Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Z10N #34705 üzenetére

    "Egy 280X-3GB pedig 30k-ert meg mindig eleg sok mindenkinek."
    Persze, kitűnő holmi, volt belőle jópár darabom (többnyire boltból, újként véve). A probléma akkor van, amikor kinyúlik. :U Gari egyikre sincs már, 30K-t pedig nem annyira jó vicc az ablakon kidobni, pláne a kispénzű usernek. Ezért nem is játszik nálam.

    "Ha a 15+ evvel ezelotti videokartyaim mukodnek "
    Mutass egy 250W-osat... Hupsz, nincs... Egyébként én számtalan GeForce2-est, GeForce4-est, illetve 8800-ast,GTX200-ast láttam kimúlt állapotban párévesen. AMD-ből is akad 3850, 4850, de biztos találni modernebbet is.

    "Olyantol kell venni aki karban tartja oket."
    Oh, ez rá van írva az eladóra? Úgy látszik akkor valamit rosszul csinálok, nem is tudtam. :D

    "A 7770 akkor hogyan kerult hozzad?"
    R7 250X-et vettem (ugye a rebadge 7770), 3 évesen. 10K-ért nekem belefért a kockázat, és ugye ez egy meglehetősen alacsony TDP-jű kártya, itt nem annyira gázos a kor, mint egy 3X ennyit kérő kártyánál. :U

    "Ez talan mar freesync-t is tud."
    Igen, a GCN2-es UVD már egész jó, és az már Freesyncet is tud. Viszont sok videós fejlesztést csak a GCN3 illetve 4 kapott meg. Nagyon sokat fejlődött a 3-asban [link], és a Polarisban VP9 támogatást is kapott. Nálam ennek lenne jelentősége.

    "Netezesre, letoltesre es youtube-ozasra oly mindegy"
    Neked lehet, én viszont egy egyszerű böngészésnél is igencsak megérzem, a kétmagos mobil i7-en vagyok, vagy a hatmagos asztalin. Pedig nem gyengus a mobil, 8GB ram, és 3-3,4Ghz köré turbózó Sandy Bridge SSD-vel, egy androidboxot vagy NUC-ot megeszik reggelire.

    "Legalabb duplazni lehetne a teljesitmenyet"
    De arra meg minek APU? Megveszed az RX560-at az 1600-as Ryzen mellé, örülsz neki. Szvsz lehet még olcsóbban ki is jönne. :DDD Nem látom, miért érné meg egy ilyen mega-apu-t venni dedikált holmi helyett. Egy Kaby-G-t értem, csúcskategóriás vékony notiba, meg nagyon mini erőgépbe horror áron, de minden másra jobb alternatíva a dedikált VGA.

    "De ha a ps4-nek tudtak csinalni"
    Ja, egy kétmagos i3 szintű CPU-val, nem éppen barátságos fogyasztással. Általános feladatokra és notebookokba hihetetlen felesleges lett volna, és a költségek az egekbe szöktek volna.
    Ugye itt nem árt azt is nézni, mire jött ki ez a lapka (Notebook + belépő gaming + általános kliens PC + HTPC). És arra szerintem eszméletlen jó lett. :K
    Ha betehetném a régivágású notimba (nyilván a mobil verziót), hogy minden más a helyén maradjon, már repülne is ki belőle a kétmagos 35W i7, egy másodperc gondolkozás nélkül.... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák