Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • optikus

    senior tag

    válasz Stauffenberg #926 üzenetére

    hat akkor lehet tobbet ismersz mint en mert slr-ben nem nagyon vagyok otthon. legtobb gepem tavmeros volt, vagy kozepformatumu. a 10k mondjuk eleg alacsony hatar, plane ha obival kellene. volt egy konica autoreflex tc nevezetu csodam, egesz hasznalhato, alapobival 10k alatt vettem par eve. de eleg jok az olympus om sorozatuak, persze nem az egy jegyu mert az nem 10k, de a ket jegyuek manual adapterrel mindent tudnak nem nagyon lehet mellenyulni. aztan minolta x, xg sorozat. azok is olcsok, csak ki kell mazsolazni hogy a rakat tipus kozul melyik az ami megfelel. de van pentaxbol is tobb fele. olyanokat erdemes figyelni hogy melyik tud manualis zarsebesseget, ha erre van igeny akkor sok kieshet mert vagy nincs (nagyon szerettek a rekeszprioritast valamiert), vagy nincs fenymeres. sztem ha a marka nem annyira szamit akkor azt kell nezni hogy mukodjon, aki nem mondja ra hogy hibatlan mukod azt ki kell hagyni. ha javitgatni kell az felejtos, ilyen penzek mellett nincs ertelme szerelni es alkatresz sincs (esetleg egy fenyzaro tomites csere es kereso tisztitas beleferhet). van sok brandelt gep, ezek soxor olcsobbak mint az eredeti de ettol meg teljesen jok, pl a revue, meg quelle es hasonlok.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák