Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz zebra_hun #22646 üzenetére

    Keresést próbáltad? Én se Start menüt, se ikonokat nem használok már, csak a tálcán vannak a legtöbbet használt alkalmazások kitűzve. Minden máshoz megnyomom a billentyűzeten a Windows gombot, elkezdem gépelni például, hogy "képm", nyomok egy enter-t és a Képmetsző alkalmazás már meg is nyílt, ha csinálhatom a képernyőképet :)

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz zebra_hun #22646 üzenetére

    Hát egyetértek Veled elvi szinten, de a kérdés itt nem az, hogy megér-e ennyit a normális start menü és pláne a tálca (mert nekem a nyüves ungrouping hiányzott, lejjebb kifejtem), vagy az ember szopatja magát. Én speciel szívok eleget minden mással is, így inkább beáldoztam azt a pár eurót a kérdésre.

    Szóval ungrouping: hónapokig vártam rá, hogy majd csak megvalósítják ezek az anyaszomorítók, hogy visszaraknak egy redvás kapcsolót valahol a registry-ben, és elérhető lesz megint ez a lehetőség, de nem. Hiába ez volt az egyik leginkább felkapott kérés felhasználói oldalról az MS felé, szartak rá. Én meg egyre nagyobb anyázással használtam úgy három 27-es monitort, hogy a megnyitott alkalmazásaim ikonjai kábé 10 centiméteren összezsúfolva várták, hogy eltaláljam őket vaktában, csak úgy érzésre. Hát ebből lett elegem, és miután heteken át anyáztam, inkább elkezdtem nézegetni a megoldásokat. Nem szeretem az ilyen utólagos tweakeket, XP idejében a dll módosítások miatt csomót szívtam (AstonShell, ismeri valaki? ;) ), de ha muszáj, hát muszáj. A Stardock-féle hulladék, az ingyenes, powershell mágia alapúban meg nem bíztam, mert nem volt kedvem nyolcmillió sort átnézni, hogy akkor végülis milyen funckiókat és honnan is tölt majd le. Azt meg bemondásra elhinni, hogy valaki azt írja a neten a saját kódjáról, hogy hát az MSDN szervereiről egészíti ki a fájlkészletet arra, ami a W10-ben is volt, mindennek tűnt, csak jó ötletnek nem. Ráadásul a kommentek alapján ahány W11 update volt, annyiszor jött vele elő valami gond. Szóval letöltöttem először a második gépemre a Stardockost, az undorító taknyolás volt, töröltem is másfél óra után, majd ezt a StartAllBack-et. Nem vártam ki a 30 napot se, egy hét után már láttam, hogy ez tényleg rendben lesz. Teszteltem malware-re itt-ott-amott, nulla találat. Vettem egy olyan licencet, amivel több gépen is használhatom, és problem solved. Ha már az MS ennyire tahó, hogy nagyívben tesz a felhasználói igényekre, kénytelen az ember ilyesmire is áldozni, és az idei év egyik legjobb beruházása volt, ha a visszakapott felhasználói élményt tekintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák