Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz stigma #71999 üzenetére

    én pl szelektív CEC-et nem tudtam beállítani, akárhogy próbáltam. Vagy minden vagy semmi...
    Nekem bejött a CEC, csak időnként eldobta a kapcsolatot, akkor a TV-n újra kellett állítani (ki-be kapcsolással) a menüből. Ez nekem macera volt... Vagy is nem nekem, hanem a többieknek... Amúgy alapvetően tetszett, hogy csak a box távirányítója kellett. Ha alvó állapotba volt elég volt a nyilat vagy az ok gombot megnyomni és minden működött, még a hangerő állítás is jól működött hála a CEC-nek, de ha eldobta a kapcsolatot , akkor jött a szerencsétlenkedés....
    Másik problémám az volt, hogy hogy a box - TV - soundbar soron mire a soudbar-ra ért a hang késett és ez zavaró volt...
    Így maradt, hogy a box optikán kapcsolódik a sondbar-hoz és hdmi-n a tv-hez. Ezzel csak az a bajom, hogy a soundbar 15 perc csend után kikapcsol, nem lehet ezt a szolgáltatást kikapcsolni. Ez botrányos nagyon lecsökkenti az élvezeti élményt..... Ami egyébként optika esetén volt így, míg CEC + ARC esetén jó volt ez is.
    Mondjuk az se előnyös, hogy a feleségem ha hangos amikor a gyerekek néznek valamit, vagy ő hallgat zenét, csak odalép a soundbar-hoz és azon lehalkítja, így a box-on már nem lehet fentebb halkítani amikor én nézem..... Ez is csak optika esetén probléma....
    Az itt írtak alapján az a véleményem, hogy a felső és pro kategóriában (TV, erősítő) már jól működik a CEC és az ARC, de alatta ill. a régebbi cuccoknál, még sok a szívás és szerencsétlenkedés. Amolyan specifikációban jól mutató de kényelmi szempontból használhatatlan funkció....

Új hozzászólás Aktív témák