Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laza...

    addikt

    válasz include777 #87906 üzenetére

    Ha visszaveszed az órajelet, a rendszered akadóssá válik, cserébe az akksi üzemidőben semmit nem nyersz. (tapasztalat, több féle készülékkel is)

    A legtöbb amit tehetsz: 3G bekapcsolni csak akkor ha valóban szükséged van rá (mailek letöltéséhez elég a 2G is, jóval kisebb energia mellett), wifi dettó, de túl sokat nem fogyaszt, a gps gyakorlatilag szinte semmit. A fényerő - és így a kijelző- a legnagyobb energiazabáló, ennek fényerejének csökkentésével nyerhetsz a legtöbbet.

    Ha durván esik az üzemidő akkor meg kell nézni mi miatt (wakelock app)

    [ Szerkesztve ]

    Never give up!

  • iMaverick

    addikt

    válasz include777 #87906 üzenetére

    Nekem is az a meglátásom, hogy sokat nem érsz ezzel az órajel lecsökkentéssel... Egy időben nézegettem azt a magyar fejlesztésű hardver monitorozó programot, és azzal skubiztam a magokat... Az esetek döntő többségében csak 1 mag ment, nagy ritkán bekapcsolta (!) a másodikat. Ráadásul ez még a "régi" MT6589, a mostaniak gondolom már fejlettebb szinten űzik az ipart.

    Ha leveszed az órajelet, szerintem annyit érsz el vele, hogy gyakrabban fogja bekapcsolgatni a többit... Ergó nem fog kevesebbet fogyasztani a teló... Ténylegesen azzal lehetne spórolni, ha sikerülne a feszkót is lejjebb venni, de akkor meg gondolom a stabilitás látná kárát... (Ráadásul ehhez kernel szinten kell belenyúlni a droidba, szóval nem egyszerű.)

    Jól írja a kolléga: 3G -> 2G, kijelző 50% vagy alatta. Én még a wifi-t sem hagyom bekapcsolva. Ja és éjszakára kapcsoltasd ki az ütemezett ki-bekapcsolóval. (Nálam az ébresztő szokta feléleszteni reggel.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák