Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FasirTrisa

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Volna egy igen kellemetlen problémám egy Radeon 7750-sel (ultimate, tehát Passzív hűtéses). Sapphire gyártmány, és egy Gigabyte Sniper M3 lapon fut. Corsair 450W-os tápon. W7 rendszer. CPU: Intel 3570-es
    Olyat csinál néha a rendszer, hogy leáll - nincs kék halál, vagy nem láttuk, mert önnön magában álldogált a gép. (Fater használja a gépet, de itt a szomszéd szobában és ma én is tapasztaltam, amiket eddig csak mondott) Ilyenkor jön a nézegetem, mitől van, nyomogatom a házon a bekapcsot: nem indul el... Tápot kikapcs. és vissza. Házon bekapcsoló gomb megnyomom és elindul. (előtte külön teszteltük, ad áramot a táp egyedül) ÁMDE ilyenkor örömében(?) szikrát hány a VGA!, de szó szerint értsétek és úgy megijedtem tőle, hogy hátraugrottam. Egészen pontosan a bal oldalán a hűtőrácsból jön. kipattan, szép nagy, majd elhallgat. Egyelőre nem gyulladt fel a ház, viszont nem tudom van-e bármi magyarázat erre... Pont, ahol kisült, odaragasztották (gyárilag) a gyári "vigyázz, melegszik" matricát. Nem hiszem, hogy az a probléma.

    Amúgy passzív hűtés, de alulról egy 12-es venti tolja telibe neki a levegőt, amióta be van építve.

    Most az a kérdés, hogy az alaplapról fel tud szökni töltés?? vagy a videókártyán vannak túl közel a rácsok? A matrica leblokkolja a kis elektronok mozgását?!?!?!

    Használtan vettük a lapot is és a VGA-t is de nem együtt/egy embertől, még a télen, de a Speccy-n rendes dolgokat, tehát megelelő értékeket mutat a voltokra, hőmérsékletekre, nincs túlságosan túlmelegedve a rendszer. Alapjáraton.

    Egyes egyedül a World of Tanks és egy böngésző szokott futni rajta, (nem egyszerre) a CPU-nak bírni kéne a játékot... meg a VGA nak is... Most konkrétan játék közben megy a figyelgetés, van-e bármi, mert úgy szokott lehalni,hogy fut a játék önmagában 10-15-20 percig - csak a garázs és mire visszajön fater, ez történik, amit leírtam fent. Nem rendszeres, eddig kb 3x fordult elő. Volt kék halál is, de az az orrunk előtt.

    Tényleg tanácstalanok vagyunkk, másnak esetleg volt ilyen problémája? Hakell bmi adat még a rendszerről a fejtegetéshez, akkor előbányászom, de nincs cserénk kipróbálgatni, hogy most ez jó, vagy nem jó. mindent lecserélni meg azért költség...

    Köszi előre is a válaszokat! És ha rossz topic, szóljatok!

  • FasirTrisa

    csendes tag

    válasz Geresics #12418 üzenetére

    Hibernálás nincs bekapcsolva, egyedül a monitor sötétedik el x idő után... az nem tudom, annak számít-e

    [ Szerkesztve ]

  • FasirTrisa

    csendes tag

    válasz Malibutomi #12421 üzenetére

    Köszi!! hát a helyzet az, hogy régi - ha azt vesszük 2007-8 körül vettem a sajátomat (ugyanolyanom van, mint faternak) és az enyém vadiúj volt akkor - ha áramtalanítom, az enyém is csinál ilyet, de instant - kicsit hagyom, akkor jó - és nem szabad áramtalanítani.... fateré meg használt - kitudja mikori. köszi a tippet!

Új hozzászólás Aktív témák