Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • han_lev

    senior tag

    válasz Upo #132412 üzenetére

    Sok igazságot mondasz te is. Van olyan is amiről beszélsz. A barátom simán elvan a LG G3asával most is, 2 éve csúcs volt, de most is jól ketyeg neki, nem cserélné le masik 100 ezres telóra. De az is igaz, hogy a telefonálási szokasai, az appok amiket használ is ugyanazok. 2 éve is bőven sok volt neki a teljesítmény, az android is Marshmalow a legfrissebb rá, most is elég.
    És a feleségem is jól elvan a RN2évelmajd 2 éve, mert ő is ugyanazokat az appokat használja 2 éve, és bár fejlesztik a facét is, de mivel más nem nagyon megy mellette, még így is bőven elég.
    Aztán van a folyamatosan újat vevő réteg, akiket szintén ketté bontanék. Az egyik csoport a játékok, meg a teljesítményőrület miatt vált, vagy a bütykölés vonza
    és van akinek a napi használata is igényli az átlagosnál nagyobb teljesítményt (mert az átlagosan használt appjait is fejlesztik, és ami 2 éve is a középkategória fölé kényszerítette, az most is oda fogja taszigálni a telóvásárlás során sokszor egyszerűen szükségből.
    Nekem pl anno a HTC desiré volt ami elég volt sokáig, aztán nem volt pénzem felsőkategóriára, szenvedtem eg, pár középpel, vomt egy idő, amikor a közép teteje is elvitte a dolgaimat (pl a p780as) aztán a 8 magos korszak beköszöntével eljezdett kevés lenni a belső memória és lagolnj kezdtek az appok. Úgyhogy ismét erősebb procis teljesítmény felé léptem, MI5 elég is lenne ha nem félnék attól, hogy 3 giga jövöre kevés lesz nekem, és nem vonzana a vízállóság a MI6ban. A 820 as elég gyors lesz még sokáig (ahogy a 810es volt). Játékot soha nem jatszok és a romolásra is inkább a gyors és hatékony használhatóság szüksége visz (ha minden pöpecül ketyegne az erős és használható megfizethető kinain, akkor nem szánnék rá időt, de mivel a pepecül működő Honor majd 50 el drágább mint a mi6, annyiért inkább bütykölök. A samsungról, htcről meg nem is beszélek)
    Persze lehet eljön az az idő, amikor annyi pénzem lesz,hogy ki tudok 100al többet fizetni csuklóból az akadásmebtesen működő brend csúcsért, akkor majd ott fórumozok, de most itt vagyok.
    Szóval biztos sokan vannak akik hobbiból, vagy egyéb nem feltétlenül általam relevánsnak ítélt okoból cserélnek, vagy vesznek felső kategóriát, miközben a felbasználói szokásaikhoz elég lenne egy középkategória. És van, aki szív a középmategória szándékos butitasai miatt (kamera, gyorstöltő akku) mert csak ezek miatt vesz drágább felsőkategóriát, ez tényleg szivatás. De van olyab is, aki nem techőrült, nem játékos, vagy gazdag apuci kisfia, mégis erős vasra van szüksége (a fényképezőgép meg pont nem érdekli annyira, mint engem).
    Node ahogy látom most mar elég somat offoltam, és végül is mindannyiónknak igaza van, a lényeget meg összeségében leírtuk :DDD
    Nehéz megtalálni az igényeinknek megfeleő telefont :DD
    :R :R

    [ Szerkesztve ]

    MI9 6/64

  • RVR400

    veterán

    válasz Upo #132412 üzenetére

    Valójában a SOC ára a legkevesebb tétel egy mobilnál, így az olcsóbb kategóriában mindig is muszáj lesz a többi komponensen is spórolni, mivel egyébként azt az 5-10 USD-nyi különbséget szerintem mindenki kifizetné, meg a következő 10-et a RAM mennyisége miatt.

Új hozzászólás Aktív témák