Új hozzászólás Aktív témák

  • lomposfarkas

    tag

    Ma bevéstem egy nagy pirospontot a gugli eszközkeresőnek.
    Bringázás közben egyszercsak nem volt meg a telefon. Visszafordultam, mert nem messze volt egy hely, ahol szerelvényt igazítottam, ott kieshetett. "Lepsénynél még megvolt" ugye. Persze nem volt ott. Nemsoká találkoztam két bringás sráccal (szegediek vagy dorozsmaiak voltak? de nagy köszönet a segítségért), megcsörgették az enyémet, de semmi. Aztán eszembe jutott az eszközkereső, a srác böngészőjén belépve kisvártatva volt jelzett helyszín a közeli faluban. Leírtam a helyszín koordinátáit, amit aztán beírtam a pda-ba és azt követve visszaindultam. A koordináta alapján meg is lett egy faluszéli ház, 5 perc hallózás után kijött egy középkorú hölgy és kérdésemre elmondta, ő találta meg a telefont és elhozta. Különösebb terve nem volt vele, mondván, majd csak keresik. Aztán a hölgy elmondta, hogy ott találta, ahol én is megálltam tollászkodni és még látott is az úton valahol... Bár amíg vártam a hölgyre azon kombináltam, ha ez egy c. tanya, akkor mi a túrót csinálok? A koordináta ránézésre sacc/kb. 5-6 méteres pontossággal jelezte az épületet.
    Szóval az engedélyezett mobilnet és gps vevő hasznos kombináció, különösen ha van egy másik telefon is a közelben.

Új hozzászólás Aktív témák