Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimmyt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy ideje olvasgatom a fórumot, mert dual sim-es telót szeretnék venni. Ami nekem tetszik a Thl W8 és a ZOPO ZP910.
    Minideal-tól szeretném rendelni, de a ZP910-nél nem látok magyar nyelvet.
    Kérdésem lehet-e rátenni és mennyire bonyolult?

    köszönöm.

  • jimmyt

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szerdától boldog tulajdonosa vagyok egy THL W7S készüléknek, ezzel kapcsolatban írnék néhány infót, hátha valakinek hasznos lesz.

    Pár hónapja nézegetem azokat a dual sim-es telókat amikről itt a fórumban is szó van, számomra ezek közül a Zopo ZP910 a THL W8 és a THL W7S-re szűkült le a lista. Első körben egy ZP910-et rendeltem , de mivel nem akarták elküldeni ezért PayPal dispute-ot kellett indítani, minek hatására 2 nap alatt számlámon volt a pénz. Csak érdekesség, hogy a vásárlás és a refund között 19 nap különbség volt és a forint – dollár árfolyam sokat változott, mégis forintra megegyező összeg került vissza a számlámra.
    Ezt követően június 4-én (kedd) megrendeltem az Antelife oldaláról a THL W7S-t ($215-$6 likeus kód) összesen $209-ért, mielőtt mail-ben egyeztettük, hogy van-e nekik és mikor tudják küldeni.

    THL W7S

    Két nap után feladták (Singpost-tal) a csomagot és egyúttal megküldték a tracking numbert-t. Újabb érdekesség, hogy a Singpost nyomkövető rendszerében a mai napig nem látszik a csomag, a magyar posta oldalán kb. 10-én látszódott először. 15-én megérkezett Mo.-ra, majd 3 napig vám alatt volt. Tudom ebből 2 nap hétvége, de nyugodtabb lettem volna, ha rövidebb ez az idő. Ezt követően 18-án írták, hogy vámkezelve és 19-én (Veszprém megye) mindenféle járulékos költségek nélkül (vám, áfa) a kezemben is volt. Egy nagyobb papírdoboz jól kibélelve tartalmazta a készülék gyári dobozát, amiben az Antelife oldalán látható összes tartozék benne volt.

    Ezután a kis kitérő után a telefonról. A készülék hatalmas! Aki nem tud átfogni egy kosárlabdát ne gondolkodjon rajta… Viccet félretéve, tényleg nagy és néha külön logisztikát igényel az elhelyezése, cserében hatalmas kijelzőt kapunk, amin nagyon kényelmes net-ezésre, mail, stb. Viszonylag nagy kezem van, így a képernyős műveletek kb. 80%-át egy kézzel meg tudom oldani, de van amihez kell a kettő. Nálam két napot bír ki, de ha rácuppan az ember simán le lehet meríteni egy nap alatt is, bár szerintem nincs az a telefon amit ne lehetne. Egy Xperia Arc-ról váltottam, azzal van összehasonlítási alapom. A THL-nek nagyon szépek a színei, napsütésben is jól látható, elképesztően gyorsan indul el.
    Semmilyen „tyúklábas” program nincs rajta, 4.2.1-es Android-dal érkezett, root nélkül, tartalmazza a magyar nyelvet is, az alap beállítások után minden tökéletesen működik rajta. A GPS (amitől féltem a különböző beírások miatt) is teljesen rendben van. Első alkalommal EPO segítséggel, bárminemű mókolás nélkül kb. 1-2 perc alatt 5 műholdat látott, majd ezt követően akármikor bekapcsolva fél percen belül használható. Az „én megyek”programot kipróbálva ugyanazon útvonalon teljesen hasonlóan működik mint az Xperia. A wi-fi szintén jól működik, bár sebesség teszt alapján az Xperia jobb, de életszerűen használva, net, play-ből letöltés, stb. nincs érezhető különbség (már ami a wi-fi sebességét illetően).
    Az akkumulátorról: mai nap folyamán reggel 6-kor vettem le a töltőről, 8 db hívást indítottam 18' 38", 11 hívást fogadtam 21' 27" időtartamban, délben egy kevés wi-fi, 3 db sms és most 20.01-kor 75%-on van.

    A telefon elején felül egy piros led található, ami csak töltésjelzésre szolgál, addig világít amíg tölt. A fényképező program rengeteg állítási lehetőséget tartalmaz, minden értéket a gyári beállításokon hagyva az alábbi képeket készíti:

    kép1

    kép2

    kép3

    Nyilván nincsenek meg benne azok a feature-ök mint egy Note II-ben vagy egy S4-ben, de ha valaki egy „tepsit” szeretne (baráti árért), ebben a készülékben nem fog csalódni, mert a maga szintjén remek készülék.
    A telefon annyira megtetszett az egyik ismerősömnek, hogy tegnap a Minideal-ról rendeltünk neki is egy THL W8-at, amit már postára is adtak.

    És végül köszönöm a fórum hozzászólóinak információit, sok hasznos dolgot tudtam meg tőlük.

  • jimmyt

    csendes tag

    válasz BullZeye #34300 üzenetére

    A THL W7S-nek az Antutu és az Elixir is 8 Mpx első és 12.6 Mpx-es hátsó kamerát ír.

Új hozzászólás Aktív témák