Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz HSM #9234 üzenetére

    Azért hozzá kell venni azt a stratégiát is, hogy az AMD-t elsődlegesen ennek a piacnak a fennmaradása érdekli, míg a többi másodlagos. Az NVIDIA listájának tetején a mobil és a felhő áll, és a PC a másodlagos.
    A tervezési koncepciók csupán ezt reprezentálják. Ha az AMD-t is annyira érdekelné a mobil és a felhő, mint az NVIDIA-t, akkor nekik is olyan architektúrájuk lenne, amelyet az energiahatékonyságra gyúrtak ki, mert az kis fogyasztást jelent és például olcsó fenntartani a felhőt. Ugyanez fordítva, ha az NV-t komolyan érdekelnék az olyan PC-s irányok, mint a VR vagy a 4K, akkor ők is máshogy tervezték volna az architektúrát. Szóval ez fókuszkülönbség. Egyik cég sem hülye, csak más prioritások szerint dolgoznak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Ghoula

    senior tag

    válasz HSM #9234 üzenetére

    Teljesen más a két cég stratégiája, ez nagyon jól látszik a GPU-k felépítéséből, AMD bonyolult vasat ad, tessék, programozd, míg NV a jelenleg szükséges minimumra lő, ne akard programozni, majd mi adunk rá kódot, használd azt.
    Nem véletlen mozdult el abba az irányba NV, mikor bukták az x86 licenszet, kénytelenek voltak ARM felé nyitni, abba szegmensbe meg ez kell.
    Aztán lehet rosszul gondolom, Abu biztos mélyebben rálát ezeknek a dolgoknak a hátterére, majd megcáfol ha nem így van. :)

  • gbors

    nagyúr

    válasz HSM #9234 üzenetére

    csak pár dolog a teljesség igénye nélkül:
    - egyszerűsített scheduler (a Keplerben a compilerbe pakoltak át egy csomó latency hidingot)
    - szétszedett setup (ez még Fermi) - ez önmagában talán nem csökkent, viszont megágyaz egyebeknek
    - priorizált adatutak a crossbarban (ugye ebből fakad a 970-es probléma, de maga az ötlet nagyon jó)
    - a Maxwell SM-ben több olyan feature van, ami a "lekapcsolható" core-ok számának maximalizálására törekszik
    - ill. mindegyik architektúránál beszélnek tranzisztor-szintű fogyasztási optimalizálásokról, aminek a részleteit nem kötik az orrunkra :)

    nyilván az nVidia az ultramobil szinergia miatt priorizálja ennyire a fogyasztást, ezt nem is vitatja senki (még a whitepaperekben is leírják ezt, btw.). viszont egyre inkább abba az irányba mutatnak a hszeid, mintha az nVidia csak és kizárólag funkcióvesztéssel érne el jobb perf / wattot (amiből az következik, hogy ezt az AMD is bármikor meg tudná tenni, ha akarná) - ez viszont egy óriási tévedés.

    amúgy az AMD stratégiája nekem is szimpatikusabb lenne, ha képesek lennének normálisan végrehajtani, ld. még lejjebb.

    (#9233) Abu85: igen, a technológiai iparágakban mindenhol így működik az innovátor / követő modell. a hangsúly a részben szón van - az AMD bedob egy csomó újdonságot, amiből a konkurensek 1-2 generációval lemaradva válogatnak. ennek úgy kellene lefordulnia a gyakorlatban (ue. akkor lenne hatékony az innovátor szerep), hogy az AMD az újdonságaival az adott generációban szanaszét rúgja a konkurencia seggét. ezt hiányolom 2010 óta.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák