Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz Ájvé #110165 üzenetére

    Egyetértek veled. :K Az MT6735M/P simán hozza érzésre a Snapdragon 410 rendszersebességét. ;) 5.1-es Androiddal legalábbis teljesen gördülékeny a rendszer. (Két készülékkel van tapasztalatom: a Cubot X12-vel, ami qHD felbontást tud az 1 GHz-es proci változattal, illetve az Mlais MX Base-szel, ami HD felbontású az 1,3 GHz-es procival.)

    Érdekes ugyanakkor, hogy a lányom MT6582-vel (és szintén 1 giga memóriával) szerelt Blackview Breeze V2-je is gyors és akadásmentes az 5.0-s Androiddal, bár ott minden láthatóan egy kicsit lassabban történik. (Nem akadoznak az animációk, de rányomás után eltelik vagy fél másodperc, mire történik valami. Az MX Base-nél ugyanez a késleltetés szinte nulla.)

    Amint korábban írtam is, ennél a Lenovo-nál inkább az lehet a szűk keresztmetszet (ami nem biztos, hogy így van, mindössze a korábbi Lenovo-s tapasztalataimra támaszkodva feltételezem ezt), ha az OS tele van pakolva felesleges, memóriazabáló app-okkal, amelyek kevéssé teszik az 1 giga RAM-ot.

    Elég sok B kategóriás 1/8 gigás modell fordult meg nálam az utóbbi bő fél évben, legtöbbjük 4.4-es Androiddal, és mindegyiknél indulásból 500-600 mega szabad RAM volt. Ezzel szemben a nálam járt Lenovo-k (A850+ és A6000) gyárilag 300 mega RAM alatt nyitottak, és "belakva" ez még kb. a felére csökkent. (Sokat szenved a nejem az A6000-rel emiatt, meg egyéb szoftveres problémái is vannak sajnos.) A lányom - fent említett - Breeze V2-je is bőven több mint fél giga szabad RAM-mal indított az 5.0-s Android mellett, amiből most is még kb. 450 mega szabad alapból, pedig tele van mindenféle játékokkal a telefon. :D

    Meg az is szomorú, hogy láthatóan 30 ezer alatt (szinte?) semmilyen, a minimum elvárásnak megfelelő Androidos telefont nem lehet kapni hivatalos boltból. :(

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • Upo

    addikt

    válasz Ájvé #110165 üzenetére

    Pontosan így van, azért írtam én is. Nyugodtan lehet mutatni 2 év hivatalos magyar garanciával, azonnal boltban megfogható készüléket ami maximum 32.990-be kerül és jobb ennél.
    A B20-at tényleg tudja, itt a lenovos adatlap.
    4G frekik akkor kipipálva, a lenovo szerint van benne fm rádió is, kivéve Törökország. Nem tudom, hogy mi Törökországhoz tartozunk-e, az edigitalnál nem írnak fm rádiót. Írtam nekik a cikk alá, kíváncsi vagyok mit lépnek. Amit még észrevettem a lenovo adalapon, hogy csak 2 érintést tud, dumb ways to die-ban ezzel nem fogod be az 5 lyukat! Ez nekem nem tetszik, kár érte.
    Néztem indiai bemutató videót is, gomb háttérvilágítás és noti led nincs rajta. Azt mondta, hogy vibe ui 2.5 with stripped features van rajta, a videóban az antutu teszt végén 296MB szabad ram volt a 934-ből, (antutu 5.7.1: 18999 pont), a tárhely 2 felé particionált, van egy system storage, total 4.07GB, free 3.61GB,és egy internal storage, total 4.02GB, free 3.56GB.
    Kamera a videók alapján hozza a gagyi szintet, de egy QR kódot azért be lehet olvasni vele. Nem mindenki igényel DSLR szintet egy telefontól.
    A microusb-t a tetejére tették, ez nekem szintén nem jön be, az alján jobb helyen lett volna.
    Ennyit tudtam meg eddig róla.
    És tényleg mondjatok olyan teszkóósanedigitálbesztbájtos telefont ami ennyiért jobb még ennél is!
    Apósomnak pl simán el tudnám képzelni (70+ korosztály), most egy HTC Desire van nála amit a párom használt régebben.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák