Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz huskydog17 #43159 üzenetére

    Hozzá teszem ha a kettő együtt nem lehetséges akkor az úgy nem valami fasza :U

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #43159 üzenetére

    A TPU-t azért hoztam fel, mert az olvasók folyamatosan a TPU-val jönnek, hogy azok az eredmények a szentek. De akkor úgy néz ki, hogy csak addig jó a TPU, amíg a várt eredményeket hozza, amint nem az az eredmény jön ki, amit akartok, akkor már rossz. :)

    Elhinni? Ennek van magyarázata, ráadásul mérnöki az AMD-től. A Navi rendszere arra törekszik, hogy az órajel szabályozása kapcsán a legmagasabb mért hőmérséklet szerint válasszon terhelési szintet. Ezért mindig a beállított maximum hőmérséklet megközelítése a rendszer célja. Ezzel a koncepcióval a legjobb hatásfokot átlagban akkor lehet elérni, ha a GPU állandóan megközelíti a meglassulási küszöböt, és akkor az órajel egy picit visszacsökken, amit követ a feszültség is, majd újra nő, majd megint csökken, és így megy tovább a végtelenségig. A magas hőmérséklet itt abban segít, hogy ez a "tánc" a legtöbb terhelés alatt állandó lesz, vagyis cikkcakkos órajelgrafikont kapsz, és ennek megfelelően a feszültséggrafikon is cikkcakkos lesz. Erre segít rá az AMD a speciális hűtőpaddal, ami a hő gyors elvezetésében segít, vagyis a cikkcakkok sűrűbbek lesznek. Persze vannak olyan játékok, ahol a cikkcakkosság a referenciakártyákon sem alakul ki, ami ront a hatásfokon, de az erősebben terhelő alkalmazásokban ez megvan. A custom megoldásokból ez a cikkcakkoság hiányzik, mert hiába van azonban is egy maximális limit a hőmérsékletre, azt más limitek miatt a GPU ritkán közelíti meg, vagyis nincs órajelre visszavétel, és ezzel nem megy vissza a feszültség sem. Hát ez az oka. Persze az AMD elmondta, hogy itt maximum 10-15 wattról beszélünk, de alapvetően működik. Ezek egyébként tipikus OEM igények. Tehát egy user valszeg inkább választja az alacsonyabb hőmérsékletet, mint azt a pár cent/forint spórolást az éves villanyon.

    (#43167) meteoreső: Ha eléri a magas hőmérsékletet, akkor az órajel csökken egy picit, és azzal csökken a feszültség is. Ez finomszemcsés rendszer, összehasonlíthatatlan a régiekkel, mert azok eléggé durva szemcsézettségűek voltak ehhez képest.

    (#43170) Asbee: A Hawaii messze nem használt ilyen megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák