Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutyi^

    senior tag

    válasz b. #41856 üzenetére

    Nem, az NV szerint nagyobb árbevétel generált a 299+ USD piacon.

    Ami mondjuk nem nehéz, hiszen az első két hónapban alig lehetett Pascalt venni, nem hogy itthon, hanem külföldön is. A másik fele meg hogy az egész teljesítmény szegmenst eltolták felfelé egy szintet, tehát adott teljesítmény sávban 25-60%-al lett drágább a next-gen.

    Ha ezt mind átgondolod, akkor rájössz hogy igazából darabszámban akár kevesebb is fogyhatot, mint Pascalból.

    (#41855) Abu85:

    Hát az eddigiek alapján egyelőre úgy fest hogy a nemrég bejelentett RX 5700-as termék család nem sokkal jobb mint egy GTX 1070 Ti vagy GTX 1080, se teljesítményben, se fogysztásban. Utóbbit megmerem kockáztatni, hogy még rosszabb is. Mindezt úgy hogy két nodeddal lejjebb vagyunk a TSMC-nél, szóval végülis nálad a pont mert nem igazán jobb 1x nm-es konkurens termékeknél

    Ugyan annyi pénzért vehetek GTX 1070Ti perfet 12nm+-on, 7nm-en, meg vehettem volna 16nm-en. Csak Pascal launch óta eltelt idestova 3 év. Aki szerint ez nem borzasztó, azt frankón nem értem.

    Jah engem buknak, meg egy csomó potenciális vásárlót, főleg hogy beindult CPU front a biznisz. Egy folyamatosan szűkölő piacra próbálnak teríteni termékeket. Ez egészen addig megy, amíg AMD / nVIDIA közönség kifizeti ezt. Előbbinél ez a tábor már most is nevetségesen kicsi.

    Kiváncsian várom milyen magasan van a PC Enthusiast közönség inger küszöbe, de én erre a hullámvasútra maximum a lefelé tartó ágon fogok felülni...

    [ Szerkesztve ]

    -Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

Új hozzászólás Aktív témák