Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz thon73 #530 üzenetére

    Szia!

    Igen, ma fogok ott tartani gyakorlatban is, hogy a szebb megoldásokat is lépésről lépésre beépítem a programomba. Lesznek nehezítések még a cikked példájához képest, biztos, hogy fogok még kérdezni a témában. Saját adatbázisból próbálom lekérni a kiválasztott BKV járat legközelebb induló járatait. Mivel a legtöbb infót az offline sqlite db-ből szedi, viszont az érzékenyebb nagyobb lekéréseket már a netről, ezért kell nekem főleg az Async task, mivel az adatok egy részét (vonal neve, megállók) már kiírom kiválasztás után rögtön, de lehet az internetről szerzett adatok csak később érkeznek meg és íródnak ki. Szerintem itt jogos az AsyncTask használata. Viszont mi van, ha éppen nem sikerül neki számomra megfelelő adattal visszatérni, mert mondjuk pont nem kapaszkodott fel a wifi? Azt is kezelnem kellene. Illetve, ha elmúlt az adott időpont (elment a következő járat ) akkor újra csináljon egy lekérést, már a frissebb indulási időpontokkal visszatérve, valahogy rá kell vegyem, hogy a háttérben emberi időközönként frissítsen.

    A konkrét kérdésemre is megkaptam a választ, annyi volt a gond, amire számítottam is, osztálynévvel ki kellett egészítenem a változónevet, így már látja a változót, nem ír hibát! (van egy temérdek hiányosságom Javaból, PHP-ban dolgozom, nehéz átállni és néha csak úgy nem akar jönni a megoldás)

    A cikk kapcsán felmerült egy kérdés: Az érték megőrzése ha bezárult az alkalmazás dolog írtad, hogy a példádban már lejárt. Mikor várható leírás ennek az újabb verziójáról? Fragmentekre kell rákeresnem? Ott lesz a megoldás?

    A téma áthelyezése szerintem úgy lenne a legetikusabb mindenki számára, ha innen a diskurzus részeit néha bemásolod a cikked alá is. Mivel valóban ez az egyetlen magyar fórum itt van, hagy legyen meg itt is az érdeklődők számára, hasznos lesz ez egy év múlva, ha már többen mennek neki az Android home fejlesztésnek.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák