Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djnice

    veterán

    válasz mikrofon #88197 üzenetére

    És mit használsz Android alatt lejátszásra? Plex-et? Mert azt sem egyszerű beállítani és szerver is kell hozzá. Mert ha DV is kell Ugoos alatt, akkor nem sok lehetőséged van, ott van még a Vimu, de az sem játszik le mindent rendesen. Szóval pont az Ugoos nem egy out-of-the box lejátszó.

    [ Szerkesztve ]

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz mikrofon #88197 üzenetére

    Média lejátszásra használjuk mi is ezeket a boxokat. Nálam 3 gyerek van, a legkisebb most 8, a legnagyobb 13 éves (fiú-lány-fiú sorrendben). 5 éve vannak S905-ös boxaim, de előtte is Kodi-t használtunk lejátszásra RPi-n (majd RPi 2-n) már 2012-től.
    Hidd el, mondhatom, hogy a gyerekek a kezdetek óta készség szinten simán kezelik a Kodit (ahogy természetesen az Android kezelése is alapból megy nekik). Mindenkinek van saját gépe is (nyilván a legkisebbnél leginkább a pandémia alatti online oktatás miatt), de mindenki kérte rá a Kodi-t kiegészítőkkel, szerver eléréssel.
    Semmi gondot nem okoz nekik (pedig én mindenhol CEC-en vezérlem) a használata, ellentétben mondjuk a feleségemmel. Még édesanyám - aki immár 69 éves - is gond nélkül nézi rajta az RTL Most-ot, Netflixet, vagy a tőlünk VPN hozzáférésen megosztott tartalmat. És nagyon hamar megszokta.

    #88196 mikrofon: A torrent, vpn, szerver oldali dolgok nem éppen alap felhasználás szerintem és nem is feltétlenül egy médialejátszó dolga.
    De a HDD csatolás, Samba-n történő azonnali megosztása alapból megy CE-n, szóval ott nem értem, hogy mi a gondod. Pont sokaknak Androidon volt gondja, hogy a torrent kliens nem tudott a külső HDD-re tölteni, nehézkes volt a megosztás, stb.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák