Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Yutani #40193 üzenetére

    Ezt nem vitatom, de szerintem ahhoz hogy a piaci részesedésük (ami alapból nem volt magas) visszaszerezzék, ahhoz legalább egy teljes generációt végig kéne tolniuk úgy, hogy 0 haszonnal árulják a kártyákat és mellé nyomják még a marketinget, promóciókat is. Ezt a '0 haszon' üzleti modellt viszont szerintem nem fogják megengedni az RTG-nek mert túl régóta veszteséges, tehát visszaérünk oda amit a Vegáknál csináltak, hogy nagyjából 1:1-ben ráárazzák őket valamelyik rivális kártyára, így többé-kevésbé ugyan azt kapod ár/teljesítményben, csak épp más gyártótól.

    Persze a Navi gyártása várhatóan olcsóbb lesz mint a Vegáké, ezért itt több hasznuk lehetne rajtuk mint eddig volt, de az egyszeri fogyasztó ezt egyrészt nem látja, másrészt abszolút nem is érdekli. Ők csak azt fogják látni, hogy van ott egy AMD kártya ami kb. ugyan azt tudja mint az XYZ nVidia kártya, kb. ugyan annyiba is kerül, de minden havernak nVidia van és azt istenítik és neki is az volt az előző 3 kártyája is, tehát nem kérdés melyiket "kell" megvenni.

    Szerintem most jó lesz maga a termék, csak "szerencsétlenül" lesz árazva aminek köszönhetően elmarad majd a piaci áttörés, azzal meg elmarad majd a nagy bevétel, annak hiányában pedig visszaesik az RTG abba a kínos nyűglődésbe amit az utóbbi években csinált. :(

    Persze ne legyen igazam... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák