Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz Devid_81 #76 üzenetére

    egyáltalán most miért is hajtod el a 9900K rendszert? erről lemaradtam....

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • Mumee

    őstag

    válasz Devid_81 #76 üzenetére

    Nem nyersz semmit egy drága lappal. Csak a hozzá adott BIOS limitációi és VRM számít jóformán.
    Középső 50-55e körüli B550 lap, mint a Tomahawk vagy Mortar vagy alsóbb X570, mint a TUF GAMING X570-PLUS.

  • Chaser

    titán

    válasz Devid_81 #76 üzenetére

    én csak a designt nézem, micro lap legyen, a műszaki tudást, aztán az árat, ez alapján döntök, mivel a 20e ft-os lap is elég lenne ( : de designban az nem tetszik :d atx lapok pedig teljesen kiesnek
    van csillió teszt, a b550-es gb lapok jók lettek, b450-ek nem voltak jók felső szegmensben, csak a budget megoldások amik nekem is voltak
    többen láttam panaszkodnak bios-ra, nekem semmi gondom nem volt a fapadossal, ram xmp is ment egyből, a kicsivel drágább b450m gaming lapnál már elég részletes is volt a bios, ramnál vagy 30 konfig lehetősséggel, 5 másodperc után ki is nyomtam, én már kinőttem abból :d
    ha célod a 4ghz ram akkor a ram lesz itt a húzós téma, nem a lap, de ahogy én látom értelme nem sok van, ami tényleg ütne 4000@cl14, ha olyan van is ráköltöd a cpu+lap árát kb, 3600 cl14-15 is elég durván jó, nem erőszakolod meg vele az imc-t és if-et sem
    tényleg finomhangolni kell ezt a cuccot, intelnél kb tudatosan visszafogták a teljesítményt, nyilván tisztában vannak vele, hogy egy réteg megfizette a tuningot, de nyilván azzal is tisztában vannak, hogy 4,5ghz fölött el kezdenek éhesek lenni a chipek nagyon, így drága lesz a vrm a lapon, és nyugodtan kérhetnek még durvább pénzt az aktuális z chipért, mert ki fogják fizetni
    szóval amd-nél ne feltétlen az árat nézd, egészen más a sztori, ezeket a cpu-kat gyakorlatilag kis túlzással kimaxolva kapod defaulton, de úgy sem mennek át kazánba, tehát sokkal olcsóbb a vrm alájuk, a b550 chip is sokkal olcsóbb mint az x570, persze tesznek rá a gyártók így is szépen a lpra, de még minfig jóval olcsóbb azonos szintű lap mint intelnél
    barátom pl x470 msi-t vett idén, passz pontos típus, de jól megkergette benne a 3800x-et, 3200-es micronokkal talán 3800-ig ment, lentebb vette 3600-ra szűkebb időzítéssel és vidáman hasznája, volt a lap olyan 45e ft újan, konvertálásra is használja, stabil a gép, vrm-ek meg kiröhögik az igénybevételt, boltból újan volt 40 v 45 a lap ( :

    szerk:
    Mumee
    pontosan, és vrm is csak akkor számít ha 8-16 mag van és tartós hc terhelés, akkor nem mindegy mit tud a vrm és a hűtése

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák