Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz daveoff #6063 üzenetére

    Nem gondolom őket szeretetszolgálatnak, de jelenleg az én véleményem szerint sokkal korrektebb üzletpolitikát fojtatnak, mint az Nv.
    Az AMD oldalán nem találsz olyan "kommunikációs" hibákat, mint pl. a GTX970, nincsenek olyan húzásaik, mint pl a GameWorks, cserébe ott tesznek hozzá a játékpiachoz, ahol az a FELHASZNÁLÓKNAK jó, gondolok itt a Mantle/DX12/Vulcan vonal kiprovokálásra, alapjainak lefektetésére. Ők nem arra hajtanak, hogy pl. 3X vedd meg ugyanazt (először megvetted a 970-et, de hopp, mégsem 4GB-os, megvehetted a 980-at, most megveheted a 980 Ti-t), hanem sokkal inkább arra, hogy a régi vasad is működőképes maradjon, és színvonalasabb programokat futtathasson....

    (#6065) Asbee: Szerencsére vannak. Mégpedig általában hozzám hasonló gondolkozású hűséges vevőkörrel. ;)

    (#6067) Keldor papa: Teljes mértékben másról beszélsz, mint ami a lényeg szerintem. Itt nem a termékek árazása a kérdés. :N
    Az FX procikért elkérték az árárt, de nem is lehúzás volt, le is tették azok a procik az asztalra az elvárhatót.
    Az FX prociknál nem az volt a taktika, hogy bedobják ár/érték bajnoknak a kissé kivéreztetett 970-et, aztán ha majd jobban rácsorgott a nyálad, vedd meg a 980-at horror prémiummal, majd X hónappal később mesterségesen késleltetve bedobják a 980Ti-t, hogy nesze vigyétek, az igazi nagyágyú. :W
    No, meg a GameWorks, mesterséges teljesítményzabálókkal, teljes mértékben a régi Crysis2-es húzásuk jut eszembe, amikor a város alatt tesszeláltatták az óceánt, meg a betontömbök is részletesebbre voltak tesszelálva, mint maguk a főszereplők a játékban, mivel akkoriban ez kevésbé fektette padlóra a Fermiket, mint az AMD Cypress-ét. :W Szóval nem számít, hogy a saját vásárlóm is megszivatom, ha a konkurenciának jobban fáj.

    Ami a jelenre fejlesztést illeti, tök igaz. Ez előny annak, akinek aktuális generációs cucca van, és állati hátrány annak, akinek előző generációs. Lásd pl. mikor a GTX960 elverte a fullos nagykepler Titan-t is...

    Igen, ahogy írod, az AMD még nem nyúlt pofátlan eszközökhöz az én megítélésem szerint. Számomra pontosan ezért sokszorosan szimpatikusabbak, mint a konkurencia. Számomra van bizalom feléjük, mivel a 10 év alatt, míg AMD kártyáim voltak (3870, 4850/90, 5850, 7970, 290, szval majd minden széria járt nálam néhány évre) soha nem lettem átverve, és tudtam játszani, amivel és amikor akartam. Az Nv oldaláról meg folyamatosan a manipuláció, a ferdítések, trükközések, amiről hallani/olvasni lehet... A GTX970 256bites, 4GB-os, 224GB/s (mai hivatalos adat is ez) memóriabusza szerintem pontosan megmutatja, mennyire veszi ember számba ez a cég a vásárlóit. Nekem ennyi elég, hogy elkerüljem őket.

    Persze, semmi bajom azokkal, akik mégis őket választják, csak kéretik azért engem sem hülyének (fanatikusnak) nézni, ha másképp gondolom. :R

    (#6070) -Solt-: Így van. :K

    (#6071) Szaby59: A dVGA "piac" 90% azt se tudja, mi az a VGA. :U

    (#6072) Keldor papa: Szerintem itt nem az AMD képességével volt a baj, hogy nem dobtak be egy Maxwell-szerű butított, de gyors, "hatékony" csipet, nekik ez nem fért bele az üzletpolitikájukba, amit maximálisan meg tudok érteni.
    Ők azon dolgoztak az elmúlt évben, hogyan lehetne a jelenlegi kártyáikból is a lehető legtöbbet kihozni, míg az Nv kihozta a Maxwell-t, ami éppen ellentétes azzal a vonallal, amit értelmes ember tervezne a DX12 előestéjén... Ez a túlhízlalt mobil GPU remek lett volna évekkel korábban elsütve, így viszont szerintem csak lehúzásnak lesz jó. Az Nv-nek ez tökéletes, hamar elavul, veszel majd másikat.... A részvényesek meg csak mégjobban tapsolnak.... :(

Új hozzászólás Aktív témák