Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #57329 üzenetére

    Szerintem ez eléggé buta magyarázat tőle, hogy ezért elég lenne rá 8 GB ram, sőt azt gondolom ez nem is lesz valós adat.( mint amikor a 7 nm re tudta az Amperet biztosan). Nem csak Unreal 5 ből fog állni a világ ,de ott is kétségeim vannak ezzel.

    Én is ezt gondoloma gyártásról, hogy ezt fogják meglépni.
    Hova menne a selejt?
    AMD durvábban vágja most már a GPU kat mint Nvidia..
    Mindkét cég már ezzel operál. Régebben AMD 2 SKU-ra vágott talán vissza max.
    A legkisebb RDNA3 és a legkisebb Ada mondjuk eléri a 6900 XT-t és a 3080Ti-t -3090 kártyát, de ez szerintem nem azt jelenti ,hogy alatta a legnagyobb RDNA 2 és az AD102 lesz a következő SKU ban.
    Én azt gondolom áttolnak egy új GPU-t új gyártásra Ampere/ RDNA2 alapokon amit persze több SKU ra lenyesnek, de ez akkor legalább középkategória kellene, hogy legyen.
    Hova menne akkor a leeső selejt, mi lenne ilyen drága gyártásnál a kihozatali aránnyal? mert lehet hogy az MCM kisebb egységek és gazdaságosabb lesz, de ez még nem biztos, hogy elsőre így fog működniés hogy annyira kifizetödő lesz ezeket adni majd 4060-70 / 7700 szinten, vagy pedig árban lesz egy 7700 700$...
    Szerintem ez nem lesz ennyire fekete fehér.
    Nvidiánál meg monolitikus és megint lesz valami extra fejlesztés amit nem tudunk mit takar, és mennyire kel ennek megfizetni az árát.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #57329 üzenetére

    Az UE5 a mostaninál majd jobban fog futni. Az Epic igazából nincs kész a motor nagy újításaival PC-re, mert lényegében az összes kód RDNA-ra optimalizált. Ez hátrányos igazából mindenen, ami nem RDNA. Emiatt nem ad ki más hozzá meghajtót csak az AMD, mert annyira RDNA-ra van szabva a kód minden egyes pocikája, hogy értelmetlen most optimalizálni. Meg kell majd várni az Epic optimalizálásait.

    A motor aktuális verziója csak arra jó, hogy fejlesztőként el tudj indulni, ha veszel mellé Threadrippert és RDNA 2 hardvereket. És ez nyilván hasznos egy készülő projektnél, de amint jönnek a frissítések, akkor frissítik a fejlesztők a motort, és úgy fog egyre jobban futni a nem AMD hardvereken.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák