Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Tyrel #38787 üzenetére

    "Nem lehet, hogy a bemutatott Ryzen-en az üres terület nem csak egy extra Zen 2 chipletnek, hanem egy Navi chipletnek is helyt adhat"

    De, ez már elég régóta nyilvánvaló.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Simid

    senior tag

    válasz Tyrel #38787 üzenetére

    "Nem lehet, hogy a bemutatott Ryzen-en az üres terület nem csak egy extra Zen 2 chipletnek, hanem egy Navi chipletnek is helyt adhat, és egyúttal nem lehet hogy a dedikált Navi GPU-k is ezt a Ryzen-féle design-t fogják követni?"

    Hosszútávon biztosan ez a cél, minden tekintetbe egybevágna az AMD törekvéseivel. Viszont ha jól emlékszem Wang egy korábbi előadáson célzott rá, hogy ennek a NAVI-val még nincs itt az ideje a chiplet dizájnnak. Szerintem egy alapoktól újratervezett architektúrával fogják majd ezt meglépni, ami talán már a NAVI után jöhet.

    AM4-be szerintem nem lesz chiplet APU a 3000-s szériában. Jelenleg a DDR4 sávszél komoly korlát. Már a 11CU-s Vega is belefutott és ha a NAVI hatékonyabb lesz és magasabb órajeleket tud elérni adott TDP mellett, akkor lehet nem érdemes 6-8 CU-nál többet beépíteni. Ekkora APU-hoz felesleges a chipletezés, az ennél nagyobbakhoz meg HBM kellene. Viszont egy I/O+ CPU+GPU+HBM chiplet kombó nehezen fog beférni az AM4 méretkorlátaiban. Ha mégis megoldják a HBM-t, akkor meg a fogyasztási keret lehet korlátozó.

    Az Adored leakkel kapcsolatban nekem ez volt a leghihetetlenebb rész, hogy szerepelt benne 16-20CU-s APU, de ilyen $200 alatti áron. Szerintem ez idén megvalósíthatatlan (úgy hogy meg is érje pénzügyileg).

    Egy alternatív TR variánsba (ugyan az a foglalat, de csak két csatornás mem és APU-k támogatása) viszont akár felső-közép kategóriára is lehetne lőni APU-val. 250W TDP-ből szépen ki lehetne hozni egy 8 magos ZEN2 CPU + vega 64 szintű NAVI GPU + 2x8GB HBM stack kombót, ahol a HBM memória mondjuk működne rendszer memóriaként. Egy ilyen nagyon kelendő lenne szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák