Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz HagaNRG #53762 üzenetére

    Sziasztok!

    Az éjszaka olvasgattam- nézelődtem, így valamennyire sikerült leszűkíteni a kört.

    Úgy tűnik, hogy kínai kezdő márkát nem szívesen hoznék haza. Semmi negatív tapasztalatom sincs velük, vagy ilyesmi, de maga a tény, hogy egy 160 ezres Asus Transformer volt az első tabletem és soha, egy pillanatra sem volt kétségem affelől, hogy jól döntöttem a választásakor, most kissé az elismert márkák felé húz.

    Sony Xperia viszont az ára miatt nem jön szóba, mindenképp a 60-70 ezres kategóriában szeretnék maradni.
    Az Asus Memopad 10 minden tekintetben szimpatikus, már csak a márkához való húzás miatt is, kb. egyforma árban van az olcsóbbik Transformerrel. A kettő közül kb. nem is lehet dönteni, mindenben egyformák.
    A régi TF300-as akksis billentyűzetem bár nem használtam, de a plusz akksi miatt néha jól jött- feltételezem ez már nem kompatibilis egyik új Transformerrel sem...

    Másik kiszemelt szimpatikus márka- amivel egyébként egyáltalán semmilyen személyes tapasztalatom nincs- a Lenovo S6000 és az A7600. Kb. 10k van a két gép között, releváns különbségeket nem nagyon vélek felfedezni közöttük.
    65k körül még az Acer Iconia TAB A3-A10 lehet esélyes.

    Kérlek, ha tud bárki bármilyen okosat mondani, amivel megkönnyítheti döntésem, azt nagyon megköszönném:
    Van tehát: Asus Memopad 10, Asus Transformer Pad TF103CX, Lenovo S6000L, Lenovo A7600, Acer Iconia Tab A3-A10 mostanáig, amiket kinéztem. Természetesen más márkát-típust is örömmel meghallgatok. Szimpi volt az Alcor Zest retina-minőségű variánsa is, de ahogy nézem egyrészt az csak 4:3, másrészt lassú a felbontáshoz a hardver, szóval kilőhetem...

    A régi Transformerem elég vaskos darab volt, ha ettől sokkal kisebb-könnyebb-keskenyebb lenne az új gép, azt nem bánnám, de félő, hogy Xperia-hoz hasonló vékony lapok csak 100k fölött vannak.
    USB nagyon kellene, micro SD nyilván mindegyikben van. HDMI-t soha nem használtam ki, de a full HD video lejátszása a saját kijelzőn nagyon fontos. Ezen kívül csak PDF-re és minimál grafikás gyerekjátékokra kell a gép.

    Köszi szépen bármi tanácsot-ötletet!

Új hozzászólás Aktív témák