Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #45185024

    törölt tag

    válasz #34576640 #37924 üzenetére

    Én EZT ajánlom neked
    Ez úgy hasítja a levegőt hogy csuda, főleg mert picit széles a monitor :DDD
    Az Ubisoft támogatja a VII minden új technológiáját.
    The Division 2 király lehetsz vele!

    [ Szerkesztve ]

  • Puma K

    veterán

    válasz #34576640 #37924 üzenetére

    Az igényeidnek a függvényében alakulnak az árak még ha hobbi gamer is vagy az említett G-Sync/Free-Sync 2 varázsszavak miatt.

    Nvidia + G-Sync: ezzel a kombóval nem fogod lábon lőni magad, mert a G-Sync egymagában egy garancia a kép folyamatosságára és képtörésmentességére 1-240Hz között bármilyen Nvidia VGA-t teszel mellé.
    (majd várom ezt a részt meg úgy az egész hozzászólásomat ki hogyan fogja kiforgatni és csűrni-csavarni)

    Veszel egy G-Sync képes monitort azt rákötöd a mostani GTX 980-ra és használod addig ameddig nem normalizálódnak az Nvidia árai és váltasz később egy RTX 2060-ra vagy felette valamire.

    AMD...?

    Minimum 10 éve elengedtem a kezüket VGA fronton (előtte csak Nvidia kártyám volt... GeForce 6800 GT FTW! a mai napig) az akkori Gigabyte HD 4850 512MB + Arctic Twin Turbo hűtővel szerelt kártyámmal:

    nem saját kép

    CPU-nál meg utoljára AMD Athlon64 3200+ Venice Socket939 volt tőlük, majd csak Intel... :(

    Ezzel az ATI/AMD HD 4850-el nem voltam teljesen elégedett teljesítmény szempontjából így 6 hónap után cseréltem egy Gigabyte GTX 275 896MB-re. Anno i5 750@3,2Ghz+GTX275 OC-vel szerelt akkori gépemet használtam egy ideig majd eladtam és elköszöntem pár évre az asztali gépektől és laptopra váltottam.

    De aztán 2014 július-augusztus idején építettem a bejelentett GTA V PC verziója miatt (megjelenés 2015. április 14.) a 0-ról egy asztali gépet (i5 4460+8GB RAM+Asus DirectCU II GTX 760 OC+SSD+HDD) amihez vettem egy tévét is amit a megjelenítőnek szántam.

    Ezzel a géppel elvoltam egy ideig majd fokozatosan fejlesztettem-cseréltem minden részét, ahogy előjöttek a gyengeségek az adott komponenssel kapcsolatban.
    Nagy vonalakban: 4460-->4790K, 8GB-->16GB, GTX760-->Intel HD4600... eladtam a GTX 760-at a Pascal széria megjelenése körül, amíg adtak érte valamit. Ettől függetlenül egy nagyon jó kártya volt. Majd jött a várakozás.

    2017 januárjában a CES-ig vártam a bejelentést AMD-éktől, hogy lesz valami épkézláb válaszuk az Nvidia Pascal szériára, hogy esetleges alternatívát jelentsenek a VGA fronton, de semmi nem jött tőlük...

    Tovább nem vártam rájuk ezért vettem egy Asus ROG Strix GTX 1070-et, amit használtam fél évig. Nem voltam elégedett a teljesítményével 100%-ban (még IGP után sem), ezért eladtam (megint Intel HD 4600 768p@30FPS ), majd később váltottam egy Asus ROG Strix GTX 1050 Ti OC-ra. Ennek a teljesítménye 1080p-ben és fogyasztása-hőtermelése tetszetős volt számomra. Meg is lepett, hogy mit tud ez a kártya, mert megmondom őszintén rosszabbra számítottam.

    Viszont...

    Közben az akkori LG 32"-os tévém késleltetése (50-60ms...?) által tapasztalt hátrány online-multi játékokban akkor csúcsosodott ki nálam így lecseréltem az akkori tévét a mostani szintén LG gyártmányú 32"-os 1440p, 165Hz-es, G-Sync-et támogató monitorra.

    Igen ám, de az 1440p egymagában mint felbontás erős gyomrosokat vitt be a a GTX 1050 Ti-nek így cseréltem egy MSI Gaming X 1080 Ti-re. Most teljes az összhang 1080 Ti + 1440p, 165Hz és G-Sync, de a 2015-ben vásárolt i7 4790K-t kell lassacskán cserélnem.

    Viszont egy rendes monitorral és erős géppel kinyílt egy új világ, mivel jó a kép minden értelemben és erős a vas hogy meg is hajtsa azt.

    Most megint az AMD-re várok a CPU fronton, de ez a legutóbb 2019-es CES megint egy gyenge valami volt a részükről... A Vega VII-en röhögtem egy jót a live stream nézése közben, a CPU """"bemutatón"""" meg majdnem sírtam szomorúságomban... Most egy 9700K-ra kacsingatok... :U de kiszolgál a mostani gép bőven játék szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák