Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz Adamo_sx #20623 üzenetére

    Nem közvetlenül a problémádhoz kapcsolódhat a dolog, de nálam is vannak az áramtalanítás után ilyen gikszerek.
    Én szintén totális áramtalanítás híve vagyok (most ne menjünk bele, hogy miért, nem ide tartozik)
    Amikor több órása hidegindításból kapcsolom be a technikát, akkor először a TV-t kell bekapcsolnom, mert ha nem, akkor a Minix lefagy (eljut a kis zöld Minix robot logoig és kész).
    Érdekes, hogy ezt csak akkor csinálja, ha volt előtte egy totális, több órás áramtalanítás a lakásban, ha mindezt a normális standby-ból indítom (pld reggel), a Minix bekapcsolása után, a TV szépen bekapcsol és mindenki teszi a dolgát (?) Gyaníthatóan, a TV a ludas ebben, de a problémára azóta sem tudtam ésszerű választ találni.
    Régebben, még a 8.0.2c előtt, még a router felállását is meg kellett várnom (LANt használok), mert különben hülyeségeket -2001 jan 1-jét- írt ki, ez azóta hál' istennek már megváltozott:)

    Hogy miért írtam ezt le? Próbáld meg: kapcsold be előbb a TV-t és csak utána a playát. Hátha.....

    A technika: Pana TV, Minix, Lapitopi, Yamaha erőlködő, ehhez társul még értelemszerűen a Router és a CEC szolgáltatás, természetesen HDMI-vel van TV-MP/lapitopi összekötés, csak LE-t használok, Droidot nem),

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák