Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #32594 üzenetére

    Én ezt értem, ez a SIMT architektúra lényege. Már a legelső GCN fejlesztési dokumentációiban benne volt, hogy ésszel a regiszterekkel.

    Én azt próbáltam mondani, hogy mivel ez egy nagyon régóta ismert dolog, így az optimalizáció első körében esik ki minden shader, amivel rossz lenne a hatásfok, mert olyan programot nem adhatnak ki, ami a piacon lévő GPU-k 98%-át kétvállra fekteti.

    Én ezt próbáltam mondani, hogy tuti még jó idő el fog telni, mire kellően sok hardver lesz kinn, amire egyáltalán ki lehet majd adni olyan shadert, ami a régi architektúrákon borzalmasan futna a túlzott regiszterhasználat révén. Tehát a Vega ilyen jellegű fejlesztéseinek még egy jó ideig nem lesz látható jótékony hatása. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #32594 üzenetére

    Remek összefoglaló. Azért remek, mert szuperül bele tudok kérdezni.

    Szögezzük le, konyhanyelvre úgy lehetne leegyszerűsíteni, amit mondtál, hogy van egy olyan hardverünk, ami 4 magos, és általában a jelenlegi programok 4 magot használnak de jöhetnek majd olyan überprogramok, amik több szálat szeretnének használni és akkor bajban leszünk, de a vega 8 magos és elbírkózik az überprogram-használattal.

    A kérdések tehát:
    1.) Azt mondod, tipikus mai eset, hogy 20/80 és "9 és 2 blokk/wave" és 8 wave futhat egymás mellett
    Mitől és mikor jönne "két-három dispatches übershader", meg LDS, ami akár 7blokk/wave és amely esetben már csak 2 wave-t tudna futtatni a 20/80-as hardver?

    Nem gondolod, hogy ezek az übershaderes izé nem fog jönni, amíg a 20/80-as hardver piaci részesedése 90%-os? Természetesen valahol el kell indulni és a fejlesztők biztosan szeretnének több blokk/wave-et használni, de ha a piacon megvásárolt és megvásárolható hardverek az ilyen terhelésttől befosnak, akkor nem fogják meglépni, hiába van 1-2 olyan készülék, ami bírná.

    2.) Ennek megfelelően persze érthető, hogy amikor a volta is felzárkózik ebben a kiváló technológiai csúcsteljesítményben a vega mellé, és ezt követően 1-2 évvel megérkeznek azok a szoftverek, amik már akár 7 blokk/wave-et is megengednek maguknak (merthát a piacon kaphatók emberi áron olyan hardverek, amik ezt bírják, tehát a rendszerkövetelménybe írt hardver széles körben elérhető, mindenki más meg lejjebb veszi a grafikát), akkor persze a pascal és a polaris az ilyen programokban már lehet ,hogy földbe áll. De a kérdés mindig is arra vonatkozott , hogy az AMD mit nyer azzal, hogy ezt a képességet már az nvidia előtt beépiti a hardverébe bonyolítva azt, pazarolva a tranzisztorokat - azon kívül persze, hogy lehet házalni a fejlesztőknél, hogy tessék itt az általatok várt hardveres tudás prototípusa, ezen lehet gyakorolni, próbálkozni.
    Világos, hogy a koncepció az, hogy ha Józsi ma vegát vesz, Béla meg pascalt, akkor 2 év múlva érkező programban a pascalnál valamivel nagyobb lassulás lesz tapasztalható, mint a Józsi vegájánál. (nyilván a kérdés soktényezős, és ez csupán egy szempont, de a szokásos megvásárláskor nvidia vezet, 2 évvel később amd előfordulhat.) Csakhogy Béla 1-másfél év múlva meg fogja venni a következő nvidia kártyáját, ami még gyorsabb lesz neki. Ez persze neki így többe kerül összességében, de boldog így.

    3.) Oda lyukadunk ki, hogy ez a képesség fölöslegesen van benne a vegában. Ma még nem kihasználható, tehát a vásárlónak ez Ma nincs hasznára, miközben fizet érte. Olyanért fizet ma, ami majd csak 2 év múlva válik majd hasznára. De akkor ráért volna az AMD 2 év múlva is implementálni ezt a képességet az akkori architektúrába. Akkor a mai vásárló is boldogabb, hogy nem kell kifizetnie a két év múlva hasznosított képességet, helyette kaphat mást, vagy kaphatja olcsóbban. És a 2 év múlva vásárló is boldog, mert olyat kap, ami hasznos.
    Természetesen az az érv érthető, hogy de ha az AMd ezt nem lépi meg a vegában, akkor nem a vega, hanem a volta érkezését követően 1-2 évvel lettek volna csak olyan programok, amik ezt kihasználják és addig az AMD ilyen tudással nem rendelkező lapkája hátrányba kerül.... de várjunk csak! Az előbb is azt mondtam, hogy a volta érkezését követően 1-2 évvel jönnek az első ilyen programok. Jé de fura, mintha az AMD hiába csinálná meg ezeket a dolgokat, semmivel nem tudja gyosrabbá tenni ezeknek a beépülését, és egyáltalán nem fog előfordulni, hogy ilyen programok úgy jelennek meg a pascalt földbe állítva, hogy a vega abból piaci hasznot tudna húzni. És nem azért, mert pont jókor jön a voltában is ez a képesség, hanem mert ennek a képességnek a kihasználtsága semmiképpen nem következne be a volta megjelenése nélkül/előtt.

    Tehát senki nem kérdőjelezi meg, hogy ez szuper képesség. De miért jó az AMD-nek, hogy ezt 1 évvel az nvidia előtt beépíti és piacra dobja, amikor bőven ráérne az nvidia ilyen képességeket hozó hardvere után fél-1 évvel kidobni a sajátját? Ugye nem azt akarod mondani, hogy azzal, hogy az AMD előre beépíti ezeket a képességeket valójában korlátok közé zárja és terelgeti azt, ahogy az Nvidia kénytelen a saját architektúráját fejleszteni?
    Csak mert persze elméletben lehetséges, de hát úgy tűnik, hogy az nvidia ilyetén módon történő kényszerpályára állítása inkább az nvidiának hajt profitot.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák