Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én ezzel szemezek:
    http://www.pcdiszkont.hu/23997/goclever-fone-570q-4gb-dual-sim-okostelefon-szurke

    Valaki esetleg hallott róla?
    Ill, ha hasonló specifikációban gondolkodunk, akkor van valami javaslatotok?

    A Concorde 5700 specifikációja még tetszett, de az is drágább. A többi, amiket találtam, vagy jóval drágábbak voltak, vagy valamiben gyengébb volt (pl. kisebb felbontás, nem IPS, 1 GHz, dual core...).

    Magyarországi boltban szeretném megvenni, legalább 5"-es, fényképezni nem fogok vele.
    Mit ajánlanátok? Előre is köszönöm szépen a tanácsokat!

  • ggg1

    aktív tag

    válasz BigT #67241 üzenetére

    Szia, BigT!

    Hasonló csónakban evezünk! :-)
    Megnéztem a két típust, amit említettél, a WayteQ-nek egész jó a specifikációja, az akksija viszont a 2500 mAh-val csak olyan közepes, a Concord 5005-nek viszont csak 1830. Ezt csak azért írom, mert kiemelted, hogy fontos a hosszú akkuidő.

    Addig is, amíg a szakértők válaszolnak nekünk itt, érdemes volna tájékozódás képpen szétnézned a PCDiszkont oldalán, én rengeteg féle ilyen készüléket találtam ott, és soknak 3000-4000 mAh-ás akksija volt, vagy eleve kettőt adnak hozzá, pl. egy kisebbet és egy nagyobbat, mint a MyAudio X5-nél is.

    Ez a Goclever elég pöpecnek tűnő dolgokat gyárt, rengeteg táblagépet, és több igen jó telefont is, pl. FullHD felbontással (ami persze tök fölösleges, de impozáns adatok). Rákerestem itt a fórumon, de sajnos említés szintjén sem találtam semmit. Külföldi oldalakon vannak részletes tesztek.

    http://www.pcdiszkont.hu/24000/goclever-insignia-5x-4gb-dual-sim-okostelefon-fekete
    http://www.pcdiszkont.hu/24001/goclever-insignia-5-4gb-dual-sim-okostelefon-fekete
    http://www.pcdiszkont.hu/23997/goclever-fone-570q-4gb-dual-sim-okostelefon-szurke
    http://www.coolsmartphone.com/2013/10/21/goclever-fone-570q-review/

    Az Insigniában pl. már 1,5 GHz-es a CPU, és elég jók az árak. Én kiegyeznék az 1,2 GHz-cel, ha az az 5,5 vagy 5,7 inch-csel párosul.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz b0bcat #67250 üzenetére

    Szia!

    Hát természetesen egymáshoz képest. Én az említett oldalon találtam legalább tíz féle ilyen készüléket, és a többségük 3200-as, 3600-as akksival bírt, vagy volt hozzá egy 4000 mAh-ás is. De azt hiszem, ezt írtam is.
    A 2500-as nem kicsi, de mivel van sok 3000-4000 mAh-ás, ezért a közepes jelző épp jól illik rá. :-)
    Egyébként meg ez úgyis csak egy orientáló szempont, mert az üzemidő szempontjából biztosan többet nyom a latban, hogy a készülék hogy gazdálkodik az energiával, mint sem az akku tényleges kapacitása, úgyhogy a tapasztalat biztosan többet számít, mint a nyers számok. De azért, ha valaki azt írja a szempontjai közt első helyen, hogy legyen jó az akku idő, és egy 1800-as, egy 2500-as, vagy egy 1-2 mm-rel vastagabb 4000-es közül lehet választani, akkor Te melyikre mondanád, hogy valószínűleg a legerősebb lesz, és melyik a közepes a sorban? :-)

    Viszont, amit írtál, hogy a felsőbbek felé kacsintgat, ez gyakorlatilag ugyanezt jelenti, csak megfogalmazás kérdése. Úgyhogy szerintem egyre gondolunk. :-)

    De inkább ajánljatok még ilyen telefon típusokat, ill. ezek közt, amiket itt találtunk, Ti melyiket milyennek tartjátok?

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Komplikato #67254 üzenetére

    Megnéztem ezen a linken a Navon honlapját. Fönt a bevezetőben azt írja: "a legmodernebb HD kijelző", aztán lejjebb a technikai paramétereknél meg azt, hogy qHD felbontású. :-) Érdekes. Úgy látszik, ez olyan embereknek szól, akiknek nincs türelmük végiggörgetni a honlapot, és elolvasni az apróbetűs részt is. :-)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Jäger86 #67277 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy MyAudio S5 van több éve, és tökéletesen kezeli együtt a két SIM-kártyát. Ez úgy működik, legalább is a legtöbbnél, hogy ha az egyik kártyával éppen beszélsz, a másik kártya a beszélgetés alatt offline, de ez csak a kapcsolt vonal közben van így, ha csak adatcsomagot forgalmazol, közben mindkét kártya aktív marad. A két SIM-es készülékekről azt kell még tudni, hogy a régebbiek csak az egyik (az egyes) sim-slotba helyezett kártyával kezelik a 3G/HSPA-t, a másik modem csak 2G-s. Az újabbaknál és jobbaknál már ez nincs így, pl. az újabb MyAudio X5-nél mind a két modem tudja a 3G-t, így egyszerre két kártyával is tudsz gyorsan netezni. :-)

    Az Android telefonkönyv szépen kezeli a két SIM-et, hozzárendelheted az egyes telefonkönyv-bejegyzésekhez, hogy melyik kártyával hívja a telefon, de minden hívás előtt is kiválaszthatod, hogy melyik előfizetéssel hívd.

    Föntebbi bejegyzéseimben kértem tanácsot ilyen készülék vásárlásával kapcsolatban, és én most épp a Goclever telefonokat nézegetem. Belinkeltem ezt a tesztet, olvasd el, a két SIM kezelést kimondottan erősségeként említi a tesztelő. Amúgy elég bugyuta teszt, de hirtelen ezt találtam:

    http://www.coolsmartphone.com/2013/10/21/goclever-fone-570q-review/

  • ggg1

    aktív tag

    válasz BigT #67279 üzenetére

    Ne csak azokat nézd meg, amiket linkeltem, hanem keress rá a cég honlapján! Abban az árkategóriában, amit megjelöltél, tehát 70 ezerig, rengeteg típus van: MyAudio, Prestigio, Atab, Media-Tech, Concorde, Acer, Gigabyte, Goclever, hogy csak egy párat említsek.

    A MyAudio X5-ről van részletes magyar nyelvű teszt Prohardveren vagy hwsw-n, már nem emlékszem, de keress rá, Acerből, Gigabyte-ból, Concorde-ból, Prestigio-ból, Gocleverből kimondottan sok típus van, 3-5 féle márkánként, és elég erősek hardverben.

    Persze ezek csak adatlapok, azért írtam be én is ide, hogy hátha van ezekkel kapcsolatban valakinek közvetlen tapasztalat vagy tanács, hogy melyik ajánlott valami miatt, vagy melyik nem ajánlott, mert mondjuk nem jó minőségű vagy sok gond van vele.

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz b0bcat #67280 üzenetére

    Szia!

    Egyet értünk. Teljesen egyértelmű volt, amit írtál, és teljesen igazad van, olvasd el Te is, amit én írtam, szerintem csak más megközelítésből fogalmaztuk meg. Én azt írtam, hogy ezek a számok önmagukban semmit nem jelentenek, és maximum orientáló szempontok lehetnek, úgyis az dönt, hogy egy adott készülék hogy gazdálkodik a rendelkezésre álló energiával. Ja meg talán azt is írtam, hogy a konkrét tapasztalat a döntő, ezért beszélgetünk itt. De amíg nincs egy konkrét lista, hogy kinél melyik akku melyik készülékben milyen órajelfrekvencián, képernyő-fényerősség mellett és felhasználási körülmények és szokások közt mennyi időt bír, addig orientáló szempontnak csak az van, amit ráírnak. Csalás, hamis adat pedig lehet a 4000 is és a 2500 is, tehát találgatni konkrétumok nélkül kár. A konkrét tapasztalatokat pedig, hogy melyik konkrét típus adott akksival mennyit bír, beszéljük meg, semminek sem örülnék jobban! :-)

  • ggg1

    aktív tag

    válasz fateless #67283 üzenetére

    Hát igen, az biztos, hogy konkrét összehasonlító mérések nélkül nem lehet objektív összehasonlítást tenni akkuk között, és nem lehet következtetést levonni, hogy az az adott gép azzal mennyit működik. Ha viszont egy típusról valaki nem tud konkrétumot, akkor csak abból lehet kiindulni, amit ráírnak, jobb híján (!) ez pedig orientáló szempont.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz BigT #67282 üzenetére

    > de pont ebben a tesztben nem azt írják, hogy az egész egy sz...r,
    > csak a két sim kezelés a jó benne? Vagy rosszul értelmezem?

    Jäger86 általánosságban a két sim kezeléssel kapcsolatban érdeklődött, és arra válaszoltam Neki. A Goclever 570q-nak ezt a tesztjét én fenntartásokkal kezelem. Az egész tesztből látszik, hogy nem szakértő az illető, a szempontokból is, a szövegezésből is. Hülye bugyuta szempontokat ír: például azon mélázik hosszan, hogy mennyi lehet a kamerák felbontása, mert a gyár mást ír rá, mint amennyit a programok detektálnak, és akkor ezen nyűglődik, meg végig kérdőjelesen kezeli, mint amit nem is lehet tulajdonképpen tudni, ahelyett, hogy megfogná az egyik tesztképet, amit csinált, és megnézné, hogy hány megapixeles, azt annyi.

    A másik, ami őt nagyon letaglózza, hogy a belső tárhely hogy van partícionálva, és abba hogy települnek a programok. Hát szerintem ez alapján ezeknek a kínai telefonoknak a 90%-át nevezhetné szarnak, amikről itt a fórumon beszélünk. Amúgy meg nem mondja, hogy szar, csak ír egy véleményt. A képernyő betekintési szögét, nem tudjuk, mihez hasonlítja, lehet, hogy valami 140 ezres masinához.
    Ezek alapján könnyen el tudom képzelni, hogy akármelyik ilyen árkategóriájú telefont le lehetne húzni, más, fontos szempontokról meg szót sem ejt.

    Ami a dolgok másik oldalát illeti, nekem ez a Goclever egyelőre a noname kategória, tegnap hallottam először ezt a nevet, ezért puhatolódzok itt, de jó hardverű, fullhd-s gépeket is gyárt, jó árban, meg 50 féle táblagépet, 1000 féle kiegészítővel. Őszintén szólva, nem tudom megítélni, hogy egy Concorde mitől volna jobb, amíg itt valaki végre azt nem mondja, hogy hű, igen, mi tudjuk, hogy ez a tuti, ezt vedd, az pedig nem jó, azt ne vedd.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bb71 #67290 üzenetére

    Jogos! :-D
    Ez a perverzitásom, hogy feljövök ide, és két néven vitatkozok magammal egy olyan akksi feltételezett kapacitásáról, és a feltételezett felülcímkézéséről, amit igazából egyikünk sem látott soha. :-D

    De látod, én most már egyetértek magammal, csak még ő nem ért egyet velem. De nem sokára kibékülünk, érzem. :-D

  • ggg1

    aktív tag

    Sziasztok!

    5"-esnél nagyobb kijelzőjű dual sim-es telefont keresek, magyar boltban vásároltat.
    A Concorde 5700-assal ismerkedtem, és olvasgattam a fórumát, ez 60 000 forintba kerül, de többen beszámoltak ott mindenféle minőségi hibákról, ami nyilván minden készüléknél előfordul, minden esetre arra törekednék, hogy olyan telefont válasszak, ahol kisebb a hiba esélye, és talán valamivel minőségibb.

    A 75-80 000 forint még belefér a keretbe, ezért néztem a Samsung Duos 2-t, de mivel a szerényebb cpu is megfelel, ugyanakkor jó lenne a nagyobb IPS panel, ezért felmerült a Gigabyte GSmart Saga S3 és a Prestigio MultiPhone 7600 DUO lehetősége.

    Mi a véleményetek, a kijelző méretétől függetlenül megéri azt a plusz 15-20 ezer forintot a Gigabyte vagy a Prestigio? Minőségben, meghibásodásban, hibarátában ezek vajon jobbak, mint az 50-60 ezer forintos Concorde és társaik?

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz bbkbarbar #73776 üzenetére

    Köszönöm! 6"-nál nagyobbat nem szeretnék, mert az telefonnak nekem már túl nagy. Jelenleg egy 5"-ost használok, és úgy érzem, hogy egy picit nagyobb még elfér, ezért 5,5-6" a határ.

    Az 512 MB RAM nekem kevés. Az 1,5-2 GB-ot, úgy látom, hogy nem szeretném megfizetni, így, ahogy a kínálatot nézem, az 1 GB jó lesz.

  • ggg1

    aktív tag

    Köszönöm szépen mindhármotoknak, akik a WaytQ-et ajánlottátok, már megyek, és nézem is!

    De mégis, csak kíváncsiságból a Gigabyte-ról és a Prestigio-ról van valakinek véleménye a minőséget illetően? A Prestigio-ra 2 év a gar, van benne NFC (ami amúgy nem kell), és a 6" nagyon csábít. Az OTG-nek viszont nagyon örülnék, látom, ezt a WayteQ is írja.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz tboy93 #73785 üzenetére

    Igen, én is úgy látom. A jelenlegiben 512 MB van, azzal is boldogulok, de nagyobb programok, ill. böngésző összeomlik, ha kicsit több lapot megnyitok. Játék egyáltalán nem lesz, csak internet, kommunikációs dolgok, irodai dolgok, szóval én is az 1 GB-ot lőttem be.

