszélek, mennyi a szabvány töltők feszültsége? 5V. Már erről is simán taccsramegy az akku, pedig hát annyit kéne felvennie amennyi neki jó. Vagy mégsem? Mégiscsak kell valam szabályzás?
    És én itt vettem fel a kesztyűt de szerintem botorság volt részemről.
    Valamint össze lett keverve a cellaszintű BMS a töltőáramkörrel is de ezt már tényleg hagyjuk.

Új hozzászólás Aktív témák