Új hozzászólás Aktív témák

  • Nerazim

    őstag

    válasz Nerazim #93694 üzenetére

    Eljutok odáig, hogy látom a BOOT pendrive-ot és a itt az u-boot-s905x-s912 átírom
    u-boot.ext -re ezután módosítom az /extlinux/extlinux.conf fájlban lévő szöveget erre:

    label Armbian
    kernel /zImage
    initrd /uInitrd
    fdt /dtb/amlogic/meson-gxm-s912-libretech-pc.dtb
    append root=UUID=afa9ecd3-d11e-409d-b1bd-ef10e0a6b163 rootflags=data=writeback rw rootfstype=ext4 console=ttyAML0,115200n8 console=tty0 no_console_suspend consoleblank=0 fsck.fix=yes fsck.repair=yes net.ifnames=0 loglevel=1 voutmode=hdmi disablehpd=false overscan=100 sdrmode=auto

    (itt már be van másolva elvileg a jó dtb neve: meson-gxm-s912-libretech-pc.dtb)
    Próbáltam ezzel is már: meson-gxm-q201.dtb

    Van még egy uEnv.txt szöveges dokumentum nem tudom azon belül ugyanerre át kellene-e írnom, mint a fentieknél:

    LINUX=/zImage
    INITRD=/uInitrd
    FDT=/dtb/amlogic/meson-gxm-s912-libretech-pc.dtb
    APPEND=root=UUID=afa9ecd3-d11e-409d-b1bd-ef10e0a6b163 rootflags=data=writeback rw rootfstype=ext4 console=ttyAML0,115200n8 console=tty0 no_console_suspend consoleblank=0 fsck.fix=yes fsck.repair=yes net.ifnames=0 cgroup_enable=cpuset cgroup_memory=1 cgroup_enable=memory swapaccount=1


    Próbáltam több dtb -vel, de semmi, bootig se jutok, hol lehet a hiba? Tanix Tx9s (s912)

    Be my computer.. Baby I'm a user!!

Új hozzászólás Aktív témák