Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Somatom #134671 üzenetére

    OFF: Én szeretem a Redmi Note 4X (Mido) készülékem, szintén Snapdragon 625-el szerelve.Kifejezetten jó architektúrának tartom, nekem tetszik, hogy nem 2x4 mag van hanem 8x1, hogy nem big.LITTLE és egészen jól meg lehet mondani neki hogy melyik magokon milyen "típusú" app futhat és nem azzal van elfoglalva, hogy mikor vált át a 4 kis teljesítményű de energiatakarékos magokról a 4 nagy teljesítményű de nagy fogyasztású magra hanem szépen futnak a szálak minden magon ugyanúgy mert 8 db A53 mag van "párhuzamosítva" - így relatív kisebb a (számolási) teljesítmény viszont (nekem legalábbis, tweak-elve és anélkül is) jobban teljesít a multitasking alatt (főleg ha rendesen állítja be az ember az LMK-t, kikapcsolja az adaptív LMK-t, és megválik a "borzasztóan hasznos" ZRAM-tól).
    Az, hogy milyen az LTE a SoC-ban, hogy nem túl erős a rádió (Cat13 le- és Cat7 felfelé irányban mert csak 256/64QAM-et tud, és nincs lehetőség több rádiólánc összefogására), vagy hogy nincs 802.11ac és nincs MIMO mert egyetlen antenna van Wifi-re és Bluetooth-ra ami a kettőt együtt - intenzíven - használva borzasztó átviteli teljesítményt tud produkálni.. nos.. az a SoC korlátja.. legalább van short GI meg 40MHz-es csatornasávszél 802.11n-en.. ( :
    De azért a pénzért amiért hozzá lehet jutni szerintem nagyon jó kis készülék.

  • Fall-N

    veterán

    válasz Somatom #134671 üzenetére

    Azaz igazság, hogy az Android One jó, csak még a Xiaomi nem nőtt fel a feladathoz. Az A1 most éppen jó a jelenlegi verzióval, de voltak előzőleg kisebb problémák. Azt hittem az A2 lite már jobban sikerül nekik szoftveresen. Akkor ezek szerint nem.

Új hozzászólás Aktív témák