Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz lac14548 #1714 üzenetére

    Engem se fogott meg :N Ezért csináltam sajátot. A program kész, csak átírom a mezőket. Kis türelmet mégis kérek (munkahely, egyebek), de sztem. hétvégén küldöm. Az ékezetekkel nem értek egyet, mert uis. pl. én is ékezet-mentes bill.zetet használok. Egyébként egy kódtábla átírásával gyakorlatilag bármilyen keresési megfeleltetés beállítható, úgyhogy kipróbálhatjuk az ékezetes keresést is. Üdv!
    Azért írtam ide, mert úgy gondoltam, ide küldöm - hátha más is érdeklődik.

    [ Szerkesztve ]

  • thon73

    tag

    válasz lac14548 #1714 üzenetére

    Az E-számokat tároló adatbázis kísérleti programja (és kódja) ITT TÖLTHETŐ LE Telepíthető adb a /bin mappában.
    A program az alfa változat alfája. Egy nagyobb történetből lett "lebutítva". Teljesen működőképes (én használom), de nincs széles körben tesztelve, szóval AS IS (olyan amilyen). Ez azt is jelenti, hogy nem tökéletesen kész, de különben soha nem érnék idáig vele.
    Mivel a kérdés itt merült fel, itt is osztom meg, de a megosztás célja elsősorban a tanulás. Ha bárkit érdekelnek részletek, talál hibákat stb. itt/püben/egyéb módon is szívesen fogadom.
    Egy-két apróság:
    Ez egy egyszerű sqlite alapú adatbázis, id-n kívül 3 szöveges mezővel. A negyedik mező tartalmazza a "normalizált", vagyis ékezetek nélkül kereshető kódot. Az adatbázist lista, ill. az egyes elemeket szerkeszthető módon is megjeleníti. A lista az E-számokra rendezett, szűrhető (minden mezőre, ékezet, kis-nagy betű nem érdekes), és (most még) unique bejegyzések nincsenek kikötve.
    Gyakorlatilag loggol (igencsak bőven) egy {sdcard}/enumberdb mappába (a syslogon kívül), de elmétileg ez összeakadhat (ld. előző kérdéseim a threadekkel kapcsolatban) dolgozom rajta.
    Az érdekessége (talán) a saját (egyszerű) file kezelővel bíró csv szerű export/import funkció, az adatok ezzel is bővíthetőek, ill. archiválhatóak. Vigyázat! importnál beilleszti a meglévő adatok közé a rekordokat!! (KI van kapcsolva az unique védelem, ugye.)
    Külcsín, működés (pl ékezet, kereshető mezők) könnyen, igény szerint módosíthatóak. Persze a nyelv is.
    Jó próbálgatást! Ötleteket, kritikákat szívesen veszek - már ami a kóddal kapcsolatos. Tudom, ez nem a Google Play, nem is ilyetén céllal került ide ez a kód.

Új hozzászólás Aktív témák