    Teamviewer, VNC, meg hasonlók erősen lesznek, így minden kis tized inch a képernyőn az segíti a munkámat. :-D
    Az erős CPU azért nem kell, mert játék és erősebb multimédiás igénybevétel egyáltalán nem kell.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz beg #73790 üzenetére

    Köszönöm, az összes mobilarénás tesztet elolvastam már a Gigabyte-ról és a Prestigioról, minden paraméterrel tisztában vagyok, engem most a személyes tapasztalatok és vélemények érdekelnek az említett két márkával kapcsolatban, ill, hogy szerintetek megéri-e azt a plusz 15-20 ezrest a 60 000 forintos árkategóriához képest.

    A WayteQ nekem így névre éppen a MyAudioval van egy kategóriában, és a MyAudioról nem vagyok túl jó véleménnyel. Személyes tapasztalat, több készülék! Siralmas a támogatás, garanciában több hónapig a szervizben tartják, és kitalálnak mindenféle mondvacsinált dolgot, csak hogy ne kelljen a gart a szerviznek vállalnia. Siralmas, telefonra, levélre nem reagálnak. MyAudio nem lesz többet. Akkor már inkább a Concorde, a topicjában ódákat zengenek a szervizről, meg a támogatásról, gar ügyintézésről. :-)

    Na de ezt csak zárójelben írtam, nem lesz Concorde.

    Szóval engem most a személyes tapasztalatok és vélemények érdekelnek az említett két márkával kapcsolatban (Giga, Prestigio), ill, hogy szerintetek megéri-e azt a plusz 15-20 ezrest a 60 000 forintos árkategóriához képest. Vajon ezek márkásabbak, mint a többi, kevesebb a gyári hibás, minőségibb lehet-e? Ez a nap kérdése. :-D

  • ggg1

    aktív tag

    válasz #45553408 #73787 üzenetére

    A WayteQ-ről keveset tudok, és nincs tapasztalatom, így most, hogy ennyien ilyen jó véleménnyel vagytok róla, komolyan fontolóra veszem.

    Eddig a WayteQ-et elsősorban az e-book olvasóiról ismertem, és majdnem vettem is egyet, csak kiderült, hogy a szkennelt PDF-eket egyáltalán nem lehet nagyítani, így csak nagyon jó mikroszkóppal rendelkező felhasználóknak ajánlott. :-) Tehát raszteres nagyítást egyáltalán nem tudott, csak úgy tudott nagyítani, hogy a betütípust nagyobbra váltotta, szóval a szkennelt e-bookok mind használhatatlanok voltak sajnos. :-(

    Egyébként milyen 6"-os telefont cseréltél a WayteQ-re, ha nem titok?

    [ Szerkesztve ]

  • ggg1

    aktív tag

    válasz kcsa #73789 üzenetére

    Egyébként nekem sincs kétségem afelől, hogy mindegyik cég, amiket föntebb említettünk, ezt csinálja, és mindnek van kínai klónja, amit ugyanaz a gyártósor csinál a másik műszakban, de nem is ez a kérdés szerintem, hanem az, hogy a megrendelő, aki utána átcímkézi a saját nevére a kínai gyár termékét, milyen minőségi kritériumokat és hibarátát vár el és követel meg ettől a bizonyos gyártótól.

    És ez alapján már könnyen előfordulhat, hogy nagy minőségi különbségek vannak egyes átcímkéző márkák termékpalettái között.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz b0bcat #73805 üzenetére

    Köszönöm szépen a tanácsot!
    Itthon kell vennem, meg van kötve a kezem.

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Nagya21 #73812 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a tippet! Nem, nem láttam még.
    Nagyon impozánsak a paraméterek, de nem ilyet keresek.
    Egyrészről 5,5-6" között keresek, másrészről olyat, ami márkásabb, ismert, bevált, mindemellett lehet ennél drágább is, ugyanakkor megfelelnek szerényebb hardver paraméterek a ram és a cpu terén.

    Remélem, hogy egyre inkább jellemző lesz, hogy bejönnek ezek a kínai gyártmányok, és itthoni kereskedelmi forgalomban is egyre inkább kaphatóak lesznek ezek az erősebb hardverrel, tehát ár-érték arányban kedvezőbb készülékek. Ugyanakkor azt is remélem, hogy lesz ezek között olyan kialakult "márka", aminek a neve bizonyos mértékig garanciát jelent majd a minőségre.

Új hozzászólás Aktív témák